Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ewentualne koalicja POPIS czy te? PISPO

Czy chcesz powstania koalicji PiS i PO?
tak
100%
 100%  [ 4 ]
nie
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 4

Autor Wiadomość
Kristen
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-12, 18:56   Ewentualne koalicja POPIS czy te? PISPO

Powiedzcie prosz? czy wy na dzie? dzisiejszy chcieliby?cie koalicji rz?dz?cej PiS z PO? Ja osobi?cie uwa?am ?e by?aby ona potrzebna, ?eby uzdrowi? chor? sytuacj? rz?du, kt?ry jest zak?adnikiem wataszk?w. Poza tym PO troch? lepiej chyba przygotowa?o si? do rz?dzenia, ma ciekawe kadry i pomys?y, poza tym taka koalicja by?a nam obiecywana. Je?eli nie macie nic przeciwko to napiszcie te?, za kim g?osowali?cie czy te? z kim sympatyzujecie, chcia?bym mie? przekr?j waszych opinii i wiedze na ten temat (i wiedze czyi sympatycy koalicji chceliby, a czyi przeciwnie). Dla porz?dku dodam, ze g?osowa?em na PiS.

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 5:58   

Gość

Wysłany: 2005-12-12, 21:56   

ja jestem za,jak najbardziej (jako zwolennik PO). Obecny uklad jest kiepski, i dzieli narod na bereciki i kapelusze, co nie jest potrzebne.
ale wydaje mi sie taki scenariusz malo relany.
PiS czuje nosem mozliwosc samodzielnego rzadzenia, po ewentualnych powtornych wyborach parlamentarnych, choc jest to rowniez ryzykowne.
Ale zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie. To sa jednak dwie rozne partie - ale nie wykluczam wspolnego rzadzenia.
Moj pomysl - PiS zajmuje sie kwestiami prawnymi i naprawa Panstwa pod tym wzgledem, a PO gospodarka, zagranica itp.

Selsdon
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-12, 22:43   

Ja tak?e jestem "za" koalicj? POPiS, chocia? na pewno w mniejszym stopniu ni? przed wyborami (g?osowa?em na PO). Troch? mnie PiS zniech?ci? swoimi poczynaniami, ale wydaje mi si?, ?e w tej sytuacji taka koalicja by?aby najlepszym rozwi?zaniem (bo PO raczej nie zdob?dzie takiego poparcia aby sama mog?a rz?dzi?). Chocia? nie wiem jak by si? taka wsp??praca uk?ada?a przy do?? poka?nym "p?dzie" do w?adzy jaki reprezentuj? Kaczy?scy. Ale jestem za.

Pozdrawiam

dobromir
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-15, 13:51   

Oczywi?cie wola?bym PO (lub cz??? PO, bo te? tak mo?e by?) zamiast Samoobrony. Ja te? g?osowa?em na PO (do Sejmu), ale mam do niej spore pretensje, ?e strzeli?a focha i nie wesz?a do koalicji. Im wi?cej zarzutow stawiaja rz?dom PiS tym gorzej to b?dzie ?wiadczy? o Po skoro maj?? na wzgl?dzie interes partii i w?asna dum? nie wesz?a do tej koalicji ?eby ratowa? Polsk? przed tak "tragicznymi rz?dami." (cudzys??w, bo dopiero sie te rz?dy zacz??y).

Zgred
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-18, 13:17   wielka koalicja, czy ...?

Trudne pytanie. S? racje za, s? i przeciw. Nie potrafi? odpowiedzie

szczaw
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-18, 23:59   

Aby doszlo do jakiejkolwiek koalicji to najpierw PO musi zrobic u siebie porzadek.

Jaki to sobie przeczytajcie tutaj:

http://wiadomosci.wp.pl/w...tml?ticaid=1be8

Gość

Wysłany: 2005-12-19, 01:16   

szczaw napisał/a:
Aby doszlo do jakiejkolwiek koalicji to najpierw PO musi zrobic u siebie porzadek.

Jaki to sobie przeczytajcie tutaj:

ales podal zrodlo, Gazeta Polska ...u hahhaa, to dopiero obiektywna gazeta.
A do koalicji nie dojdzie, bo nie tylko PO jej nie chcialo, ale tez PiS rowniez, choc przed kamerami mowili co innego. Ale teraz to nie ma znaczenia, bo to juz przeszlosc.

Te dwie partie sa skrajnie rozne i watpie by jednak doszlo do takiej koalicji.

plasot 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2005-12-19, 02:26   

Czy b?dzie koalicja PIS-PO czy PIS-Samoobrona-LPR czy jaka-tam-zechcecie, to i tak jej dzia?ania b?d? wynikiem "zgni?ego" kompromisu, poniewa? ?adna z partii nie ma tylu pos??w aby konsekwentnie realizowa? sw?j program nie ogl?daj?c si? na koalicjant?w. S?uchaj?c wypowiedzi p. Giertycha, czy te? p. Leppera, wydaje si?, ?e mniejszym z?em by?aby koalicja PIS-PO, PO przynajmniej os?abi?oby socjalne zap?dy PIS.

Odpowiedz do tematu