Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EMERYTURY ?????
Autor Wiadomość
heavy
Aktywny wyborca


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 2014-02-13, 14:56   

Żadna z opcji ci się nie podoba????Żadna z partii nie podziela twoich poglądów???

Czyli co przewrót, powstanie, a może jakiś zamach???
A co potem??? TKM????
Można przecież założyć partię, zyskać zwolenników i zmieniać świat!!!!
Palikot dobrym przykładem. Kilka lat temu nie było takiej partii, a teraz jest, z niczego!!! Można!!

kaminiak33 napisał/a:
heavy napisał/a:
Nie jestem zadowolony ze wszystkiego co się dzieje. Wiele rzeczy mnie wk..a!!!
Ale czy to sie komuś podoba czy nie to ta ekipa jest jedyną zdolną do rządzenia.
I zapowiada się, że po wyborach się to nie zmieni.

Ale przecież ty wyborów nie uznajesz, prawda??? Tylko jak to zmienić i zrobić tak jak ty chcesz???
Ano trzeba założyć partię, przekonać do swojego programu obywateli, wygrać wybory i wprowadzać w życie swoje pomysły. Proste?????



właśnie gdyby to było takie proste , to już dawno by to zmienili , żebyś miał pod górkę , to jest do dupy nie podobne żebyś chcąc coś załatwić musiał od razu zakładać partię , płacisz tym kretynom i gówno z tego masz , ten kto to wymyślił powinien dostać NOBLA , to jest nie do ruszenia , nawet REFERENDUM które jest gwarantem demokracji , rządzący mają w dupie , to od nich zależy czy ono może być , tak to zostało wymyślone , że bez ich zgody NIC NIE ZROBISZ :smile:


i ty to nazywasz demokracją ????


a co cię wkArwia , przecież to takie PROSTE według ciebie załóż partię , i po problemie !!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 7:43   

 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-13, 21:02   

heavy napisał/a:
Żadna z opcji ci się nie podoba????Żadna z partii nie podziela twoich poglądów???

Czyli co przewrót, powstanie, a może jakiś zamach???
A co potem??? TKM????
Można przecież założyć partię, zyskać zwolenników i zmieniać świat!!!!
Palikot dobrym przykładem. Kilka lat temu nie było takiej partii, a teraz jest, z niczego!!! Można!!




pir...lisz jak potłuczony , ale twoje prawo , widzę że się od ciebie nie dowiem co ci się nie podoba , może jak założę temat to coś od ciebie wyciągnę :smile:


aaaaaaaaaaaaa Palikot to zły przykład , za chwilę go nie będzie :mrgreen:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
heavy
Aktywny wyborca


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 2014-02-14, 10:40   

kaminiak33 napisał/a:
heavy napisał/a:
Żadna z opcji ci się nie podoba????Żadna z partii nie podziela twoich poglądów???

Czyli co przewrót, powstanie, a może jakiś zamach???
A co potem??? TKM????
Można przecież założyć partię, zyskać zwolenników i zmieniać świat!!!!
Palikot dobrym przykładem. Kilka lat temu nie było takiej partii, a teraz jest, z niczego!!! Można!!




pir...lisz jak potłuczony , ale twoje prawo , widzę że się od ciebie nie dowiem co ci się nie podoba , może jak założę temat to coś od ciebie wyciągnę :smile:


aaaaaaaaaaaaa Palikot to zły przykład , za chwilę go nie będzie :mrgreen:


A od ciebie to co się dowiedziałem???
Pytałem jak chcesz osiągnąć swoje cele??? I co???
Co do Palikota (nie jest z mojej bajki) to właśnie bardzo dobry przykład!!!!! Spokojnie przejdzie próg 5%!!!!

A podobają mi się zmiany które się dokonują wokół. Mnóstwo inwestycji. Obecność w Unii.
Dobra kondycja gospodarki, silny eksport itd.
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-14, 12:46   

heavy napisał/a:




A podobają mi się zmiany które się dokonują wokół. Mnóstwo inwestycji. Obecność w Unii.
Dobra kondycja gospodarki, silny eksport itd.


a dług publiczny ci się podoba :?:

inwestycje jeszcze są poczekaj niech się kasa z UE skończy , poza tym żeby tą kasę wykorzystać , musimy się zadłużać , składka do UE pozostanie już kaski z niej tyle nie "dostaniemy"....


tu temat o tym http://forum.e-polityka.p...y-ue-vt4600.htm

Cytat:
Łączna unijna składka Polski w latach 2007-2013 wynosi około 102 mld zł,



102 mld zł , tyle samo pewnie dołożymy do 2020 r wiesz ile za to można by było zbudować , nie zadłużając się , ale ciebie to ujjjjjjjjjjjjjj obchodzi , nie ty to będziesz spłacał...dbasz tylko o własną dupę...
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
heavy
Aktywny wyborca


