Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego głosować na partie Korwina Mikke?
Autor Wiadomość
Hetman417 

Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 4
Wysłany: 2014-04-25, 15:10   Dlaczego głosować na partie Korwina Mikke?

Kongres Nowej Prawicy, jako partia konserwatywno-liberalna, głosi wolność w sferze gospodarczej i konserwatyzm w systemie światopoglądowym. Swój program wyprowadza z czterech głównych zasad:

chcącemu nie dzieje się krzywda (łac. volenti non fit iniuria),
prawo nie działa wstecz (łac. lex retro non agit),
umów należy dotrzymywać (łac. pacta sunt servanda),
ciężar dowodu spoczywa na oskarżycielu (wypływa z łac. paremii Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat).
Gospodarka[edytuj | edytuj kod]
Kongres Nowej Prawicy opowiada się za wprowadzeniem całkowitego wolnego rynku, a wszelkie ingerencje rządu w gospodarkę uważa za szkodliwe. Postuluje likwidację podatku dochodowego PIT i CIT na rzecz podatku pogłównego, radykalne obniżenie pozostałych podatków (w tym VAT do 15%), zniesienie redystrybucji podatkowej, przeprowadzenie prywatyzacji z publicznej licytacji (w tym szkolnictwa, służby zdrowia, mediów publicznych) oraz przywrócenie założeń ustawy Wilczka. Jest za całkowitym zniesieniem płacy minimalnej i przywilejów dla związków zawodowych.

Nowa Prawica chce wprowadzić konstytucyjny zakaz uchwalania budżetu z deficytem oraz radykalnie zredukować liczbę urzędników poprzez likwidację większości urzędów, agencji, pozwoleń, licencji, koncesji i decyzji administracyjnych. Ponieważ sprzeciwia się wprowadzeniu waluty euro oraz dąży do zmniejszenia ingerencji UE w polską gospodarkę, jest tzw. partią eurosceptyczną.

Podatki[edytuj | edytuj kod]
Zdaniem Kongresu Nowej Prawicy dochody budżetu z podatków powinny docelowo pokrywać wyłącznie potrzeby państwa w zakresie obronności (wojsko, policja, służby specjalne), administracji państwowej i ochrony środowiska. Przez okres przejściowy wpływy z podatków przeznaczone miałyby być na spłatę zadłużenia oraz realizację zobowiązań emerytalno-ubezpieczeniowych dotychczasowych pracowników i emerytów. Za nadrzędną zasadę KNP przyjmuje 6-letnie vacatio legis dla nowych ustaw podatkowych.

KNP postuluje wprowadzenie całkowicie nowego systemu podatkowego opartego na zasadzie, że dochód obywatela nie podlega opodatkowaniu, a tym samym kontroli ze strony urzędu skarbowego. Nowa Prawica za najmniej szkodliwe dla ludzi i gospodarki uznaje cztery rodzaje podatków:

Podatek osobisty
Zwany w polskiej tradycji pogłównym. Płacony byłby w formie ryczałtu przez wszystkich obywateli w wieku 18–68 lat – z wyjątkiem kobiet pozostających w domu – w jednakowej wysokości ok. 200 zł miesięcznie. Zastąpiłby dzisiejsze podatki dochodowe wraz ze składkami, radykalnie upraszczając przy tym sposób poboru, redukując obciążenie podatkowe, koszty pracy oraz liczbę urzędów skarbowych, a także znosząc konieczność składania skomplikowanych deklaracji podatkowych. Zasadność tego podatku Nowa Prawica tłumaczy następująco: skoro każdy obywatel ma podlegać takiej samej ochronie policji i wojska, to podatek, z którego finansowane są te instytucje, powinien być pobierany od każdego obywatela w jednakowej wysokości. Z uwagi na konieczność zachowania akcyzy oraz podatku VAT, narzuconą przez UE, podatek osobisty nie będzie potrzebny.
Podatek VAT
Ze względu na obowiązujące przepisy Unii Europejskiej, Polska jako kraj członkowski UE nie może zmniejszyć podstawowej stawki podatku VAT poniżej 15%. Dlatego Nowa Prawica opowiada się za podatkiem VAT z jedną stawką w wysokości 15%.
Podatek od obszaru nieruchomości
Byłby to podatek liniowy, płacony przez właściciela gruntu od hektara, niezależnie od rodzaju/przeznaczenia ziemi. Im większa powierzchnia terenu, tym wyższa kwota podatku – zgodnie z zasadą, że ochrona większego obszaru wymaga większego zaangażowania policji i wojska.
Podatek akcyzowy
Tak jak w przypadku VAT, zostałby obniżony do dopuszczalnego przez Unię Europejską minimum.
Wymiar sprawiedliwości[edytuj | edytuj kod]
KNP opowiada się za gruntowną reformą wymiaru sprawiedliwości, m.in. wprowadzeniem amerykańskiej zasady o ciągłości prowadzonej sprawy sądowej (proces rozpoczyna się i trwa dzień po dniu, aż do wyroku), losowego przydziału sędziów do spraw sądowych i wybieralności prokuratorów rejonowych. Postuluje odejście od prewencji na rzecz surowszego karania przestępstw. Popiera wprowadzenie kary śmierci za dokonanie morderstwa.

Sprawy społeczne[edytuj | edytuj kod]
Nowa Prawica jest za likwidacją przymusu emerytalnego i ubezpieczeniowego, a także docelowo ZUS, KRUS oraz NFZ, respektując przy tym wszystkie zobowiązania wynikające z zawartych umów i zobowiązań. Jest za wyborem pomiędzy składką na ubezpieczenie a samodzielnym oszczędzaniem zgodnie z zasadą, że każdy człowiek ma prawo do dowolnego dysponowania własnymi pieniędzmi. Światopogląd partii jest konserwatywny. Opowiada się ona za prawem opartym na zasadach cywilizacji łacińskiej[16]. Sprzeciwia się legalności aborcji i eutanazji oraz rejestracji związków partnerskich, a także finansowaniu z budżetu badań nad zarodkami ludzkimi i zabiegów in vitro oraz antykoncepcji. Popiera dostęp do broni oraz postuluje zniesienie regulacji dotyczących narkotyków.

Ustrój państwa[edytuj | edytuj kod]
KNP jest przeciwko decydowaniu o zmianie praw w głosowaniu większościowym, akceptuje natomiast głosowanie nad wyborem osób w jednomandatowych okręgach wyborczych. Kongres Nowej Prawicy postuluje uchwalenie nowej konstytucji w duchu liberalnym, zmniejszenie liczby posłów i senatorów, radykalną separację władzy wykonawczej i ustawodawczej oraz utworzenie Rady Stanu, która przejęłaby od sejmu kompetencje w tworzeniu ustaw. Opowiada się również za autonomią wszystkich regionów, zachowując jednak pierwszeństwo prawa państwowego nad regionalnymOSTATNI GŁOS ZDROWEGO ROZSĄDKU
_________________
Ojczyzna Nauka Cnota
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 21:14   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group