Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Euro

Czy jestes za wprowadzeniem waluty Euro w Polsce
Tak
34%
 34%  [ 9 ]
Nie
50%
 50%  [ 13 ]
O tym powinno zdecydować referendum
15%
 15%  [ 4 ]
Nie intersuje mnie to
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
Dahomej 
Aktywny wyborca



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-13, 17:47   Euro

http://waluty.wp.pl/kat,6...=1189701816.770
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
_________________
"I tak długo jak ludzie bedą myśleli, że dostają "coś" i nie będą się zbytnio martwić o swoją wolność- to będa tolerowali ten system" Ron Paul
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 21:11   

 
 
Dr Chavez 
Wojewoda


Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 16777215
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-09-13, 18:10   

Za Euro.Zdecydowanie przeciw referendum.
 
 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2007-09-13, 18:11   

Jestem przeciwnikiem Euro w 2008 roku. :mrgreen:
 
 
Gość

Wysłany: 2007-09-13, 18:19   

no... tu musze wystąpic przeciwko moim faworytom z UPR- ponieważ z tego co mi wiadomo to Polska w traktacie akcesyjnym zobowiązała się do przyjęcia Euro- jednak nie jest nigdzie stwierdzone kiedy miało by to nastąpić
 
 
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16776748
Skąd: Naturalnie z Pomorza
Wysłany: 2007-09-13, 19:07   

Euro jest dużą szansą, która na początku będzie nas kosztować dość dużo , ale w ostatecznym rozrachunku jest to bardzo korzystne. Nawet dla przeciętnego obywatela, który wyjeżdża zagranicę jest to ogromna zaleta. Ja nie wiem - kiedyś w całej Europie mogłeś kupować za złoto i nikt nie miał pretensji - teraz trzeba latać po bankach i kantorach, bo "Bóg, Honor, Ojczyzna i Złotówka". Śmiechu warte.
_________________
UPR! UPR! UPR! Dwa procent! Dwa procent! Dwa procent!
 
 
 
Dahomej 
Aktywny wyborca



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-13, 19:55   

Misza napisał/a:
Euro jest dużą szansą, która na początku będzie nas kosztować dość dużo , ale w ostatecznym rozrachunku jest to bardzo korzystne.

W jakim sensie jest dla nas korzystne? Jedno jest pewne: utracimy wyłączny wpływ na politykę monetarną naszego państwa a koszty wprowadzenia nowej waluty są duże zarówno dla państwa jako takiego jak i dla przeciętnego obywatela. Dodatkowo nie widzę sensu zastępowania stosunkowo mocnej i stabilnej waluty jakąś inną
Misza napisał/a:
Ja nie wiem - kiedyś w całej Europie mogłeś kupować za złoto i nikt nie miał pretensji

Teraz też nikt nie ma pretensji. Chyba, że masz jakieś porażajće fakty na temat problemów z kupnem złota w dowolnym miejscu na świecie. Kiedyś, mój drogi kolego, mnogość walut była o wiele większa niż dzisiaj, praktycznie każdy potężny arystokrata mógł sobie wybijać włąsne monety. Na terenie jednego państwa mogły koegzystować więcej niż jedna waluta
_________________
"I tak długo jak ludzie bedą myśleli, że dostają "coś" i nie będą się zbytnio martwić o swoją wolność- to będa tolerowali ten system" Ron Paul
 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2007-09-13, 20:02   

Dahomej napisał/a:
jakąś inną


...mocniejszą... :mrgreen:
 
 
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16776748
Skąd: Naturalnie z Pomorza
Wysłany: 2007-09-13, 20:14   

Dahomej napisał/a:
Dodatkowo nie widzę sensu zastępowania stosunkowo mocnej i stabilnej waluty jakąś inną
Tak - nasz waluta jest taka mocna jak na świecie brak kryzysu i ogólna sielanka. Jedno małe tąpnięcie i będziemy te nasze patriotyczne złotówki przerabiać na guziki.
eliminacja wahań kursowych
dzięki usztywnieniu kursów walutowych zlikwidowane zostało ryzyko związane z niekorzystną zmianą kursów walutowych co powinno wpłynąć na rozwój handlu pomiędzy państwami UGW

eliminacja kosztów transakcyjnych
dzięki możliwości korzystania ze wspólnego pieniądza we wszystkich krajach UGW wyeliminowane zostały koszty kupna/sprzedaży walut, co przyczyni się do obniżenia kosztów działalności przedsiębiorstw i w rezultacie podwyższy ich efektywność

przejrzystość cen
dzięki prezentowaniu cen wszystkich dóbr i usług w tej samej walucie, widoczne stają się różnice cen jednakowych produktów w poszczególnych krajach UGW, co powinno zwiększyć konkurencję i w konsekwencji doprowadzić spadku cen i poprawy jakości oferowanych produktów i usług

rozwój i integracja europejskiego rynku finansowego
dzięki wspólnej walucie nastąpi rozwój europejskiego rynku kapitałowego oraz nasili się konkurencja między bankami europejskimi, co przyczyni się do obniżenia kosztu pozyskania środków finansowych szczególnie przez małe i średnie firmy

stabilność cen i wzrost gospodarczy
przy niskiej inflacji gwarantowanej przez niezależny Europejski Bank Centralny, wszystkie wyżej wymienione czynniki powinny przyczynić się do szybszego rozwoju gospodarczego państw UGW
_________________
UPR! UPR! UPR! Dwa procent! Dwa procent! Dwa procent!
 