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 2014-02-17, 10:29   

Pieprzenie.
Duże inwestycje zawsze są z kredytu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
My nie Kuwejt!!!!!![/i]
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-17, 12:50   

heavy napisał/a:
Pieprzenie.
Duże inwestycje zawsze są z kredytu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
My nie Kuwejt!!!!!![/i]



fakt "Szejku" jest tylko coś takiego że u nas żyjemy na KREDYT , a ten spłacać będą następne pokolenia , jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem dowiedziałbyś się , że...ale co ja będę sobie dupę Tobą zawracał , skoro Ty też pewnie spłacanie kredytu przez siebie wziętego zostawiasz swoim dzieciom :mrgreen:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
heavy
Aktywny wyborca


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 2014-02-17, 15:40   

kaminiak33 napisał/a:
heavy napisał/a:
Pieprzenie.
Duże inwestycje zawsze są z kredytu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
My nie Kuwejt!!!!!![/i]



fakt "Szejku" jest tylko coś takiego że u nas żyjemy na KREDYT , a ten spłacać będą następne pokolenia , jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem dowiedziałbyś się , że...ale co ja będę sobie dupę Tobą zawracał , skoro Ty też pewnie spłacanie kredytu przez siebie wziętego zostawiasz swoim dzieciom :mrgreen:


Jak potrafisz bez obrażania to spróbuj, a jak nie to (się odp...) spadaj!!!!!

Ciekawe jak byś chciał zbudować bez kredytu autostradę czy np elektrownię, za gotówkę???Skąd??? Ekonomiczny analfabeto!!!
A dzieci to będą dziękować że takie rzeczy powstały!!!
A moimi kredytami się nie przejmuj. Wszystko spłacone przed czasem!!!
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-02-17, 22:49   

heavy napisał/a:


Jak potrafisz bez obrażania to spróbuj, a jak nie to (się odp...) spadaj!!!!!

Ciekawe jak byś chciał zbudować bez kredytu autostradę czy np elektrownię, za gotówkę???Skąd??? Ekonomiczny analfabeto!!!
A dzieci to będą dziękować że takie rzeczy powstały!!!
A moimi kredytami się nie przejmuj. Wszystko spłacone przed czasem!!!



wychodzi na to że w Polsce wszystko buduje się na kredyt , nie tylko autostrady , świadczą o tym nasze długi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pojadą dupą po nieheblowanej desce :mrgreen: czy się będą cieszyć nie wiem , dobranoc

MĄDRY INACZEJ :mrgreen:


Cytat:
W Polsce do tej pory oddano do użytku około 1390 km autostrad. Większość z nich jest płatna, dlatego warto wiedzieć ile zapłacimy za przejazd wybraną drogą. Pisaliśmy już o najlepszych i najszybszych sposobach na wakacyjne podróże w głąb Polski. Dziś przyjrzymy się z bliska, za ile i jak szybko możemy dojechać do celu autostradami A1, A2 i A4. W podróż wybieramy się samochodem osobowym.



http://www.dziennikzachod...t.html?cookie=1
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
aspagnito 

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: woj. dolnośląskie
Wysłany: 2014-10-01, 12:20   

Najbardziej podoba mi się to 36PLN Tuska. Nie wiadomo jak to wyliczył, ale pewnie na palcach.
Okazuje się bowiem, że nie będzie tak, jak się to wszyscy spodziewali, że wszyscy dostaną po 36PLN, czyli kwotowo, ale procentowo, czyli Ci co dostawali mało dostaną mało (mniej niż 20PLN), a Ci którzy więcej, dostaną więcej. Nie wiadomo, czy mówił o brutto, czy netto, bo w emeryturach i renatch, podobnie jak w pensjach oficjalnie zawsze mówi się o kwocie brutto, a nie "na rękę".
To była więc jakoś dziwnie policzona średnia, co nie dziwi, bo urzędnicy w Polsce przy liczeniu płacy średniej podzielili społeczeństwo na pracujące w firmach do 10 osób i w irmach ponad 10 osób i pominięto w wyliczeniach tą pierwszą grupę. Chylę czoła przed polską kreatywną księgowością urzędników, również państwowych. Donald pojechał, Kopaczowa ma się martwić i nie wiedzieć czemu już nic dziś o tym się ie mówi. Donald obiecał 36 PLN, ale nie wspomniał, że mamy to dostać w 2015, a nie w 2014 jak to zwykle bywa (dość regularnie i cyklicznie zresztą).
_________________
Malum est talis potens qualis eius causae timor
 
