Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bez senatu

Czy jesteś za likwidacją Senatu?
Tak
56%
 56%  [ 9 ]
Nie
12%
 12%  [ 2 ]
Nie ale jestem za zmniejszeniem do 30 mandatów (propozycja PiS)
31%
 31%  [ 5 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2007-05-25, 18:01   

macias napisał/a:
Może być równie inteligentna.

Nie może być, bo nie spadnie inteligencja płynna nie zmaleje, a inteligencja skrystalizowana na pewno się zwiększy, chyba że te 5 lat spędzisz w jaskini.

macias napisał/a:
BaR napisał/a:
Chcesz powiedzieć, że ktoś z przedziału 25-50 lat będzie działał na niekorzyść 0-25 i 50+ ?


Będzie działał tylko i wyłącznie na swoją korzyść.

A jakie to korzyści ? Ludzie z tego przedziału też będą przecież kiedyś 50+ więc to też ich sprawy. Przedział od 18-25 to zazwyczaj studenci, którymi i tak nikt się nie interesuje.

macias napisał/a:
ja mówię - przecież istnieją też inne religie,

Nie podałeś ani jednego przykładu innej teorii o inteligencji. Napisałeś, że ta nie jest żadnym dowodem BO istnieją inne teorie. Musiałbym stworzyć nową teorię, która zgadzałąby się z wszystkimi innymi, zgarnąć za nią nobla i wtedy przedstawić Tobie, bo inaczej podważysz każdą teorię, którą przestawię, po prostu faktem istnienia innych.

Próbowałęm tylko udowodnić, że według teorii, którą przedstawiłem, człowiek jest mądrzejszy w wieku 25 lat niż w wieku 20lat.
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 9:24   

 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2007-05-25, 18:16   

BaR napisał/a:
Nie może być, bo nie spadnie inteligencja płynna nie zmaleje, a inteligencja skrystalizowana na pewno się zwiększy, chyba że te 5 lat spędzisz w jaskini.


Wyobraź sobie gościa, który od 18-tego roku życia prowadzi działalność gospodarczą. W wieku 20 lat wciąż pracuje, ale głosować nie może - jeśli przyjąć Twoje postulaty. 2 lata później jego firma splajtuje a on staje się bezrobotnym. Wegetuje przez 3 kolejne lata, pracując jednocześnie na czarno. Żyje mu się całkiem nieźle, bo oprócz zasiłków ma także stały, choć nieudokumentowany dochód. Gdyby ten człowiek miał głosować w wieku 20-stu lat, z pewnością zagłosowałby na partię przyjazną przedsiębiorcą, chcącą systematycznie obniżać podatki i naprawiać system pomocy socjalnej. Wtedy jednak nie mógł głosować, a teraz zagłosuje na partię, która obieca mu jak najwyższy zasiłek dla bezrobotnych, np. na Samoobronę.

BaR napisał/a:
Przedział od 18-25 to zazwyczaj studenci, którymi i tak nikt się nie interesuje.


:roll: Stary, jeśli posługujesz się już jakimiś danymi statystycznymi, to podaj źródło. Co to znaczy "zazwyczaj studenci" ? Pamiętaj, ze wielu studentów studiuje w trybie zaocznym czy wieczorowym, jednocześnie pracując.

BaR napisał/a:
Ludzie z tego przedziału też będą przecież kiedyś 50+ więc to też ich sprawy.


Ludzie nie myślą o przyszłości, tylko o teraźniejszości. Jeśli jest im ciężko żyć godnie dzisiaj, to czy naprawdę uważasz, że będą martwić się o swoją emeryturę, a tym bardziej o obecnych emerytów ? Szczerze wątpię.

BaR napisał/a:
Nie podałeś ani jednego przykładu innej teorii o inteligencji.


Ja sobie Twoja inteligencję płynną i skrystalizowaną wygoglałem, więc Tobie proponuję zrobić to samo.

BaR napisał/a:
Musiałbym stworzyć nową teorię, która zgadzałąby się z wszystkimi innymi, zgarnąć za nią nobla i wtedy przedstawić Tobie, bo inaczej podważysz każdą teorię, którą przestawię, po prostu faktem istnienia innych.


Nie no, ziom, rozbrajasz mnie. Naprawdę nie rozumiesz, że nie można odbierać pewnej grupie ludzi praw wyborczych tylko dlatego, że jedna z wielu teorii dotyczących ludzkiej inteligencji stwierdza, że im człowiek starszy tym inteligentniejszy, oczywiście pod warunkiem, że nie przekroczył 50-tki ? Ja nie twierdzę, że ta teoria jest fałszywa, czy nieprawdziwa, a jedynie, że nie stanowi wystarczającego argumentu w dyskusji o prawach wyborczych. Rozumiesz ?

