Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EMERYTURY ?????
Autor Wiadomość
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-06, 23:40   EMERYTURY ?????

Cytat:
Fundacja Republikańska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawiły „Raport o sytuacji ZUS", w którym obie organizacje podważają rządowe prognozy dotyczące sytuacji systemu emerytalnego. Według autorów raportu, ZUS zbankrutuje w przeciągu 5-8 lat


- W perspektywie średnio- i długoterminowej nie jest możliwe wypłacanie obecnie gwarantowanych świadczeń emerytalnych bez strukturalnych reform systemu emerytalnego bądź bez zwiększonej presji fiskalnej, co w efekcie zabija polską gospodarkę - powiedział Marcin Chłudziński, prezes Fundacji Republikańskiej.
Fundacja i ZPP uważają, że rząd mija się z prawdą w swoich oficjalnych prognozach, twierdząc, że system jest wydolny, a wypłaty możliwe. Wprowadza obywateli w błąd, czyniąc następujące, nierealne wręcz, bajkowe założenia. Jak czytamy w raporcie, są to:
- stabilny wzrost gospodarczy, aż do 2060 roku i nieuwzględnienie cykli koniunkturalnych,
- stały wzrost płac realnych,
- stały spadek, a następnie utrzymywanie się na niskim poziomie stopy bezrobocia,
- mechanizm waloryzacji świadczeń,
- brak uwzględnienia ryzyka migracyjnego jako czynnika pomniejszającego bazę płatników.
Brak realizmu w założeniach powoduje, że w zależności od sytuacji gospodarczej i przy istniejących progach zadłużenia, bilansowanie systemu może stać się niemożliwe w perspektywie 5-8-letniej.
Czytaj: "Zmiany w systemie emerytalnym uderzą w przyszłe pokolenia"
Łączna kwota obciążenia finansów publicznych systemem emerytalnym to ponad 130 mld zł rocznie, co stanowi niemal 30 proc. wszystkich wydatków publicznych. Mimo przejęcia aktywów z OFE, w budżecie na 2014 rok również zaplanowano 40 mld zł dotacji i nieoprocentowanych pożyczek z budżetu państwa. Dotacja do systemu rośnie z roku na rok.


Eksperci szacują zadłużenie państwa wraz z „długiem ukrytym" na około 200 proc. PKB. Należy ono do największych w Europie. Rząd nie podejmuje żadnych realnych działań, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo wypłacenia Polakom tych pieniędzy w perspektywie ponad 5-letniej.
- Aby zwiększyć wydolność systemu, należałoby zwiększyć liczbę odprowadzających składki, zwiększyć podstawy (np. wzrost płac) lub zwiększyć składki. Żadna z tych opcji nie wchodzi w grę w obecnej sytuacji - przekonuje Mariusz Pawlak, główny ekonomista ZPP.
Wzrost płac w takim stopniu jest niemożliwy w krótkim okresie, zaś podniesienie składek byłoby fatalne w skutkach dla gospodarki. Liczba osób odprowadzających składki również się nie zwiększy, z powodu źle prowadzonej polityki prorodzinnej. W jej wyniku polski współczynnik dzietności wynosi 1,3, podczas gdy dopiero poziom 2,1 gwarantuje zastępowalność pokoleń, a co za tym idzie wydolność systemu emerytalnego.
Według prognozy ZUS, ludność Polski będzie w kolejnych latach systematycznie się zmniejszać - w 2060 roku wyniesie niecałe 32,5 mln osób. Zmienia się także struktura wiekowa społeczeństwa. Zwiększać będzie się udział grupy w wieku poprodukcyjnym, a zmniejszać w wieku produkcyjnym (mimo niedawnego podwyższenia wieku emerytalnego). Spowoduje to wzrost obciążeń osób w wieku produkcyjnym.
Na powyższy scenariusz gromadzone są środki w Funduszu Rezerwy Demograficznej. Zostały one jednak już w części wykorzystane, mimo że prawo przewiduje taką możliwość wyłącznie w przypadku niewydolności systemu wynikającej z przyczyn demograficznych.
Powyższe czynniki mają druzgocący wpływ na wyniki finansowe Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - deficyty wykazują tendencję wzrostową. Z każdym rokiem będzie coraz trudniej finansować system. Wzrastają także wydatki. Nawet zdyskontowane, w wariancie umiarkowanym, będą niemal dwukrotnie wyższe w roku 2060 niż obecnie.
Tagi: Fundacja Republikańska , Marcin Chłudziński , Mariusz Pawlak , ZPP , ZUS , ZUS bankructwo , emerytury , system emerytalny[/size]

