pilotpl
Dołączył: 04 Mar 2015 Posty: 6 Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-03-04, 11:32 BANK PRACY - redukcja bezrobocia.
- Bank Pracy - "Bank" tworzą trzy grupy ludzi - inwestorzy, wykonawcy oraz pomysłodawcy. Instytucja ta działa na zasadzie udostępniania przez pomysłodawcę, który może być również wykonawcą - pomysłu na biznes. Pomysłodawca rejestrując swój pomysł, podaje wszelkie informacje na temat inwestycji Bankowi Pracy oraz skróconą, dodatkową informacje na temat pomysłu, która będzie do wglądu dla potencjalnych inwestorów. Informacja ta nie podaje szczegółów a jedynie ogólny zarys tego, czego dotyczy inwestycja. Gdy już pomysłodawca uzupełni informacje musi wpisać jaki czas jest potrzebny do zakończenia inwestycji oraz ile kapitału będzie potrzebował, aby wykonać inwestycje. Pomysłodawca powinien zamieścić prognozowane zyski z pomysłu, aby inwestor mógł wyliczyć, czy przedsięwzięcie będzie się mu opłacać. Następnym krokiem będzie wybranie kategorii w jakiej się mieści nasza inwestycja - ta kategoria, którą wybierzemy określi wysokość ubezpieczenia dla inwestorów, które zapłacimy dopiero po wykonaniu inwestycji. Gdy już inwestycja będzie zarejestrowana, musimy czekać aż uzbiera się 100% kapitału potrzebnego do rozpoczęcia inwestycji. Kapitał będzie pochodził od inwestorów, którzy zainwestują w pomysł. Każdy inwestor może wpłacić na konto inwestycji dowolną sumę pieniędzy, a ilość środków jaką wpłaci jest określonym procentem z całości, która musi być uzbierana. Pojedynczy inwestor nie może wpłacić więcej niż 30%(procent do ustalenia) potrzebnego kapitału do rozpoczęcia inwestycji ( Jest to blokada, aby wielkie korporacje, które posiadają dużo kapitału nie mogły zrobić monopolu inwestycji, płacąc od razu z góry 100% i kontrolując najciekawsze inwestycje ). Gdy już uzbieramy 100% potrzebnego kapitału, na konto wykonawcy inwestycji trafi kwota w wysokości 100% kapitału, który jest mu potrzebny. Od tego momentu wykonawca zaczyna realizować inwestycje, a czas który był określony w umowie zaczyna biec. Gdy pomysłodawca wykona już inwestycje to oddaje 100% kapitału + ustalony wcześniej zysk dla inwestorów do Banku Pracy, który rozdziela te pieniądze pośród inwestorów. Każdy z nich otrzyma zainwestowane wcześniej pieniądze plus zysk z przedsięwzięcia- np: 30% zysku z inwestycji ( w zależności jaka wartość zysku była ustalona dla inwestora ). Gdy Inwestycja jest już zakończona a inwestorzy otrzymali pieniądze, Bank Pracy przydziela pomysłodawcy inwestycji PzPK ( Punkty za Pozytywne Komentarze ). Punkty te dają ogromne profity i prestiż, gdyż dzięki nim inwestorzy znają historię danej osoby i wiedzą, czy warto jej zaufać, zmniejszając w ten sposób ryzyku nietrafności inwestycji.
Wykonawca, gdy zakończy inwestycje z sukcesem musi zapłacić określoną wartość ubezpieczenia, które pokrywa nieudane inwestycje sprzed miesiąca ( Wartość ubezpieczenia jest liczona na podstawie statystyki udanych i nieudanych inwestycji podobnych do wykonywanej inwestycji, wartość nieudanych inwestycji z zeszłego miesiąca określa wartość ubezpieczenia )
* Nowy system emerytalny - Będąc już w podeszłym wieku, dzięki bankowi pracy mamy możliwość udostępniać tylko pomysły na biznes, bez musu ich realizacji. Polega to na tym, że udostępniamy pomysł i czekamy aż znajdzie się wykonawca, który go wykona. Gdy zgłosi się wielu chętnych to możemy wybrać tego, który według nas jest najpewniejszy. Oczywiście każdy z nich poda, jaką ilość pieniędzy odda pomysłodawcy po zakończeniu inwestycji, jeżeli zakończy się ona sukcesem. Inwestycją mogą być również pomysły, które są długoterminowe i które co miesiąc generują zysk, który trafia do podziału miedzy inwestorów. W takim przypadku pomysłodawca nie jest jednocześnie wykonawcą inwestycji. Ilość pomysłów na biznes emeryta jest nieograniczona.
