Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cham Pieronek!

Czy kościół kat. sięgnął rynsztoka?
Tak
55%
 55%  [ 11 ]
Nie
45%
 45%  [ 9 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
rupert
Wojewoda

Wysłany: 2008-02-27, 16:47   ???

Ludzie się róznie zachowują i w takiej sytuacji nie chcę wypowiadać opinii generalnej. Nie wyznaje zadnej religii bo tak sie ukształtowałem, nie mam tekiej potrzeby ani ciągoty. Dzieci wychowuje w szacunku do religii-wszystkich religii bez wyjątku. Jezeli któryś z moich synów poczuje potrzebę wyznawania religii to bedzie to jego decyzja która uszanuje-nic nie narzucam i do nieczgeo nie zniechęcam.

Dla przeciwwagi moge podac ci kilka przkładów ludzi, którzy porzucili religię mimo iz przez lata byli praktrykujacymi wyznawcami. Zwariowali czy zmądrzeli?

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 4:39   

RadoslavZ 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-02-27, 16:57   

rupert napisał/a:
rafikiCk napisał/a:
A ja bym Cie jeszcze rupert spytal czy mowisz dzieciom ze religie sa glupe i dla naiwniakow, a ateizm jest jedynym wyjsciem dla myslacego czlowieka ?

Dokładnie -czemu mam okłamywac dzieci?

Hmm. W ten sposób uczysz dzieci szacunku dla religii katolickiej? Rzeczywiście bardzo dobry sposób.

macias
Wojewoda

Wysłany: 2008-02-27, 17:21   

Cytat:
Z tej historii wynika, że łatwo jest być ateistą czyli "myślącym człowiekiem", gdy w życiu wszystko gra jak należy.

Równie łatwo być gorliwym katolikiem, kiedy wszystko idzie po Twojej myśli i odwrócić się od boga, kiedy zaczyna się psuć.

[ Dodano: 2008-02-27, 17:22 ]
RadoslavZ napisał/a:
W ten sposób uczysz dzieci szacunku dla religii katolickiej?

A gdzie jest napisane, że religię katolicką trzeba szanować i że na ten szacunek zasługuje ?

RadoslavZ 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-02-27, 17:35   

macias napisał/a:
A gdzie jest napisane, że religię katolicką trzeba szanować i że na ten szacunek zasługuje ?

Powinno się chociaż szanować ludzi, którzy są wyznają tę wiarę i robią to naprawdę szczerze.

rupert
Wojewoda

Wysłany: 2008-02-28, 11:51   ??

RadoslavZ napisał/a:
rupert napisał/a:
rafikiCk napisał/a:
A ja bym Cie jeszcze rupert spytal czy mowisz dzieciom ze religie sa glupe i dla naiwniakow, a ateizm jest jedynym wyjsciem dla myslacego czlowieka ?

Dokładnie -czemu mam okłamywac dzieci?

Hmm. W ten sposób uczysz dzieci szacunku dla religii katolickiej? Rzeczywiście bardzo dobry sposób.

Nie wyrózniam religii katolickiej-to dla mnie taka sama religia jak inne, ani lepsza ani gorsza

sparrow88 
Działacz rady osiedlowej

Wysłany: 2008-02-29, 22:44   

RadoslavZ napisał/a:
Gdy coś się zaczyna jednak w tym życiu psuć, to wielu takich wojowniczych ateistów dziwnym trafem zwraca się ku Bogu. Teraz pytanie do Ruperta. Czy oni naiwnieją?

Jak dla mnie to normalna reakcja psychologiczna. Ludzie po prostu lubią myśleć że jest ktoś kto ich chroni, i do którego mogą się zwrócić. Właśnie dlatego od tysięcy lat wymyślają różnych bogów. Jak dla mnie to jest okazanie pewnej słabości.

Odpowiedz do tematu