http://www.forbes.pl/rapo...166486,1,1.html


no i ujjjjjjjjjjjjj bombki strzelił EMERYTUR NIE BĘDZIE :?:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 10:03   

 
 
heavy
Aktywny wyborca


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 2014-02-11, 10:47   

Nic nie strzelił, nic nie strzelił!!!!!!!!
Emerytury były i będą.
Po co ktoś sprzedaje takie tanie sensacyjki????? Dla bicia piany???
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-11, 23:02   

heavy napisał/a:
Nic nie strzelił, nic nie strzelił!!!!!!!!
Emerytury były i będą.
Po co ktoś sprzedaje takie tanie sensacyjki????? Dla bicia piany???


Emerytury były , ale czy będą????? :smile: i czy dożyjesz ??? :mrgreen:


Cytat:
"Zmiany w systemie emerytalnym uderzą w przyszłe pokolenia"

Łączna kwota obciążenia finansów publicznych systemem emerytalnym to ponad 130 mld zł rocznie, co stanowi niemal 30 proc. wszystkich wydatków publicznych. Mimo przejęcia aktywów z OFE, w budżecie na 2014 rok również zaplanowano 40 mld zł dotacji i nieoprocentowanych pożyczek z budżetu państwa. Dotacja do systemu rośnie z roku na rok.



kto będzie na te emerytury PRACOWAŁ ????


na DŁUG który rośnie ???


PRZYWILEJE ???

itd.????????????

możesz mi na to odpowiedzieć :mrgreen:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
heavy
Aktywny wyborca


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 2014-02-12, 11:49   

Już ci odpowiadam!!!

Dożyć dożyję, nie ma problemu!!!
Na emeryturę odkładam w ZUS,OFE i jeszcze indywidualnie+ inwestycje, to wystarczy.
Dług i przywileje będą ograniczane.

Proste...proste!!!!
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-12, 13:48   

heavy napisał/a:
Już ci odpowiadam!!!

Dożyć dożyję, nie ma problemu!!!
Na emeryturę odkładam w ZUS,OFE i jeszcze indywidualnie+ inwestycje, to wystarczy.
Dług i przywileje będą ograniczane.

Proste...proste!!!!


w ZUS może i odkładasz , ale NIE DLA SIEBIE , NA CIEBIE BĘDĄ PRACOWAĆ TWOJE DZIECI :wink: a tych rodzi się coraz mniej....


Dług publiczny na mieszkańca 22 603 zł (NIEMOWLAKA TEŻ ) :mrgreen:

Cytat:
Wysokość długu publicznego w Polsce
Licznik długu publicznego na Rondzie Dmowskiego w Warszawie (stan na dzień 4 sierpnia 2012) – inicjatywa Forum Obywatelskiego Rozwoju

