Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Inicjatywa Polityczna
Autor Wiadomość
mars 

Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-07-22, 00:36   Inicjatywa Polityczna

Cześć!
Ostatnio postanowiłem dłużej nie zwlekać i ruszyć w politykę. Stworzyłem wstępny program, który chciałbym Wam przedstawić. Liczę na długą dyskusję, by program stawał się lepszy. Ważne są pierwsze punkty. Proszę uważnie je przeczytać i przeanalizować.

Jednocześnie szukam specjalistów z różnych dziedzin, żeby opracować konkretne plany działania, oparte na własnych wyliczeniach. Póki co, wszystko jest oparte na internetowych artykułach i moich własnych przemyśleniach. Nie bądźcie obojętni i wspomóżcie tę inicjatywę swoją wiedzą i zaangażowaniem!

Wiem, że dyskusja będzie dotyczyła głównie:
- prawa do posiadania broni
- kary śmierci
- związków homoseksualnych
- pozycji KK w państwie
ale chciałbym, byście spróbowali skupić się na gospodarce.

Prosiłbym o wyrażanie się z szacunkiem. Także między sobą.

Program (z możliwością komentowania): https://docs.google.com/document/d/1BcZmnWbbeOU73prByda_KOgGu4vdfw2coNNHihsqV1s

Strona inicjatywy na FB: www.facebook.com/inicjatywapolityczna
_________________
www.facebook.com/inicjatywapolityczna
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 10:28   

 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-07-22, 16:16   

dużo tego i znowu tworzenie następnej partii , już się zniechęcam , myślę że nie tylko ja :wink:

hmm całość należałoby ograniczyć do niezbędnego minimum , coś w tym rodzaju , to sprawy które moim zdaniem , interesują przeciętnego zjadacza chleba , który ma gdzieś politykę i polityków...

http://forum.e-polityka.p...bisz-vt5004.htm
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
mars 

Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-07-22, 17:12   

No i co wynika z tego tematu? Rozmowa dwóch osób. Chcesz dziwnego przewrotu. Jak niby do niego dojść? Ja proponuję konkretne zmiany. Część aktualnie jest niemożliwa do zrealizowania, ale z czasem dałoby się zrealizować większość punktów. Nie da się tego zrobić inaczej, niż poprzez wejście do parlamentu.
_________________
www.facebook.com/inicjatywapolityczna
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-07-22, 20:27   

mars napisał/a:
No i co wynika z tego tematu? Rozmowa dwóch osób. Chcesz dziwnego przewrotu. Jak niby do niego dojść? Ja proponuję konkretne zmiany. Część aktualnie jest niemożliwa do zrealizowania, ale z czasem dałoby się zrealizować większość punktów. Nie da się tego zrobić inaczej, niż poprzez wejście do parlamentu.


tam też są konkrety , nie mówię że to co napisałeś jest do bani , jest jeden szkopuł w tym PARTIA ludzie nie wieżą już partiom , przynajmniej większość z nich , a o tą większość Twoja partia musi zawalczyć

przekonaj ich , a może uda Ci się coś zmienić
:smile:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
mars 

Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-07-22, 20:56   

To zamiast negować, może lepiej się przyłączyć, żeby udało się coś zmienić? Wszyscy potrafią tylko stać i się przyglądać. Na zasadzie "Nie jestem przeciwny, ale postoję z boku i zobaczę, jak ci się nie udaje". Takie myślenie trzeba zmienić. Da się wejść do parlamentu krzykiem. Udowodnił to JKM. Póki co do europejskiego, ale do polskiego też wejdzie. Ja nie chcę robić z siebie idioty, nie chcę nikogo obrażać, bazować na emocjach. Chcę pozostać merytoryczny i mam nadzieję, że dostrzegą mnie poważne osoby.
_________________
www.facebook.com/inicjatywapolityczna
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-07-22, 21:09   

mars napisał/a:
To zamiast negować, może lepiej się przyłączyć, żeby udało się coś zmienić? Wszyscy potrafią tylko stać i się przyglądać. Na zasadzie "Nie jestem przeciwny, ale postoję z boku i zobaczę, jak ci się nie udaje". Takie myślenie trzeba zmienić. Da się wejść do parlamentu krzykiem. Udowodnił to JKM. Póki co do europejskiego, ale do polskiego też wejdzie. Ja nie chcę robić z siebie idioty, nie chcę nikogo obrażać, bazować na emocjach. Chcę pozostać merytoryczny i mam nadzieję, że dostrzegą mnie poważne osoby.



ja nie neguję , tylko życie mnie nauczyło , że partie mają nas gdzieś , Ty chcesz dobrze ale co z innymi :?:

powodzenia Mars :smile:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
mars 

Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-07-22, 23:15   

kaminiak33 napisał/a:
Ty chcesz dobrze ale co z innymi

Jak inicjatywa się rozrośnie, to znajdzie się więcej takich jak ja.