BaR napisał/a:
Próbowałęm tylko udowodnić, że według teorii, którą przedstawiłem, człowiek jest mądrzejszy w wieku 25 lat niż w wieku 20lat.


Mądrzejszy ? A nie inteligentniejszy ? Zdecyduj się w końcu.
 
 
Dr Chavez 
Wojewoda


Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 16777215
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-05-25, 18:19   

Jeden czlowiek w wieku 20 lat moze byc geniuszem,a drugi w wieku 30 przyglupem.Oto moja autorska teoria wymyslona na poczekaniu,ale chyba obala twoja niedorzeczna "teorie".
 
 
 
Gość

Wysłany: 2007-05-25, 18:40   

Dr Chavez napisał/a:
Jeden czlowiek w wieku 20 lat moze byc geniuszem,a drugi w wieku 30 przyglupem.Oto moja autorska teoria wymyslona na poczekaniu,ale chyba obala twoja niedorzeczna "teorie".

Dr Chavez, sorry ale chyba jesteś zbyt głupi żeby zrozumieć to o czym piszę, chociaż staram się pisać najprościej jak się da. Nawet to dużymi literami napisałem, ale jak widać dociera do ciebie tylko to z czym się zgadzasz.

macias napisał/a:
Ludzie nie myślą o przyszłości, tylko o teraźniejszości.

Moja odpowiedź:
macias napisał/a:
Proszę, podaj jakieś wnikliwe analizy naukowe potwierdzające tę regułę.


macias napisał/a:
a sobie Twoja inteligencję płynną i skrystalizowaną wygoglałem, więc Tobie proponuję zrobić to samo.

A ja co ją opracowałem ? To chyba oczywiste, że mam ją z gógle.
macias napisał/a:
Mądrzejszy ? A nie inteligentniejszy ? Zdecyduj się w końcu.

Inteligencja - inteligencja płynna, mąrość- inteligencja skrystalizowana. Podobno wygooglowałeś temat ?

Zostawiając już moje i Miszy teorie, chciałbym usłyszeć jakieś wasze pomysły. Jak narazie jedynie krytykujecie, jak mało kreatywna opozycja. Czekamy na wasze pomysły, chyba że stać was tylko na krytykę (w sumie podobnie jak nasze władze).
 
 
Dr Chavez 
Wojewoda


Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 16777215
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-05-25, 18:55   

Napisalem:Jeden czlowiek w wieku 20 lat moze byc geniuszem,a drugi w wieku 30 przyglupem!

Chcesz ustawowo zabronic ludziom powyzej 50 i ponizej 25 lat glosowac.W takim razie ja sie pytam:CO Z SYTUACJA KIEDY JAKIS 20 LATEK JEST GENIUSZEM,A 30 LATEK PRZYGLUPEM?I gdzie tu logika?Dotarlo czy mam ci namalowac portret pod tytulem "Idiotyzm teorii Bara rodem z XIX wieku".Chcialbym zebys wytlumaczyl w ktorym momencie twoja smiechu warta teoria trzyma sie kupy.Bo w tym ze wedlug ciebie 50 jak najbardziej zasluguje na prawo glosu,ale juz 51 latek jest niekompetetny.Bo moim zdaniem 51 latek powinien byc madrzejszy niz 50 latek.A tak na marginesie,moze od razu zaproponujcie z Misza jakas liste partii na ktore mozna glosowac,bo przeciez do tego sprowadza sie ten problem,czyz nie?Tak wiec nazywajmy rzeczy po imieniu,czlowiek rozsadny,inteligetny,madry powinien glosowac na partie o neoliberalnym programie gospodarczym,i tylko o to wam chodzi.Bo oczywiscie w Polsce 50% wyborcow to idioci glosujacy na populistow...

I jeszcze jedno.Odpusc sobie teksty w stylu "chyba jestes glupi".Wiem ze twoje teorie sa bardzo skomplikowane,bardzo postepowe,wiekszosc z nas czlonkow szarej masy,nie doroslo do waszych utopijnych koncepcji,musisz to wziac pod uwage o elytarny,blekitnokrwisty czlonku rasy wyzszej ludzi z wyzszym wyksztalceniem i niebywalym intelektem.Troche mniej nerwowo.
 
