Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawa o paleniu w domu...

Jestem na:
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 0

Autor Wiadomość
root123 

Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-07-30, 23:23   Ustawa o paleniu w domu...

Witam, aktualnie mam 16 lat i od dawna spotykam się z ogromnym problemem, mianowicie od kilku lat "ojciec" pali w domu... Są wszelkie zakazy dot. Alkoholu, narkotyków, rodzic nie może tego nadużywać. Wydawać by się mogło, że papierosy to przy reszcie używkach nic - faktycznie, po części to prawda, ale tylko w jednym aspekcie - nie odurzają, natomiast tak jak w przypadku gdyby rodzic palił np. marihuanę w domu, jesteśmy skazani w mniejszym lub większym stopniu na działanie tego, tak w przypadku papierosów także nie możemy przed tym uciec i jesteśmy zmuszeni wdychać cuchnący dym papierosowy... Mój "ojciec" jest alkoholikiem, dobrze wie, że razem z mamą nienawidzimy wręcz dymu papierosowego, i to nie ot tak bo mamy "widzimisię" tylko ma on naprawdę destrukcyjny wpływ na organizm, nie bez powodu Polska walczy w tym w miejscach publicznych, no i ten ojciec po uproszeniu go (ledwo), stopniowo przestał palić w centrum domu, przerzucił się do WC, następnie wreszcie zaczął wychodzić do kotłowni albo na dwór, ale ostatnio wydarzyła się sytuacja w której byłem zmuszony wezwać policję przez "alkohol" a raczej jego skutki, bo z dwojga złego alkohol ma tą jedną zaletę, że nie jesteśmy bezpośrednio narażeni na działanie samej substancji, a możemy tylko odczuć skutki jej działania na człowieku który go zażywa (w tym przypadku agresywny "ojciec"),a przed dymem w domu nie ucieknę... no ale wracając.. po interwencji policji ojciec zaczął się mścić - Najpierw odłączony internet, no trudno, w końcu włączył, - Potem wszelkie próby kontrolowania no i wreszcie... PAPIEROSY! Dobrze wie, że nie potrafimy wytrzymać w tym dymie i pali on... UWAGA! W ciągu 10 min. potrafi wypalić 5,6 papierosów! Byliśmy w gminie, są bezradni, nie ma na to żadnej ustawy... MY tym bardziej jesteśmy bezradni i w dodatku wdychamy to na co dzień! Jestem cholernie zdesperowany tym, że wszędzie można przeczytać o BARDZO szkodliwym działaniu papierosów, jest mnóstwo badań o tym jak bierne palenie jest szkodliwe, i miałem przytoczyć to tutaj ale wydaje mi się to tak oczywiste... zresztą, jak ktoś chce to wygoogluje w ciągu 5 sek. "bierne palenie skutki, dzieci" itd. - ale nic z tym nie możemy zrobić, nie chodzi mi o to, że ktoś nie może sobie palić w domu, natomiast jeśli ktoś taki ma dzieci... Podobnie jak rodzic nie może nadużywać alkoholu gdy ma rodzinę, tak i nie powinien wręcz ZMUSZAĆ do wdychania tego świństwa! To przestępstwo! TEN CZŁOWIEK ŚWIADOMIE NAS TRUJE! Dochodzi północ, ale ja nie potrafię spokojnie spać, ze świadomością tego iż mam prawdopodobnie zniszczone płuca bardziej niż przeciętny dzieciak w normalnym domu, to niszczy również receptory mózgowe, prawdopodobnie przewlekłe zapalenie ucha mam również od dziecka zapewnione dzięki niemu! Piszę to, bo polityką aktywnie się interesuje i nie są mi obojętne losy ludzi w tym kraju, no i trzeba też myśleć o sobie... Jako obywatel mam takie prawo, natomiast nie mam za bardzo jako 16 latek innych możliwości, niż po prostu promowanie tego, a raczej projektu podobnej ustawy, chciałbym jak najszybciej dotrzeć do odpowiednich osób, które mają jak największą możliwość przedstawienia takiej ustawy w sejmie. Został miesiąc wakacji... Nie potrafię się nawet nimi cieszyć... teraz nowa szkoła, problemy jakie zapewnił mi ojciec w ciągu gimnazjum są nie do odwrócenia, psychika mi wręcz wtedy siadała, nie można się skupić na nauce kiedy nawet przy zamkniętych drzwiach dociera ci przed nos ten okropny dym... Śmierdzące ubrania... Docinki kolegów, zainteresowanie nawet nauczycieli tym, że godzę się na to... Problem w tym, że jestem bezradny, i nie tylko ja... Ten problem da się masowo wyeliminować, palacz może wychodzić na dwór, na balkon, gdziekolwiek, byle nie w centrum domu, bądź gdzieś, gdzie niepalący nie przebywa na co dzień, albo nawet "e-papierosy" którymi się również zaciągał, to jest również jakaś alternatywa i NIE SZKODZI NIKOMU oprócz palacza.. Bardzo proszę, a wręcz błagam - Jeśli znacie wpływowe osoby, pokażcie im to, oprócz tego forum, postaram się to wklejać na innych forach politycznych i nie tylko.
w razie gdyby był to nieodpowiedni dział - proszę o przeniesienia a nie kasację*

Pomóżcie mi i wielu innym osobom z podobnym problemem, które są bezradne... :(
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 23:32   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group