Ale się nie rozrośnie, jeśli więcej osób nie odrzuci myślenia, że nie da się nic zrobić. A da się. Ale to trzeba robić. A ludzie myślą, że wszystko zrobi się samo. Wystarczy drobna pomoc przy promowaniu, 5 minut dziennie. Część osób się zaangażuje bardziej, zrobi się ruch, inicjatywa zacznie żyć. Zasłanianie się, że to nie wypali, albo wyrośnie na taką samą partię jakie są teraz, to tak naprawdę popieranie tych obecnych. Tyle się chce zmian, ale robić nie ma komu...
_________________
www.facebook.com/inicjatywapolityczna
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2014-07-23, 12:00   

mars napisał/a:
kaminiak33 napisał/a:
Ty chcesz dobrze ale co z innymi

Jak inicjatywa się rozrośnie, to znajdzie się więcej takich jak ja.




podobno wiara góry przenosi :wink:


na przeszkodzie stoi tylko prawo a ono takim jak Ty nie pozwoli na zmiany...

[ Dodano: 2014-07-28, 12:18 ]
o emeryturach piszesz
Cytat:
prywatyzacja ZUS i KRUS i chcesz wprowadzać podatek emerytalny
możesz coś bliżej o tym :wink:

to moja propozycja http://forum.e-polityka.p...nego-vt4386.htm sprawiedliwego systemu emerytalnego :smile:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
aspagnito 

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: woj. dolnośląskie
Wysłany: 2014-10-01, 12:11   

Trochę to biedne. Brak kary śmierci jest wielkim osiągnięciem w Europie, podobnie do zakazu łatwego dostępu do broni. Jeśli mówisz o KK to masz na myśli Kodeks Karny, czy KRK, czyli Kościół-Rzymsko Katolicki.
Próbowałem czytać te wypociny, ale jeśli według Ciebie zmiana programu to to samo co zmiana retoryki i podkreślasz to na samym początku swojego programu, to trudno z Tobą dyskutować.
Powiesz pewnie, że okay, bo wiesz lepiej, ale ja mam inne propozycje i uważam, że o wiele bardziej sensowne.