 
Meroll

Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-10-02, 19:23   

emerytury? jakie emerytury? a kto tego w ogóle dożyje. młodzi ludzie nie martwią się o to co będzie w przyszłości, a nie zapowiada się to kolorowo
_________________
Sprzątanie Wrocław http://www.procleaner.com.pl/
 
 
TomaszZet 

Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-10-07, 12:01   

Palikot stworzył partię "z niczego"??? :mrgreen: Więc teraz znów zmierza w stronę owej "nicości" :mrgreen:

potrzebni są nowi politycy, tak, ale z konkretną wizją działania, a nie zachowujący się jak chorągiewki na wietrze - bo tak przecież zachowuje się palikociarnia. Rozumiem, że trzeba słuchać ludzi, ale nie aż tak, żeby zapomnieć, do czego samemu się dążyło na początku. Ci, którzy są teraz potrzebni, to mądrzy samorządowcy , którzy pokażą wielkim "działaczom", na czym ludziom naprawdę zależy.
 
 
LucekMijal 

Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-21, 14:19   

Emerytury - temat ciężki. Coraz więcej osób już nawet nie liczy, że coś na starość na nich czeka. Trzeba odkładać, nie ma innego wyjścia. Im szybciej zaczniemy tym lepiej.
_________________
Pozdrawiam Lucjan
 
 
iza25

Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-10-21, 15:43   

taaa odkładać tylko trzeba jeszcze mieć z czego...a póki co to większość jest tak zadłużona że o odkładaniu może zapomnieć na wiele lat...

==============
Tylko u nas tradycyjne wędliny kraków
 
 
TomaszZet 

Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-10-25, 21:10   

Bo za politykę powinni się zabierać specjaliści, znawcy z doświadczeniem, a nie amatorzy ceniący wyłącznie własną wygodę...
_________________
Polityka - cenię oszczędne rozwiązania: http://www.e-samorzadowiec.pl/oferta-promocyjna
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-10-26, 10:31   

iza25 napisał/a:
taaa odkładać tylko trzeba jeszcze mieć z czego...a póki co to większość jest tak zadłużona że o odkładaniu może zapomnieć na wiele lat...

==============
Tylko u nas tradycyjne wędliny kraków


zadłużenie to też problem :mad:

Skoro każdy w swoim życiu jest zmuszony do pożyczania pieniędzy (na różne inwestycje itp.) zrezygnujmy z tych "5%" na rzecz tanich kredytów potrzebnych każdemu z nas.

Jak to zrobić?

Zamiast banków (tych wcale nie trzeba likwidować , to mogłoby być coś w rodzaju "konkurencji" ) stwórzmy coś na wzór dawnych kas działających kiedyś w zakładach pracy,( one są tylko nie wszyscy mają do nich dostęp ) nie nastawionych na zysk tylko na pomoc ludziom należących do tych kas.

Żeby nie być gołosłownym z takiego systemu skorzystał mój ojciec i ja. Za pieniądze pożyczone w ten sposób mój ojciec kupił działkę na której stoi teraz dom, na budowę którego ja też zaciągnąłem pożyczkę, którą już dawno spłaciłem. Powierzchnia domu to 200 m² (parter i piętro). Gdybym wziął pożyczkę z banku do tej pory bym ją spłacał, a tak zostaje mi mnóstwo pieniędzy, które mogę przeznaczyć na dowolny cel.

środki, które są odprowadzane dziś do Zusu powinny trafiać na nasze konto, wtedy pracując całe życie wiedzielibyśmy dokładnie ile wyniesie nasza emerytura.

Podam przykład:

Człowiek pracujący 40 lat zarabiający 3000 zł (składka do Zusu to 1000 zł miesięcznie), miałby na swoim koncie 480 tyś zł. Rozkładając tą kwotę na 20 lat miesięczna emerytura wyniesie 2000 zł (teraz emerytura z Zusu przy zarobkach 3000 zł to około 1500 zł, za 40 lat kwota ta będzie zależeć od ilości pracujących, wynika to z tego, że na emerytury teraźniejsze pracuje młode pokolenie, mniejsza ilość pracujących, mniejsze emerytury). 2000 zł to kwota po 40 latach pracy bez żadnych inwestycji. Inwestując te pieniądze możemy przez 40 lat znacznie powiększyć tę sumę. Gdybyśmy nie wykorzystali całej kwoty pozostałą część dziedziczyły by dzieci. Na swoją emeryturę, każdy powinien oszczędzać sam, wtedy będzie to uczciwe i sprawiedliwe. Jeśli ktoś uzna, że kwota, którą oszczędził wystarczy mu do końca życia może odejść na emeryturę wtedy, kiedy będzie chciał.



jak ja to widzę możecie przeczytać tu http://forum.e-polityka.p...nego-vt4386.htm
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group