W 1981 roku zadłużenie PRL wynosiło 25,5 miliardów USD oraz 3,1 miliardów rubli transferowych (ok. 2,5 miliarda USD)[1]. W tym roku rząd gen. Jaruzelskiego poinformował Klub Paryski o wstrzymaniu spłat długu z powodu niewypłacalności PRL[2].
Na koniec roku 1989 zadłużenie PRL wynosiło ok. 42,2 miliardy USD[1].
W 1993 roku dług publiczny Polski wynosił 51,7 miliardów USD[1].
W 2001 roku dług publiczny Polski wynosił 71,2 miliardów USD[1].
W 2002 roku dług publiczny Polski wynosił 352,6 mld zł[potrzebne źródło]
W 2003 roku dług publiczny Polski wynosił 408,6 mld zł[potrzebne źródło]
W 2005 roku dług publiczny Polski wynosił 466,6 mld zł[3]
W 2006 roku dług publiczny Polski wynosił 506,2 mld zł[3]
W 2007 roku dług publiczny Polski wynosił 527,4 mld zł[3]
W 2008 roku dług publiczny Polski wynosił 597,7 mld zł[3]
W 2009 roku dług publiczny Polski wynosił 669,9 mld zł[3]
W 2010 roku dług publiczny Polski wynosił 747,9 mld zł.[3]
W 2011 roku dług publiczny Polski wynosił 771,1 mld zł[4]
W 2012 roku dług publiczny Polski wynosił 793,9 mld zł[4].
We wrześniu 2013 roku dług publiczny Polski wynosił 847,7 mld zł[4].




z tego wynika że DŁUG cały czas rośnie !!!!!!!!!!!!!! przywileje są !!!!!!


więc o jakim Ty ograniczeniu mówisz :?:


co do dożycia , może i dożyjesz , jak nie podniosą Ci obowiązku pracy do 70tki :smile:


dalej takie proste...proste ????
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
heavy
Aktywny wyborca


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 2014-02-12, 14:44   

I tak mi nie popsujesz dobrego samopoczucia!!!
Mam gdzieś dług,zus i inne pierdoły. Radzę sobie doskonale i nic tego nie zmieni!!!
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-12, 15:05   

heavy napisał/a:
I tak mi nie popsujesz dobrego samopoczucia!!!
Mam gdzieś dług,zus i inne pierdoły. Radzę sobie doskonale i nic tego nie zmieni!!!


Twoje dobre samopoczucie mam gdzieś :mrgreen:

jak zwykle myślisz o własnej dupie , ciekawe co na to Twoje dzieci (młodzi ) :?: czy oni też tak myślą :?:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
heavy
Aktywny wyborca


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 2014-02-12, 15:10   

My po prostu robimy swoje i nie oglądamy się na Państwo.
Nie biadolimy na każdym kroku, nie wylewamy żółci na wszystkich dookoła. Nie wyzywamy tej czy innej ekipy, że nakradli, że coś tam!!!!
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-12, 19:31   

heavy napisał/a:
My po prostu robimy swoje i nie oglądamy się na Państwo.
Nie biadolimy na każdym kroku, nie wylewamy żółci na wszystkich dookoła. Nie wyzywamy tej czy innej ekipy, że nakradli, że coś tam!!!!



a gdzie Ty tu biadolenie widzisz :?:

czy zlikwidowanie czegoś , zaproponowanie czegoś innego , można nazwać biadoleniem , narzekaniem...


ja też robię swoje , moje dzieci też , wiedzą że PAŃSTWO IM NIE DA :smile: ale skoro nie daje to dlaczego ma zabierać ponad to co powinno... :wink:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
heavy
Aktywny wyborca


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 2014-02-13, 10:23   

kaminiak33 napisał/a:
heavy napisał/a:
My po prostu robimy swoje i nie oglądamy się na Państwo.
Nie biadolimy na każdym kroku, nie wylewamy żółci na wszystkich dookoła. Nie wyzywamy tej czy innej ekipy, że nakradli, że coś tam!!!!



a gdzie Ty tu biadolenie widzisz :?:

........