 
 
Gość

Wysłany: 2007-05-25, 19:22   

Misza, pokornie uznaje się za pokonanego. Pozwalając sobie na odrobinę humoru: głową ściany nie przebije. Kiedy logika argumentacji nie pomaga pozostaje pochylić czoło przed Miszą. Na koniec kilka gorzkich wniosków: bronisz mgr - ów jak lew, ponieważ sam masz kompleks - pochodzenia lub wykształcenia, po drugie braki merytoryczne nadrabiasz (starasz sie) prywmitywnymi wypowiedziami. Po trzecie widać u ciebie charakterystyczne dla internetowych pozerów przechwałki i kreowanie własnego widealizowanego hmm, alter ego? Prawdopodobnie do końca życia będziesz magistrem (o ile wogóle nim jesteś) co oznacza pustkę twojej teorii, (bo przecież doktorzy są lepsi (lepiej wykształceni) od magistrów, -może system kastowy?). Po czwarte lekceważenie przytaczanych przezemnie danych może swiadczyć o lekceważaniu ośrodków badawczych państwa o którym piszesz, na rzecz blizej niesprecyzowanego artykułu, do którego nie podałeś nawet odnośnika.

Ale nie dręcze cie juz, miłego utwierdzania się w swojej wspaniałości.
 
 
Gość

Wysłany: 2007-05-25, 19:33   

Dr Chavez napisał/a:
elytarny,blekitnokrwisty czlonku rasy wyzszej ludzi z wyzszym wyksztalceniem i niebywalym intelektem

Łaskoczesz moją próżność.

Dr Chavez napisał/a:
Chcesz ustawowo zabronic ludziom powyzej 50 i ponizej 25 lat glosowac.W takim razie ja sie pytam:CO Z SYTUACJA KIEDY JAKIS 20 LATEK JEST GENIUSZEM,A 30 LATEK PRZYGLUPEM?

Rozkład inteligencji jest taki sam niezależnie od pokolenia więc:

20 latkowie:
Janek 120 IQ
Romek 80 IQ
Zygmunt 100 IQ

25-50 latkowie:
Sebastian 125 IQ
Dominik 85 IQ
Paulina 105 IQ

50+ latkowie:
Kazimierz 120 iQ
Danusia 80 IQ
Barbara 100 IQ

Dysponując tymi trzema grupami wybierz grupę/ kombinację grup, która będzie podejmować najlepsze decyzje.
 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2007-05-25, 22:22   

BaR napisał/a:

Zostawiając już moje i Miszy teorie, chciałbym usłyszeć jakieś wasze pomysły. Jak narazie jedynie krytykujecie, jak mało kreatywna opozycja.


Widać nie doczytałeś jednego z moich postów. Proponuję przeczytać wszystkie jeszcze raz - wnikliwie.

BaR napisał/a:
Dysponując tymi trzema grupami wybierz grupę/ kombinację grup, która będzie podejmować najlepsze decyzje.


Po pierwsze, specjalnie dla Ciebie powtórzę to, co pisałem już kilka razy na tym forum - lepszy, czy najlepszy nie oznacza dobry. Po drugie, powtórzę moje pytanie - najlepszy dla kogo ? Dla BaRów ? :mrgreen:
 
 
Gość

Wysłany: 2007-05-25, 22:33   

macias napisał/a:
lepszy, czy najlepszy nie oznacza dobry

Więc skoro nie jest dobry, nie musi być najlepszy bo i tak nie będzie dobry ?

macias napisał/a:
najlepszy dla kogo ? Dla BaRów ?

Dla ludzi. Kompletnie nie widzę powodu, dla którego grupa 25-50 latków miałaby dyskryminować inną grupę. Swojej teorii "Ludzie nie myślą o przyszłości, tylko o teraźniejszości." nie uzasadniłeś niczym (bo tego się nie da uzasadnić).
 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2007-05-25, 22:43   

Cytat:
Więc skoro nie jest dobry, nie musi być najlepszy bo i tak nie będzie dobry ?


Więc może niech każdy decyduje sam, co jest dla niego najlepsze, nawet jeśli nie jest to dobre ani dla niego, ani dla innych.

BaR napisał/a:
Kompletnie nie widzę powodu, dla którego grupa 25-50 latków miałaby dyskryminować inną grupę.


O matko. A dlaczego 20-sto latkowie mieliby w takim razie kogoś dyskryminować ? Albo 56-cio latkowie ? Albo 19-sto latkowie ? Albo 62-latkowie ? Albo 24-ro latkowie ?

BaR napisał/a:
Swojej teorii "Ludzie nie myślą o przyszłości, tylko o teraźniejszości." nie uzasadniłeś niczym (bo i tak nic byś nie znalazł).