To, co ma szansę zapewnić stabilną scenę polityczną chroniącą przed irracjonalnymi trendami ksenofobicznymi w Europie to trójpodział sceny politycznej na 3 formacje:
- centrolewicowa;
- konserwatyna;
- liberalna.
Proszę o wsparcie tej idei.
Oto postulaty centrolewicowe:
1. Ograniczona pomoc potrzebującym - każda prawdziwa pomoc to pomoc drobna. Centrolewica różni się tym od lewicy, że nie wspiera interwencjonizmu, a inwestuje w kapitał ludzki i programy społeczne tak, aby pomóc słabszym w wyjściu z ich problemów.
2. Redukcja kadry urzędniczej. Przesadnie rozwinięty aparat biurokratyczny wypierany jest przez inwestowanie w informatyczną moc obliczeniową komputerów. Komputery zdolne do niewiarygodnie szerokich obliczeń ilościowych, jak i jakościowych wyręczają urzędników w ich pracy. Również oznacza to wykorzystanie kapitału ludzkiego w konsultacjach społecznych przez internet. Oficjalne Rządowe Forum Internetowe byłoby miejscem zarządzanym przez Senat i wspierałoby Rząd w jego decyzyjności na rzecz wolności wypowiedzi obywateli, przez co można by przeprowadzać referenda w dowolnej sprawie.
3. Uwzględnienie czynnika ludzkiego w rozwiązaniach systemowych. Duża ilość prawa ustanowionego jest niezgodna z jego literą, zwłaszcza dlatego, iż po cichu gwałcone są nie tylko niezbywalne prawa człowieka, ale też wiele ludzkich swobód. Tendencje technokratyczne, które są cichą, okrutną i najgorszą formą marksizmu decydują o tym, że obywatel musi czuć się człowiekiem niespełnionym, tak więc wszystko co do tegoż obywatela dociera ma mieć posmak połowicznej klęski. Stąd protesty, które nie mają szans na sukces, a estetycznie wkomponowują się w plastykę codziennych nowości.
4. "Luck Egalitarianism". Egalitarianizm wyznaję zasadę równości i jest przeciwieństwem rasizmu, nacjonalizmu, faszyzmu i innych ksenofobii. Słowo to było często nadużywane. "Szczęśliwa Równość" w tłumaczeniu centrolewicowym oznacza, że to, nad czym mam kontrolę zależy ode mnie, a to, nad czym nie mam kontroli, zależy od prawie wszystkich innych. Jest to podejście skutkujące wymuszeniem zaufania w stosunku do tych, którzy na to zaufanie zasługują i uzyskanie od nich wsparcia w tym, nad czym my sami ciężko pracujemy.
5. Stabilna scena polityczna. Każda stabilna scena polityczna opiera się o trzy rodzaje wrażliwości politycznej. Będą to:
- poglądy centrolewicowe (Centrolewica Polska)
- poglądy konserwatywne (PiS, a być może w przyszłości Polska Partia Konserwatystów)
- poglądy liberalne (Platforma Obywatelska)
6. Redukcja kosztów. Modnym słowem jest "cięcie kosztów". Otóż "cięcie kosztów generuje koszty pociętych kosztów". Innymi słowy jeśli mamy zapłacić za coś potrzebnego i tego nie robimy, musimy się liczyć z tym, że problem niezapłacenia potrzebnej kwoty najczęściej wygeneruje olbrzymi deficyt. Redukcja kosztów oznacza odnalezienie przestrzeni do inwestycji, która zredukuje koszty i przyniesie zysk. W dalszej części redukcja kosztów oznacza, że będziemy czerpać z tej inwestycji wielowymiarowe korzyści i będziemy szukać nowych przestrzeni do takiej alokacji kapitału.
7. Decydencki Ustrój Kompetencyjny. Dziś, tak jak w najgorszych czasach zamierzchłej przeszłości władza skupia się na jednostce i na grupie wokół tej jednostki. Postulowana kompetencyjność ustroju oznacza, że nie wolno sprawować "władzy dla samej władzy". Określenie "decydencki" oznacza to, iż każdy kompetentny sprawujący władzę ma prawo do trudnych i kontrowersyjnych decyzji w ramach swych kompetencji. Z tego rozliczany jest przy wyborze kompetentnego na dane stanowisko.
8. Stopy podatku osiowego. Wiele mówiono o tym, że podatek powinien być liniowy i wciąż wielu liberałów w to wierzy. Według Centrolewicy Polskiej większość podatków powinna się zawierać w trzech stopach: 23%, 5% i 3%.
9. Ustanowienie płacy minimalnej na poziomie 1.600 EUR netto w całej Europie. Niektóre państwa nie są zadowolone z kształtu Unii Europejskiej i podburzają do rozłamów. Jedność w Unii Europejskiej jest priorytetem dla jej trwania.
10. Wsparcie dla ukonstytuowania tendencji federalistycznych, jak i unitarnych w Unii Europejskiej i na świecie. Wtedy państwa będą nie tylko występować jako suma mniejszych całości, ale też jako reprezentacje średnich grup zrzeszających drobne grupki w nadrzędnych zarządach. Stąd potrzeba występowania grup typu "Kraje Skandynawskie", "Kraje Beneluxu", czy "Europa Centralna" w Unii Eurpejskiej, która mogłaby być na tej samej zasadzie organizowana wraz z "Unią Azjatycką", czy "Unią Amerykańską".
Hasła wyborcze:
- Aby pomagać innym tyle, ile pomagamy sobie
- Moje serce jest po Centrolewicy
- Zrealizujmy to wespół
Dodatkowe postulaty CLP
Wpisanie do Konstytucji III Rzeczypospolitej Polski:
- PREAMBUŁA KONSTYTUCJI
My Naród, wierzący w Boga, jak i tej wiary nie podzielający, wolny, niepodległy i równy wobec prawa, w obliczu nowych wyzwań, jak i pamięci po naszych przodkach stanowimy najwyższy akt prawny Konstytucję III Rzeczypospolitej Polski.
Podejmując odpowiedzialność za lepsze jutro zobowiązujemy się strzec racji, praw i argumentów wszystkich tych, którzy tego potrzebują, będąc jednocześnie świadomymi zagrożeń płynących z braku tej odpowiedzialności.
Troska o wspólne dobro nakazuje nam dokonywać wyborów uniwersalnych, prawdziwych dla każdego obywatela Polski, a nasza godność zobowiązuje nas do wspólnego i konstruktywnego dialogu.
- Decydenckiego Ustroju Kompetencyjnego
- Odmiany:
1. Ta III Rzeczpospolita Polska
2. Tej III Rzeczypospolitej Polsce, Tej III Rzeczypospolitej Polski
3. Tą III Rzeczpospolitą Polskę
- Wzorem Prawa w USA:
Tytuł Przeydencki w odróżnieniu od wszystkich innych funkcji, które mogą sprawować politycy jest niezbywalny i Prezydentem jest się nawet pośmiertnie. Stąd nieprawidłowe są zwroty "Premier [Imię i Nazwisko] - nie pełniący obowiązków", albo też "były Prezydent".
_________________
Malum est talis potens qualis eius causae timor
 
 
TomaszZet 

Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-10-08, 12:19   

I jak się ma inicjatywa po 3 miechach? Myślę, że ludzie faktycznie już nie ufają politykom - w każdym razie nie tym, którzy im codziennie wyskakują z każdego miejsca. Potrzebne są nowe, wiarygodne osoby, które zdobędą zaufanie i pociągną innych do działania - nie do gadania. Liczę że tak się stanie w wyborach samorządowych za miesiąc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group