A kto napisał na początku "no i ujjjjjjjjjjjjj bombki strzelił EMERYTUR NIE BĘDZIE"
Byle negatywnie, byle dokopać!!!!
Jesteś w stanie napisać coś pozytywnego???
Coś co ci się podoba , coś co fajnie zrobiono, cośkolwiek!!!!
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-13, 10:52   

heavy napisał/a:


A kto napisał na początku "no i ujjjjjjjjjjjjj bombki strzelił EMERYTUR NIE BĘDZIE"
Byle negatywnie, byle dokopać!!!!
Jesteś w stanie napisać coś pozytywnego???
Coś co ci się podoba , coś co fajnie zrobiono, cośkolwiek!!!!



czepiasz się , przy tym ujjjjjjjjjjjjj bombki strzelił EMERYTUR NIE BĘDZIE" postawiłem znak zapytania , tak on wygląda :?: :?: :?: :?: :?: i oznacza że się o coś pytam :smile:


jeśli zaś chodzi o "pozytywy" jest tego trochę :wink: , ale nie po to piszę żeby chwalić tylko wytknąć to co mnie przeszkadza , ty najwyraźniej ze wszystkiego jesteś zadowolony :mrgreen:


lubisz jak cię dupcą i karzą za to płacić :smile: jesteś jak ZOMBI , (bezmyślny jełop) który cieszy się z byle gówna , które mu "dadzą" i za które karzą mu płacić jak za przysłowiowe zboże...


Cytat:
Jesteś w stanie napisać coś pozytywnego???
Coś co ci się podoba , coś co fajnie zrobiono, cośkolwiek!!!!



może ty napisz co ciebie tak urzekło , coś co fajnie zrobiono, cośkolwiek!!!!

i poprawiło ci życie :?: :?:


czekam mądralo :mrgreen:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
heavy
Aktywny wyborca


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 2014-02-13, 11:24   

Jak będziesz mnie obrażał to sam do siebie będziesz pisał.
Jak nie trzymasz ciśnienia to melisy się napij!!!!
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-13, 12:34   

heavy napisał/a:
Jak będziesz mnie obrażał to sam do siebie będziesz pisał.
Jak nie trzymasz ciśnienia to melisy się napij!!!!



okij sorki za obrażanie , nie bierz tego do siebie , co do pisania , z tobą co ty nowego możesz mi napisać poza tym że jesteś zadowolony z rządów , to wiem już od dawna , nie wiem tylko co jest powodem tego zadowolenia :smile: chyba że ty tak masz od urodzenia , cieszysz się z byle czego , i uważasz że tak ma być :mrgreen:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
heavy
Aktywny wyborca


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 2014-02-13, 12:59   

Nie jestem zadowolony ze wszystkiego co się dzieje. Wiele rzeczy mnie wk..a!!!
Ale czy to sie komuś podoba czy nie to ta ekipa jest jedyną zdolną do rządzenia.
I zapowiada się, że po wyborach się to nie zmieni.

Ale przecież ty wyborów nie uznajesz, prawda??? Tylko jak to zmienić i zrobić tak jak ty chcesz???
Ano trzeba założyć partię, przekonać do swojego programu obywateli, wygrać wybory i wprowadzać w życie swoje pomysły. Proste?????
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-13, 14:17   

heavy napisał/a:
Nie jestem zadowolony ze wszystkiego co się dzieje. Wiele rzeczy mnie wk..a!!!
Ale czy to sie komuś podoba czy nie to ta ekipa jest jedyną zdolną do rządzenia.
I zapowiada się, że po wyborach się to nie zmieni.

Ale przecież ty wyborów nie uznajesz, prawda??? Tylko jak to zmienić i zrobić tak jak ty chcesz???
Ano trzeba założyć partię, przekonać do swojego programu obywateli, wygrać wybory i wprowadzać w życie swoje pomysły. Proste?????



właśnie gdyby to było takie proste , to już dawno by to zmienili , żebyś miał pod górkę , to jest do dupy nie podobne żebyś chcąc coś załatwić musiał od razu zakładać partię , płacisz tym kretynom i gówno z tego masz , ten kto to wymyślił powinien dostać NOBLA , to jest nie do ruszenia , nawet REFERENDUM które jest gwarantem demokracji , rządzący mają w dupie , to od nich zależy czy ono może być , tak to zostało wymyślone , że bez ich zgody NIC NIE ZROBISZ :smile:


i ty to nazywasz demokracją ????


a co cię wkArwia , przecież to takie PROSTE według ciebie załóż partię , i po problemie !!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group