Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ci??ka sytuacja Platformy....

Czy Platforma Obywatelska rozpadnie si
Tak
25%
 25%  [ 3 ]
Nie
75%
 75%  [ 9 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Shafran
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-07, 13:05   Ci??ka sytuacja Platformy....

Przegrane wybory parlamentarne, Kaczy?ski prezydentem, brak koalicji i w ko?cu Zyta Gilowska wicepremierem....Czy to koniec Platformy Obywatelskiej...? Czy Jan Rokita przejdzie do PiSu, a mo?e za?o?y now? parti?...? Pyta? jest coraz wi?cej, a ze smutkiem nasuwa mi si? odpowiedz...to koniec...
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 16:46   

 
 
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16776748
Skąd: Naturalnie z Pomorza
Wysłany: 2006-01-07, 13:07   

?mieszny jeste?. Co ma Zyta Gilowska do Platformy? Ju? dawno w niej nie jest. Ciekawe tylko jak wyt?umaczy wyborcom PiSu, ?e podatek liniowy ju? nie jest be i pluszaki od niego nie znikaj?. Przy okazji to bardzo radykalna babka i w?tpi?, ?eby kt?rykolwiek jej pomys? przeszed? w PiSie.
_________________
UPR! UPR! UPR! Dwa procent! Dwa procent! Dwa procent!
 
 
 
?miter
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-07, 13:29   

Plan J. Kaczynskiego w toku. "Zatopic Platforme" - tak to sie nazywa?o? Oj nie, nie uda sie wam. Jaroslawowi w koncu nie moze sie wszystko udawac :roll: Wiadomo, ze PO to lekka mieszanka swaitopogladowa. Mamy skrzydla liberalne i konserwatywne. Wierze jednak, ze to wlasnie jest idelna mieszanka i w kolejnych wyborach pojda silni i zwarci do walki.

Nominacja Gilowskiej oprocz proby "podtopienia" PO pokazuje tylko jak PiS ma?o ma w swoich szeregach fachowcow. No i te radykalne - liberalne podejscie Gilowskiej - jak na to zareaguja PiSowcy i ich wyborcy? Przeciez glosujac za PiS ich wyborcy opowiadali sie raczej za 'panstwem opiekunczym'... no chyba, ze Zyta zmieni podejscie do gospodarki/finanasow, ale w to akurat watpie. :D Whoever : "co cie nie zabije - Cie wzmocni"
 
 
Shafran
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-07, 13:33   

Cytat:
Przy okazji to bardzo radykalna babka i w?tpi?, ?eby kt?rykolwiek jej pomys? przeszed? w PiSie.


No w?a?nie..to po co PiSowi babka, kt?rej pomys?y nie przejd?? Jest to wyra?ny sygna?. Patrzcie ludzie jaki PiS jest mi?osierny i otwarty na r??ne ?rodowiska, ?e a? cz?onkowie z Platformy uciekaj?.( wcze?niej So?nierz, teraz przysz?a do rz?du wyrzucona z PO-Gilowska, kobieta, kt?ra by?a publicznie do?? lubiana). My?lisz, ?e polskie, naiwne spo?ecze?stwo tego nie kupi?
 
 
?miter
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-07, 13:39   

Cytat:
My?lisz, ?e polskie, naiwne spo?ecze?stwo tego nie kupi?


Tu niestety mozesz miec troche racji ... :(
 
 
Carter
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-07, 14:20   

Wg mnie ?wietne zagranie PiSu je?li chodzi o nominacje Gilowskiej. S? dwa warianty teraz, zak?adajac ze Gilowska "przetrwa" na stanowisku do ko?ca roku i przygotuje bud?et, kt?ry bedzie przeg?osowywany w sejmie. Albo platforma poprze budzet, juz nie wazne czy bedzie on bardziej Gilowskiej czy PiSu, i nie bedzie problemow z jego "przepchni?ciem" i nie bedzie wczesniejszych wybor?w, albo zaistnieje ryzyko odwr?cenia si? od PO cz??ci jej elektoratu, gdy? mog? by? zdania, nie znaj?c tre?ci zawartych w projekcie bud?etu, ?e platforma sprzeciwia si? temu bud?etowi "dla zasady" - przynajmniej mi Gilowska wydaje si? ci?gle symbolem programu ekonomicznego platformy.

Dziwi mnie troch? decyzja Gilowskiej, zawsze by?em zdania, ?e to inteligentna kobieta, musia?a mie? dobry pow?d, ?eby wda? si? w takie polityczne gierki, od kt?ych zawsze wydawa?o mi si? ?e jest daleko.

Shafran napisał/a:
Przegrane wybory parlamentarne, Kaczy?ski prezydentem, brak koalicji i w ko?cu Zyta Gilowska wicepremierem...


U?ywaj?c premierowego "pi?karskiego por?wnania" - 3:0 dla PiSu jak na razie. Najgorsze, ?e nie wida? sutacji na bramk? kontaktow? dla Platformy.
 
 
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16776748
Skąd: Naturalnie z Pomorza
Wysłany: 2006-01-07, 15:06   

Ale przypomnijmy przebieg ostatniego fina?u Ligi Mistrz?w:D Mecz trwa 90 minut, a do dopiero pierwszy kwadrans.
_________________
UPR! UPR! UPR! Dwa procent! Dwa procent! Dwa procent!
 