To bardzo proste. Wyjaśnię na przykładzie, bo widzę, że inaczej może nie dotrzeć. Jeśli 30-sto letnia kobieta samotnie wychowująca dwójkę dzieci zarabia miesięcznie 1200 zł netto, z czego 40% idzie na opłaty, to raczej ciężko od niej wymagać, żeby co miesiąc lokowała pieniądze w funduszach inwestycyjnych, odkładała na konto czy do skarbonki, albo wykupiła 3 filar emerytalny. Proste, nie ? Jak ktoś się musi myśleć o tym jak przeżyć miesiąc, to raczej nie będzie zastanawiać się, jak mu się będzie powodzić za 30 lat. Poza tym, ziom, popatrz na obecnych emerytów. Twoim zdaniem oni myśleli o swojej przyszłości ? Jeśli tak, to dlaczego ciągle narzekają, że jest im tak źle ? Skoro ludzie, jak twierdzisz, tak sumiennie planują późną starość, to chyba większość powinna jeśli nie opływać w luksusy, to prowadzić przynajmniej godziwe i spokojne życie.
 
 
Gość

Wysłany: 2007-05-25, 23:18   

macias napisał/a:
O matko. A dlaczego 20-sto latkowie mieliby w takim razie kogoś dyskryminować ? Albo 56-cio latkowie ? Albo 19-sto latkowie ? Albo 62-latkowie ? Albo 24-ro latkowie ?

nie widzę takiego powodu, dletego wogóle nie poruszyłem problemu dyskryminacji. To ty go poruszyłęś.

macias napisał/a:
To bardzo proste. Wyjaśnię na przykładzie, bo widzę, że inaczej może nie dotrzeć. Jeśli 30-sto letnia kobieta samotnie wychowująca dwójkę dzieci zarabia miesięcznie 1200 zł netto, z czego 40% idzie na opłaty, to raczej ciężko od niej wymagać, żeby co miesiąc lokowała pieniądze w funduszach inwestycyjnych, odkładała na konto czy do skarbonki, albo wykupiła 3 filar emerytalny. Proste, nie ? Jak ktoś się musi myśleć o tym jak przeżyć miesiąc, to raczej nie będzie zastanawiać się, jak mu się będzie powodzić za 30 lat. Poza tym, ziom, popatrz na obecnych emerytów. Twoim zdaniem oni myśleli o swojej przyszłości ? Jeśli tak, to dlaczego ciągle narzekają, że jest im tak źle ? Skoro ludzie, jak twierdzisz, tak sumiennie planują późną starość, to chyba większość powinna jeśli nie opływać w luksusy, to prowadzić przynajmniej godziwe i spokojne życie.

Ta matka będzie myślała o przyszłości swoich dzieci, dlatego nie pójdzie doić wino pod sklepem. Wogóle takie bzdury wypisujesz, że tego się nawet komentować nie da. Istna teoria poparta wnikliwą analizą naukową.
 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2007-05-26, 11:00   

BaR napisał/a:

nie widzę takiego powodu, dletego wogóle nie poruszyłem problemu dyskryminacji.


No chwila moment, a jak nazwać cenzus wiekowy praw wyborczych, jeśli nie dyskryminacją ?

BaR napisał/a:
Istna teoria poparta wnikliwą analizą naukową.


Teoria ? Stary, ja nie wiem, być może Ty mieszkasz w pałacu otoczonym fosą i pięknymi ogrodami, a biedę i ubóstwo znasz z opowiadań swojego prywatnego szofera. Na obiad wcinasz kuropatwy w sosie z kurek i popijasz to szampanem. Jeśli uważasz, że matka samotnie wychowująca dzieci i ledwo wiążąca koniec z końcem to teoria, to niewiele wiesz o życiu.

BaR napisał/a:
Ta matka będzie myślała o przyszłości swoich dzieci, dlatego nie pójdzie doić wino pod sklepem.


Nie dociera. Ta matka będzie myślała o teraźniejszości swoich dzieci. O tym za co kupić im podręczniki do szkoły, za co je ubrać i za co kupić im coś do jedzenia.
 
 
Gość

Wysłany: 2007-05-26, 12:05   

Twoje odpowiedzi są tak absurdalne, że schodzimy w coraz większy offtop.
macias napisał/a:
No chwila moment, a jak nazwać cenzus wiekowy praw wyborczych, jeśli nie dyskryminacją ?

A co to ma wspólnego z dyskryminacją pewnej grupy przez inną ? To że ograniczenie praw jest pewnego rodzaju dyskryminacją, nie ma nic wspólnego z traktowaniem tej grupy przez "uprzywilejowanych". To są dwie zupełnie różne sprawy.

macias napisał/a:
Cytat:
BaR napisał/a:
Istna teoria poparta wnikliwą analizą naukową.



