Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bez senatu

Czy jesteś za likwidacją Senatu?
Tak
56%
 56%  [ 9 ]
Nie
12%
 12%  [ 2 ]
Nie ale jestem za zmniejszeniem do 30 mandatów (propozycja PiS)
31%
 31%  [ 5 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Fanka B@ra 


Dołączyła: 10 Maj 2007
Posty: 16
Wysłany: 2007-05-30, 20:12   

Czy to wciąż jest temat - ankieta o Senacie? :twisted:
Jak najbardziej jestem za tym aby Izba Wyższa parlamentu została zlikwidowana. I bardzo żałuję, że SLD nie dotrzymało swej obietnicy wyborczej i nie dokonało tego. Choć coś mi świta, że Pis również coś takiego obiecywał ale głowy nie dam. No i wolę nie ryzykować zmasowanego ataku bardziej zorientowanych. :razz: Wracając do tematu - uważam, że Senat jest zbędny w naszym kraju. Najczęściej służy on jedynie do naprawiania bzdurnych ustaw lub do "przepychania" tego czego w Sejmie koalicja nie zdołała przepchnąć. Czasem podejmą jakąś uchwałę upamiętniającą kogoś lub coś i to chyba tyle. Tak więc ja zagłosowałabym za całkowitą likwidacją Senatu. :wink:
_________________
"Marzenia są jak dzikie koty, które uciekają z miasta, chodzą własnymi ścieżkami, po czym wracają obdarte i obolałe w rzeczywistość." .
Ostatnio zmieniony przez Fanka B@ra 2007-05-30, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 9:47   

 
 
Dr Chavez 
Wojewoda


Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 16777215
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-05-30, 20:58   

Izba Wyzsza wystepuje w wiekszosci krajow demokratycznych.W zalozeniu maja tam zasiadac autorytety,politycy starsi,takie miejsce na polityczna emeryture :twisted: .Rzeczywistosc jest czesto inna.Ale nie da sie zaprzeczyc ze Senat w swej historii niejednokrotnie spelnial role "Poprawiacza ustaw".Wydaje sie ze nawet w Polsce jest to miejsce mniej upartyjnione niz Izba Nizsza.Dowodem jest fakt ze zasiada tam osoba niezalezna jaka jest niewatpliwie Kazimierz Kutz,ktory do Sejmu musialby startowac z jakiejs listy.Jestem raczej przeciwnikiem likwidowania Senatu,argument o oszczednosciach jest lekko populistyczny...
 
 
 
Dahomej 
Aktywny wyborca



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-05-30, 21:35   

Wg mnie (jak już wcześniej pisałem pod tym tematem) Senat powinien być nie "poprawiczem ustaw", ale ich "redaktroem", aby ustawa już od samego początku, zanim trafi do Sejmu była juz dobrze napisana. Senatorów powinny wybierać Senaty uczelni wyższych, sejm i prezydent
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group