 
 
Dahomej 
Aktywny wyborca



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-13, 20:15   

macias napisał/a:
...mocniejszą...

hmm...wychodząc z Twojego założenia powinniśmy wszyscy przyjąc funta szterlinga, bo jest...najmocniejszy. Jeszcze raz powtarzam że koszty przyjęcia euro są zbyt wysokie, a i cel mało przekonywujący
Misza napisał/a:
dzięki możliwości korzystania ze wspólnego pieniądza we wszystkich krajach UGW wyeliminowane zostały koszty kupna/sprzedaży walut, co przyczyni się do obniżenia kosztów działalności przedsiębiorstw i w rezultacie podwyższy ich efektywność

No nie wiem, co z przedsiębiorstwami, które korzystały na wachaniach kursów walut. Jak dla mnie prawie każda sztuczna ingerencja w jakikolwiek obszar wolnego rynku jest niekorzystna
Misza napisał/a:
dzięki prezentowaniu cen wszystkich dóbr i usług w tej samej walucie, widoczne stają się różnice cen jednakowych produktów w poszczególnych krajach UGW

Idiotyczny argument. Szybkie przeliczenie ceny produktu z jednej waluty w inną nie jest wielkim matematycznym problemem
Misza napisał/a:
dzięki wspólnej walucie nastąpi rozwój europejskiego rynku kapitałowego oraz nasili się konkurencja między bankami europejskimi, co przyczyni się do obniżenia kosztu pozyskania środków finansowych szczególnie przez małe i średnie firmy

Jakim sposobem wprowadzenie euro może zwiększyc konkurencję między bankami i doprowadzic do rozwoju rynku kapitałowego?
Misza napisał/a:
przy niskiej inflacji gwarantowanej przez niezależny Europejski Bank Centralny, wszystkie wyżej wymienione czynniki powinny przyczynić się do szybszego rozwoju gospodarczego państw UGW

Problem w tym, że EBC nic nie gwarantuje, mieliśmy już przykłady łamania dyscypliny budżetowej przez państwa Eurolandu, bez żadnych konsekwencji. Nie ma więc ŻANDEJ pewności, że dyscyplina inflacyjna nie będzie w przyszłości łamana. Nasz wpływ na to będzie niestety bardzo ograniczony
_________________
"I tak długo jak ludzie bedą myśleli, że dostają "coś" i nie będą się zbytnio martwić o swoją wolność- to będa tolerowali ten system" Ron Paul
Ostatnio zmieniony przez Dahomej 2007-09-13, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2007-09-13, 20:23   

Dahomej napisał/a:
wychodząc z Twojego założenia powinniśmy wszyscy przyjąc funta szterlinga, bo jest...najmocniejszy.


Niestety nie jest to możliwe.
 
 
Marcin Adamczyk 


Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2007-10-16, 01:41   

Dr Chavez napisał/a:
Za Euro.Zdecydowanie przeciw referendum.


To takie demokratyczne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Misza napisał/a:
dzięki usztywnieniu kursów walutowych zlikwidowane zostało ryzyko związane z niekorzystną zmianą kursów walutowych co powinno wpłynąć na rozwój handlu pomiędzy państwami UGW


Pamiętasz do czego to doprowadziło Argentynę???
_________________
Przeżyliśmy trzy zabory, przeżyjemy i Kaczory...
 
 
 
Sokrates13 

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-16, 23:44   

Przy okazji wymiany złotowek na euro można zrobić lustrację majątkową.
 
 
 
basiacop 

Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-09, 10:59   

Powiem tak: jeszcze niedawno byłam całkowicie za euro w Polsce, ale teraz nie jestem już taka pewna. Dlaczego? Przeczytałam wczoraj artykuł we Wprost pt. "Kontrrewolucja euro" i dał on mi dużo do myślenia. Jego autorzy przytaczają przykłady krajów zachodnich, np. Włoch, Hiszpanii. To z powodu euro tak trudno krajom zachodnim przeciwdziałać kryzysowi. Według prognozy OECD w 2009 roku spadek PKB odnotują wszystkie kraje, które są w strefie euro, z wyjątkiem Grecji i Słowacji. Autorzy twierdzą, że członkowie UE mają za duże rozbieżności w rozwoju gospodarczym, dlatego euro nie do końca się sprawdza. Ja nie wiem, czy to wszystko prawda, ale trochę mnie to zaniepokoiło. Nie wspomnę oczywiście o zdrożeniu wszystkiego.
 
 
Sokrates13 

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-12-10, 19:17   

Po wprowadzeniu jednej waluty urzędnicy z Brukseli wpadną na pomysł likwidacji pieniądza a wprowadzą kartę.Ludzie będą płacić kartą a każda operacja będzie odnotowana i zapisana na serwerze w Brukseli.Władza będzie twierdzić że dla dobra społeczeństwa musi o wszystkim wiedzieć,żeby"dobrze" rządzić.
 
 
 
kotletnazimno 

Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-12-10, 19:28   

Sokrates13 napisał/a:
Po wprowadzeniu jednej waluty urzędnicy z Brukseli wpadną na pomysł likwidacji pieniądza a wprowadzą kartę.Ludzie będą płacić kartą a każda operacja będzie odnotowana i zapisana na serwerze w Brukseli.Władza będzie twierdzić że dla dobra społeczeństwa musi o wszystkim wiedzieć,żeby"dobrze" rządzić.

Będzie się działo! Lech!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group