Teoria ? Stary, ja nie wiem, być może Ty mieszkasz w pałacu otoczonym fosą i pięknymi ogrodami, a biedę i ubóstwo znasz z opowiadań swojego prywatnego szofera. Na obiad wcinasz kuropatwy w sosie z kurek i popijasz to szampanem. Jeśli uważasz, że matka samotnie wychowująca dzieci i ledwo wiążąca koniec z końcem to teoria, to niewiele wiesz o życiu.

Z kim byś nie dyskutował wymagasz wnikliwej analizy naukowej, a sam o nią poproszony wyjeżdżasz z tekstami "stary, ja nie wiem", czy "Nie no, ziom, rozbrajasz mnie". Obniżasz poziom dyskusji.

Cytat:
Ta matka będzie myślała o teraźniejszości swoich dzieci. O tym za co kupić im podręczniki do szkoły,

A po co im te podręczniki ? Żeby się czegoś nauczyły i w przyszłości miały lepiej ! Dżizes...
 
 
Dahomej 
Aktywny wyborca



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-05-26, 20:04   

Moje zdanie na tą kwestię wygląda tak:
1. Trzeba całkowicie zmienić kształ Senatu. Powinna być to izba, która opracowywała by pod względem merytorycznym treść ustaw (dzisiejsze prawo to w większości jeden wielki bubel) oraz zatwierdzałaby niektóre decyzje Prezydenta (mianowanie sędziów, ambasadorów, jego rozporządzenia itd...)
2. Powinno się wprowadzić coś na wzór cenzusu majątkowego: tzn. czynne prawo wyborcze mieliby tylko płacący podatki, powyżej 25 roku życia (wtedy kończy się studia)
3. Senatorów powinny wybierać: Sejm, Prezydent, Senaty niektórych uczelni wyższych, Sejmiki Wojewódzkie, spośród ludzi o wysokim przygotowaniu merytorycznym: prawników, konstytucjonalistów itp...
4. Senatorów powinno być maksymalnie 32
5. Pożądanym utrojem jest ustrój prezydencki na wzór amerykańskiego (vide: projekt konstytucji opracowany przez Pana S. Michalkiewicza)
6. Sejm do 120 posłów
7. JOW
 
 
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16776748
Skąd: Naturalnie z Pomorza
Wysłany: 2007-05-26, 22:53   

Nurgiel napisał/a:
Kiedy logika argumentacji nie pomaga pozostaje pochylić czoło przed Miszą.
problem w tym, że tylko Ty uznajesz swoją agrumentację za logiczną.

Nurgiel napisał/a:
bronisz mgr - ów jak lew, ponieważ sam masz kompleks - pochodzenia lub wykształcenia,
Raczej pudło. Nie przywiązuję wagi do pochodzenia, a wykształcenie mam jak dotychczas bardzo dobre.
Nurgiel napisał/a:
Prawdopodobnie do końca życia będziesz magistrem (o ile wogóle nim jesteś) co oznacza pustkę twojej teorii, (bo przecież doktorzy są lepsi (lepiej wykształceni) od magistrów, -może system kastowy?).
No i pewnie, że są lepsi. Ale przynajmniej nie udaję że głaby po podstawówce są równie ważni dla społeczeństwa jak doktorzy. Może i zarabiają lepiej, ale to świadczy jedynie o zacofaniu społeczeństwa, a nie o ich przydatności. Niestety - Twoje poglądy na ludzi wykształconych odpowiadają całemu stosunkowi twojej ulubionej partii - "wykształciuchy, łże elity, itd.". Pamiętaj tylko, że kiedyś podobną walkę z polską inteligencją prowadzili hitlerowcy a potem komuniści. W ten sposób tylko do nich nawiązujecie.

Nurgiel napisał/a:
Po czwarte lekceważenie przytaczanych przezemnie danych może swiadczyć o lekceważaniu ośrodków badawczych państwa o którym piszesz, na rzecz blizej niesprecyzowanego artykułu, do którego nie podałeś nawet odnośnika.

Rozumiem, że Ty moich zupełnie nie lekceważysz? Sam podałeś odnośnik jedynie to całego centrum, gdzie można sobie szukać danych nie poddanych żadnej analizie.

[ Dodano: 2007-05-26, 23:54 ]
http://www.wsiz.rzeszow.pl/bk/raport/raport.pdf

A oto i odnośnik
_________________
UPR! UPR! UPR! Dwa procent! Dwa procent! Dwa procent!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group