 
 
Gość

Wysłany: 2006-01-07, 15:55   

pis walnal w PO z grubej rury. gilowska swoich pomyslow niestety nie bedzie w stanie przeprowadzis w PiS a PiS wykorzysta gilowska do walki z PO w zblizajacych sie wyborach - mowie zblizajacych - bo LPR czy Samoobrona moga teraz nie poprzec budzetu. I kaczynski to wie - a w ten sposob moga mowic w kampanii ze PO na tyle chce zle dla kraju, ze nawet wlasnej nigdys gilowskiej nie chcieli popierac.
Liacza ze zyskaja te brakujace glosy by rzadzic samotnie - wtedy pozegnaja Gilowska i rozpoczna samotne rzadzenie przez kolejne 4 lata.

obym sie mylil... i w koncu pozytywnie zaskoczyl przez PiS
 
 
Gość

Wysłany: 2006-01-08, 17:40   

jedno jest pewne...
to by? "przyjacielski" gest w stron? platformy...
taki prosto pod ?ebro...
 
 
Karol
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-09, 10:06   

"Dziwi mnie troch? decyzja Gilowskiej, zawsze by?em zdania, ?e to inteligentna kobieta, musia?a mie? dobry pow?d, ?eby wda? si? w takie polityczne gierki, od kt?ych zawsze wydawa?o mi si? ?e jest daleko."

Na co mia?a niby czeka? ?
A? Wielki W?dz Tusk ?askawie przywr?ci j? do Jedynej S?usznej Partii ?
Przecie? ca?e PO przy niej to dyletanci ekonomiczni.
To raczej PO ma problemy kadrowe a nie PiS.
W rz?dzie s? potrzebni fachowcy a nie politycy.
A takich w PO coraz mniej, wystrczy przypomnie? Relig?, So?nierza a teraz Gilowsk?.
Mo?e Schetyn? albo Piskorskiego zrobi? ministrem finans?w.
 
 
Gość

Wysłany: 2006-01-09, 10:25   

Karol napisał/a:
A takich w PO coraz mniej, wystrczy przypomnie? Relig?, So?nierza a teraz Gilowsk?.


Religa nigdy nie byl w PO, Sosnierz jest spragniony stanowisk, podobnie jak sami Kaczynscy (to taka zachlannosc i pazernosc) a Gilowska juz przed wyborami wyleciala z partii.

I tak naprawde nalezy zalowac tylko Gilowskiej, bo to konkretna babka byla, zreszta juz wtedy mowilem ze to ogromna strata dla platformy. Kto wie jak potoczylyby sie wybory gdyby ona byla w PO.

Tylko tak sie sklada ze biedna Gilowska nie bedzie mogla realizowac swojego planu, bo Kaczki na to nie pozwalaja. Zreszta sama powiedziala to w wywiadzie, ze to decyzja polityczna.
A glupie Kaczki nadal boja sie podatku liniowego, a raczej boja sie ze straca wyborcow.

Trzeba zauwazyc ze PiS caly czas uchwala uchwaly wygodne dla partii, ktore przysparzaja im wyborcow, ktore sa latwe i akceptowalne w spoleczenstwie.

Boja sie powaznych reform, ktore niestey wymagaja poswiecen, bo straciliby pare glosow. Dla nich wazniejsze jest rzadzenie i trzymanie sie stolkow. Dlatego ten rzad nie sadze by cos konkretnego zrobil, poza becikami, i innymi pie****.
 
 
plasot 
Aktywny wyborca



Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 52
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2006-01-09, 13:20   

Zgadzam si?. Jak na razie dzia?ania PIS to dzia?ania pozoracyjne a nie reformy, zajmuj? si? g??wnie zast?powaniem starych uk?ad?w nowymi. Je?li tak ma wygl?da? ta ich IV Rzeczpospolita to ja dzi?kuj
 
 
kamilo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-09, 20:46   

Oj, ?eby Jaros?aw nie przeliczy? si? w swoich politycznych gierkach. Niekt?rzy m?wi?, ?e godnych Napoleona. Co?, ja widz?, jedynie podobie?stwo czysto fizyczne, mi?dzy dwoma Panami. :wink:

Pani profesor Gilowska, to kobieta z charyzm? i charakterem na pewno nie da si? "kupi?" za stanowisko. Nie zmieni po prostu swoich liberalnych pogl?d?w. Propozycje nowej minister finans?w mog? nie przypa?? do gustu PiS-owi, kt?ry jak wiemy opowiada si? za innym modelem gospodarki, "gospodarki solidarnej" , czyli po prostu "gospodarki sterowanej", przynajmniej cz??ciowo. NIe zdziwi?bym si? na wie?? o powsta?ym konfilkcie mi?dzy Pani? minister a kierownictwem partii, skoncentrowanym w osobie Jaros?awa w?a?nie.
 
 
Karol
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-09, 21:19   

Spokojnie, spokojnie, Pani Gilowska wiedzia?a co robi.
Tusk j? wyla?, teraz to ona ma Tuska w szachu.
Jak si? dobrze zakr?ci to w Platformie Tuska mog? pozosta? sami nieudacznicy.
 
 
Gość

Wysłany: 2006-01-10, 16:45   

no wwywalenie Gilowskiej bylo powaznym bledem, i to wina Tuska zapewne, bo to syn Gilowskiej grozil Tuskowi sadem i zrobilo sie nie milo, a mama ucierpiala.

Tyle ze ona byla pierwsza twarza w tej partii i kto wie czy jakby jej nie wywali to wyniki wyborow bylyby inne. A teraz..to juz wogole maja cieplo.

Taka to ta polityka jest ... jeden drugiemu na leb wlazi :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group