Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy wybory?

Kiedy powinny odby? si? wybory parlamentarne?
wiosn? 2006
16%
 16%  [ 1 ]
jesieni? 2006
83%
 83%  [ 5 ]
dopiero w 2009 roku
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)

Wysłany: 2006-03-28, 22:03   

Powodzenia :mrgreen: Daj mi zna? jak si? w Polsce nie p?aczi ZUSu :mrgreen:

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 4:58   

wiklif 
Wojewoda

Wysłany: 2006-03-28, 22:12   

Je?eli jeste? cz?onkiem OFE, w?wczas trafia do niego (pomijaj?c op??nienia ZUS, nie dzia?ajacy system informatyczny, dora?ne ?atania bud?etu pa?stwa i inne tym podobne przygody) cz??? sk?adki emerytalnej. Wynosi ona 7,3 % miesi?cznej p?acy brutto. W przypadku pensji minimalnej (824 z?) jest to kwota 60,15 z?, w przypadku ?redniej krajowej (ok. 2.300 z?) jest to kwota ok. 168 z?.

Kurde, nie napisali, jaka cz??? sk?adki emerytalnej i nigdzie w necie nie moge tego znale?? :sad:
Ameryka nie ma przyjaciół, ona ma tylko aktualne sojusze. Kiedyś wspomagała Mudżahedinów w Afganistanie, potem z tymi samymi walczyła. W czasach wojny Iraku z Iranem USA wspomagała Saddama, kto dziś o tym pamięta? A potem oni sami obalili Saddama.
Ostatnio zmieniony przez wiklif 2006-03-28, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  

Misza 
Wojewoda

Wysłany: 2006-03-28, 22:17   

http://pieniadze.korba.pl...2,2895,art.html
"Je?eli jeste?my uczestnikami II filaru, na naszym koncie emerytalnym w ZUS-ie zaewidencjonowane b?dzie 11.22% wynagrodzenia, 1% ZUS przeka?e do FRD, 7,3% zostanie przekazane do naszego funduszu emerytalnego. "

wiklif 
Wojewoda

Wysłany: 2006-03-28, 22:30   

a po co ZUSowi te 11,22% mojej sk?adki? Te pieni?dze s? moje czy nie? Ju? sam nie wiem o co w tym wszystkim chodzi... :sad:

[ Dodano: 2006-03-28, 23:33 ]
chyba zmienie obywatelstwo na kraj, kt?ry nie okrada swoich obywateli... :evil:
Ameryka nie ma przyjaciół, ona ma tylko aktualne sojusze. Kiedyś wspomagała Mudżahedinów w Afganistanie, potem z tymi samymi walczyła. W czasach wojny Iraku z Iranem USA wspomagała Saddama, kto dziś o tym pamięta? A potem oni sami obalili Saddama.
Ostatnio zmieniony przez wiklif 2006-03-28, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  

Misza 
Wojewoda

Wysłany: 2006-03-28, 22:33   

Poza tym zwr?? uwag?, ?e I i II filar nie s? odr?bne. To w zasadzie jeden filar.
"Ca?a sk?adka na ubezpieczenia spo?eczne (36,59% pensji brutto) przekazywana jest do ZUS-u. Zak?ad dokonuje podzia?u sk?adki "
Znaj?c gospodarno?? ZUSu jestem ca?kowicie spokojny o to, ?e moje pieni?dze zostan? ca?kowicie dobrze przekazane do mojego funduszu emerytalnego, poniewa? ja jestem taki g??bem, i? jest to dla mnie zadanie zbyt trudne. Potrzebuje do tego armii urz?dnik?w.
:twisted: Jest takie prawo - je?li urz?d zatrudnia 200 pracownik?w to pracuje ju? wy??cznie dla siebie.

[ Dodano: 2006-03-28, 23:44 ]
wiklif napisał/a:
a po co ZUSowi te 11,22% mojej sk?adki? Te pieni?dze s? moje czy nie? Ju? sam nie wiem o co w tym wszystkim chodzi...

Kurcze Wiklif teraz mam wyrzuty sumienia. My?la?em, ?e jaja sobie ze mnie robisz, a Ty naprawd? uwierzy?e? , ?e uwolnili?my si? od ZUSu? :roll: Jedyne pociecha w tym, ?e jak ZUS padnie to chocia? nam te OFE zostan?. Ale ja radz? ka?demu szuka? III filaru - 100% wi?ksza pewno?? ni? w ZUSie. A ju? najlepiej to inwestowa? w z?oto albo dzie?a sztuki.

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-29, 09:45   

W ka?dym razie przynajmniej w kwestii gospodarki Mikke dobrze m?wi.

Odpowiedz do tematu