* Nowa resocjalizacja – osoby, które siedzą w więzieniach za długi będą miały możliwość spłacić swoje zobowiązania, realizując inwestycje pomysłodawców.
Bank Pracy jest w stanie zredukować bezrobocie w każdym społeczeństwie, w którym będzie prawidłowo funkcjonował do nawet kilku procent.( Nie możliwym jest osiągniecie 0%, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto po prostu nie chce pracować. ) Bank Pracy to kolejna część Systemu Gospodarczo-Społecznego Informatium. Bazując na Infokracji jest w stanie prawidłowo funkcjonować.
Olga Malinkiewicz – polska fizyk, wynalazczyni fotowoltaicznych materiałów opartych na perowskitach. Rozpoczęła studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, które ukończyła na Uniwersytecie Barcelońskim. Po studiach rozpoczęła pracę w instytucie ICFO (The Institute of Photonic Studies), a następnie na uniwersytecie w Walencji. Obecnie pracuje nad doktoratem w tej uczelni. W czasie pracy w Hiszpanii wynalazła tanie i proste, elastyczne, półprzezroczyste ogniwo słoneczne, oparte na bazie folii PET, na którą nadrukowuje się perowskit[3]. Wynalazek ten został uznany za jeden z najważniejszych wynalazków roku 2013. Za odkrycie to otrzymała 28 marca 2014 roku z rąk wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Neelie Kroes główną nagrodę w prestiżowym konkursie naukowym Photonics21.
Olga Malinkiewicz chce to zrobić w Polsce (żeby i nasz kraj miał coś z tego) , ale znając nasze realia , nasze państwo (rządzący) wolą dopłacać miliardy do górnictwa , przywilejów 35,5 mld rocznie , niż wspomóc wynalazek kilkoma milionami...
_________________ tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...
pilotpl
Dołączył: 04 Mar 2015 Posty: 6 Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-03-08, 15:16
Mój pomysł wykorzystać, nie możliwe. Nie wie jak stworzyć infokracje, bez niej. Ciężko będzie oszacować wiele rzeczy. Choć nie powiem, Bank Pracy da rade działać również w demokracji, ale o wiele słabiej.
Teraz dopiero się zacznie jak konserwatyści wygrali wybory. Dopiero teraz okaże się w jakie bagienko wprowadzili nas tzw. politycy. Przewiduje wzrost bezrobocie przynajmniej o 5%.
Może teraz zacznie się głosowanie w Polsce na tych co rzeczywiście mogą "wskrzesić" polski przemysł. Jeżeli UE będzie się zawężać z powodu wychodzenia z unii jej członków rynek pracy dla Polaków proporcjonalnie będzie się zawężał. Inwestycje dla "ubogich" nie wystarczą jako polski rynek pracy.
Nie ma co redukować w większości miast. Przecież bezrobocie spadło do bardzo niskiego poziomu, a w niektórych miastach po prostu go nie ma. W miejscowościach najszybciej się rozwijających nie ma kto pracować, zerknijcie np. na Kraków - http://www.gowork.pl/praca/krakow;l Kto by się spodziewał takiej sytuacji?
Poprzednia odpowiedź jest taka, że już nie powinno być problemu. Moim zdaniem jednak jest. Praca owszem jest, ale wymagania pracodawców są często nie do spełnienia przez np osoby po 50-tce. I tutaj taki Bank Pracy miałby rację bytu.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach