Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto jest winny wywo?annia haosu w sejmie??

Kto jest winny wywo?annia haosu w sejmie??
Marsza?ek Marek Jurek
24%
 24%  [ 7 ]
Wicemarsza?ek Marek Kotlinowski
13%
 13%  [ 4 ]
Przezes PIS Jaros?aw Kaczy?ski
20%
 20%  [ 6 ]
Lider PO Donald Tusk
10%
 10%  [ 3 ]
Lider PO Jan Maria Rokita
6%
 6%  [ 2 ]
Wicemarsza?ek Wojciech Olejniczak
3%
 3%  [ 1 ]
Wicepremier Andrzej Lepper
3%
 3%  [ 1 ]
Rz?d Kazimierza Marcinkiewicza
17%
 17%  [ 5 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
szczaw
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-29, 23:39   

malgosia napisał/a:
szczaw napisał/a:
goska tematy cie sie pomylily :lol:

Szczaw, przeczytaj jescze raz, bo moze to jest zbyt inteligentne dla Ciebie :cry:

O teraz juz zrozumialem. haos w Sejmie wywolal Kuron :lol:

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 4:44   

Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)

Wysłany: 2006-01-30, 00:55   

szczaw napisał/a:
RYSZARD LEGUTKO, Profesor filozofii UJ

Rozumiem, ?e wypowied? senatora PiSu to najbardziej wiarygodne i obiektywne ?r?d?o jakie uda?o ci si? znale?? w Twoim ma?ym i zamkni?tym ?wiecie?
Przytocz jeszcze wypowiedzi innych stron konfliktu, ?eby?my mieli pe?ny obraz. Na przyk?ad Jaros?awa Kaczy?skiego albo Jacka Kurskiego :D Czy mo?e znasz jeszcze kogo? z PiSu? Bo przecie? inni m?drzy ludzie na tym ?wiecie nie istniej?. Wszycy s? w PiSie :D

szczaw
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-30, 01:58   

czesc Miszak. No nie mowilem, ze do ciebie tez nie dotrze :lol: no i nie dotarlo :lol: Wcale sie nie dziwie. przeciez ty rowniez jestes z PO :lol:

A teraz powaznie.
Za taka dywersje, sabotaz, awanturnictwo polityczne jakie urzadzaja liderzy PO po przegranych wyborach Pilsudski by ich wyslal i slusznie do Berezy.
Na ich szczescie dzisiaj sa inne czasy i dlatego rozrabiaja bezkarnie
:cry: .

Marcin Adamczyk 

Wysłany: 2006-01-30, 10:58   

Ot?? to! Marsza?ek ju? by wiedzia? co zrobi? z takimi destruktorami jak Platforma Obywatelska. Wszyscy by ju? dawno w Berezie siedzieli, a Tusk wog?le nie dotrwa? by do dzi? za jego lewackie wypociny z pocz?tku lat dziewi?dziesi?tych.

malgosia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-30, 12:35   

Marcin Adamczyk napisał/a:
Ot?? to! Marsza?ek ju? by wiedzia? co zrobi? z takimi destruktorami jak Platforma Obywatelska. Wszyscy by ju? dawno w Berezie siedzieli, a Tusk wog?le nie dotrwa? by do dzi? za jego lewackie wypociny z pocz?tku lat dziewi?dziesi?tych.

no ale dzisia mamy rok 2006, i tacy ludzie jak Pilsudzki znalezliby sie raczej za kratkami..

Gość

Wysłany: 2006-01-30, 18:15   

masz racj?, byliby na pewno oskar?ani o ch?? przej?cia ca?ej w?adzy..
afery...
i co tam jeszcze dusza zapragnie...

Obiskykenobi
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-30, 21:48   

Zacz??em ten temat i czynnie go obserwuje. Nie ukrywam, ?e to, ?e zrobi?em b??dy ortograficzne w pierwszym po?cie zniech?ci?o mnie znacznie do odpisywania.
Jednak zaciekawi?o mnie obecne tutaj i w innych tematach spi?cia pomi?dzy zwolennikami PIS-u i PO.
Powiem szczerze jestem przeci?tnym Polakiem mieszkam w miejscowo?ci gdzie ilo?? mieszka?c?w nie przekracza 1000 ludzi. Wiecie, co my?l? na temat obecnej sytuacji politycznej pro?ci ludzie maj?cy dost?p do gazet, do telewizji i rzadziej do Internetu?? Ano, kiedy s? ?wiadkami chamstwa, kt?re zaistnia?o w ostatnich czasach w Polskiej polityce przerzucaj? stron? na nast?pn? b?d? zmieniaj? stacje.
A kto przejawia najbardziej owe chamstwo?? Ka?dy chyba przyzna, ?e najmniejsz? tolerancj?, najbardziej wulgarne epitety i oskar?enia przejawia pan Tusk. Ludzie maj? do czynienia z chamstwem na codzie? i zachowania polityk?w powinny by? wzorcowe.

Pro?ci ludzie, kt?rzy szanuj? wyniki wybor?w s?, co najmniej zdziwieni, kiedy lider PO wzywa do obywatelskiego niepos?usze?stwa wobec prezydenta.
Nie przekonuj? ich tak?e oskar?enia o korupcje wobec polityk?w PIS-u, kt?re nie s? poparte ?adnymi dowodami. Nie spotykaj? si? tak?e z pozytywnym entuzjazmem wypowiedzi, ?e koalicja jest bli?ej, kiedy mija si? to ca?kowicie z prawd?.

W?a?nie dla tego uwa?am, ?e je?eli dojdzie do ponownych wybor?w mimo najnowszych sonda?y najwi?cej g?os?w otrzyma PIS. Nie chce sobie nawet wyobra?a? do jak wulgarnych s??w, powa?nych zarzut?w, przejaw?w ogromnej wrogo?ci mo?e doj?? podczas ewentualnej kampanii wyborczej z obu stron, kt?re nazywaj? si? partiami prwicowymi a tak naprawd? niewiele maj? ze sob? wsp?lnego.
Czyta?em nawet gdzie?, ?e wybory mog? odby? si? 19 lub 26 maja. Czyli ju? s? faktem??

P.S: Do szanownego aktywnego wyborcy pana Marcina Adamczyka i wszystkich ludzi, kt?rym mog? nie spodoba? si? b??dy ortograficzne, jakie pope?ni?em o?wiadczam, i? mam dysortografie i specjalnie dla nich b?d? korzysta? z poprawek w wordzie przy pisaniu post?w na tym forum.

Pozdrawiam.

plasot 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2006-01-30, 22:06   

W moim powiecie wygra?o PO, no i oczywi?cie Tusk (60% do 40%, tylko w paru lokalach wyborczych paroprocentow? przewag? mia? Kaczy?ski) i raczej poparcie dla PiS-u nie wzro?nie bo ludzie s? zniech?ceni przepychankami w sejmie za kt?re obwiniaj? w?a?nie parti? rz?dz?c?. Ka?dy ma swoje zdanie.

malgosia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-30, 22:16   

Brawo! Miales odwage odslonic swoja osobowosc i twoja opinie. dla mnie jest wazny twoj punkt widzenia, bo daje jakas realnosc tej czesc spolecsznstwa gdzie zyjesz a gdzie ja nie mam dostepu. A ona istnieje, przyklad chociaz jest w Tobie. To ze sie nie zgadzam z Toba, a to jest juz inna para kaloszy..
pozdrawiam z paryza, cholera zimno jest -2 stopnie!!!

Pozdrawiam.[/quote]

wiklif 
Wojewoda

Wysłany: 2006-01-30, 22:18   

Obiskykenobi napisa?:
Cytat:
A kto przejawia najbardziej owe chamstwo?? Ka?dy chyba przyzna, ?e najmniejsz? tolerancj?, najbardziej wulgarne epitety i oskar?enia przejawia pan Tusk. Ludzie maj? do czynienia z chamstwem na codzie? i zachowania polityk?w powinny by? wzorcowe.

Cytat:
Ka?dy chyba przyzna, ?e najmniejsz? tolerancj?

Kole? wypowiadaj si? za siebie, a nie za innych. Po pierwsze nie ka?dy przyzna to co sugerujesz, a u?ci?laj?c miliony ludzi w Polsce jest innego zdania ni? ty. O jak? tolerancj? ci chodzi? Z tego co widz? najmniej tolerancyjny jest PiS (nie licz?c LPRu). Chcia?by z Polski zrobi? pa?stwo wyznaniowe, gdzie Ko?ci?? mia?by (a w zasadzie ju? ma) uprzywilejowan? pozycj?. Ludzie o innym ni? on ?wiatopogl?dzie, moralno?ci i zachowaniu powinni si? schowa? w domu i cicho siedzie?. PO troch? te? jest parti? konserwatywn?, ale na pewno nie tak jak PiS. I z pewno?ci? PO jest bardziej tolerancyjne od PiSu.

Cytat:
najbardziej wulgarne epitety (...) przejawia pan Tusk.

Najpierw sprawd? w s?owniku co oznacza wyra?enie "wulgarne epitety", a potem jak ju? sprawdzisz to przytocz, konkretne wulgaryzmy, kt?re pop?yn??y z ust Tuska. Je?li tego nie zrobisz, spokojnie uznam, ?e jeste? kolejnym PiSowcem rzucaj?cym bezpodstawne oskar?enia nie poparte ?adnymi DOWODAMI.

Cytat:
Ludzie maj? do czynienia z chamstwem na codzie? i zachowania polityk?w powinny by? wzorcowe.

Nie znam towarzystwa w jakim przebywasz na codzie? i si? obracasz, ale ja staram si? przebywa? i otacza? lud?mi bez chamstwa. Nawet zakupy robi? tylko w tych sklepach (o ile to mozliwe) gdzie ekspedientki s? dla mnie mi?e, a nie chamskie. Wi?c je?li wok?? ciebie i ludzi o kt?rych piszesz (zak?adam, ?e wyborc?w PiSu) jest tyle chamstwa to jedynie mog? wsp??czu?.
A, ?e w polityce jest du?o chamstwa? Co w tym dziwnego? Najwi?cej pos??w w parlamencie pochodzi z populistycznych partii jak PiS, SO czy LPR. Dlaczego si? dziwisz, ?e jest tyle chamstwa? Pos?owie s? takiego samego pokroju jak ludzie co na nich g?osowali.

A, ?e pos?wie powinni by? wzorowi... R?wnie dobrze mog? napisa?, ?e na ?wiecie nie powinno by? wojen, a wszyscy powinni si? nawzajem mi?owa?. Pewnie, ?e powinni, ale co z tego?
Ameryka nie ma przyjaciół, ona ma tylko aktualne sojusze. Kiedyś wspomagała Mudżahedinów w Afganistanie, potem z tymi samymi walczyła. W czasach wojny Iraku z Iranem USA wspomagała Saddama, kto dziś o tym pamięta? A potem oni sami obalili Saddama.

Obiskykenobi
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-30, 22:57   

Plasot.
Masz racje ka?dy ma swoje zdanie.
Wed?ug mnie owe przepychanki nie s? win? PIS-u. Zwarz na to, ?e nie PIS blokowa? sale obrad. To nie PIS krzycza? o nowych wyborach. Owszem J. Kaczy?ski m?wi?: "albo stabilna koalicja albo wybory”, ale to dopiero po cyrkach w sejmie.
Premier jest aktualnie najbardziej zaufan? osob? w Polsce. I dla tego zgodz? si? z tob? poparcie dla PIS-u mo?e nie wzrosn??. Za to platforma mo?e si? przejecha?.

Cytat:
Wiklif
O jak? tolerancj? ci chodzi?

Chodzi mi o uszanowanie woli wi?kszo?ci Polak?w. Pan Tusk chyba nie liczy si? z wi?kszo?ci? m?wi?c o obywatelskim niepos?usze?stwie, czyli nie toleruje ich wyboru.
PO nie toleruje nawet w?asnego programu g?osuj?c za tgz: podw?jnym becikowym, kt?remu byli zawsze przeciwni.

Cytat:
Wiklif
Przytocz, konkretne wulgaryzmy, kt?re pop?yn??y z ust Tuska

Nie zapisuje sobie ka?dej niestosownej wypowiedzi dzia?aczy PO. Ostatnia, jak? zapami?ta?em by?a wypowied? Tuska b?d? Rokity (nie jestem pewien). Gdzie po wizycie Jaros?awa Kaczy?skiego na Jasnej G?rze kt?ry? z nich powiedzia? " mam nadzieje, ?e pan Kaczy?ski poszed? po rozum do g?owy" Nie wiem mo?e dla Ciebie to nie jest niestosowne i nie na miejscu, dla mnie bynajmniej jest. Je?eli chcesz mog? dla Ciebie poszuka? innych podobnych wypowiedzi.

Cytat:
Wiklif
Nie znam towarzystwa, w jakim przebywasz, na co dzie? i si? obracasz, ale ja staram si? przebywa? i otacza? lud?mi bez chamstwa. Nawet zakupy robi? tylko w tych sklepach (o ile to mo?liwe) gdzie ekspedientki s? dla mnie mi?e, a nie chamskie. Wi?c je?li wok?? ciebie i ludzi, o kt?rych piszesz (zak?adam, ?e wyborc?w PiSu) jest tyle chamstwa to jedynie mog? wsp??czu?.
A, ?e w polityce jest du?o chamstwa? Co w tym dziwnego? Najwi?cej pos??w w parlamencie pochodzi z populistycznych partii jak PiS, SO czy LPR. Dlaczego si? dziwisz, ?e jest tyle chamstwa? Pos?owie s? takiego samego pokroju jak ludzie, co na nich g?osowali.

A, ?e pos?owie powinni by? wzorowi... R?wnie dobrze mog? napisa?, ?e na ?wiecie nie powinno by? wojen, a wszyscy powinni si? nawzajem mi?owa?. Pewnie, ?e powinni, ale co z tego?

Sam przyzna?e?, ?e jednak owe chamstwo jest pisz?c :
Cytat:
Nawet zakupy robi? tylko w tych sklepach (o ile to mo?liwe) gdzie ekspedientki s? dla mnie mi?e, a nie chamskie
Na chamskie zachowanie mo?emy trafi? wsz?dzie w autobusie w kawiarni na przystanku. Nawet jak siedzisz ca?y dzie? przed kompem mo?e si? pod??czy? osoba, kt?ra ma czysto chamskie zamiary.
Dla czego nie mo?esz odpisa? zachowuj?c neutralno?? tylko musisz atakowa? mnie i moje otoczenie.
Pisz?c
Cytat:
Wi?c je?li wok?? ciebie i ludzi, o kt?rych piszesz (zak?adam, ?e wyborc?w PiSu) jest tyle chamstwa to jedynie mog? wsp??czu?.
prowokujesz nie tylko mnie, ale innych zwolennik?w PIS-u do wej?cia z tob? w polemike. ( i ?le zak?adasz) ]
Ludzie patrz? na lider?w danych partii zanim zag?osuj?. R?wnie wa?ne dla niekt?rych mo?e okaza? si? wizerunek i zachowanie jak i program polityczny. Min. przez owe zachowanie pan Tusk nie wygra? wybor?w prezydenckich.
Takie jest moje zdanie mo?esz si? z nim nie zgodzi?. Twoje opinie b?d? przeze mnie mile przeczytane a w przypadku, kiedy b?d? dosadne mog? nawet przyzna? Ci racje. Tylko przekonaj mnie argumentami a nie atakami.

Pozdrawiam.

malgosia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-30, 23:10   

jaka wiekszosc Polakow, w momencie kiedy glosowalo tyklo okolo 55% spoleczenstwa( tutaj co do %moge sie mylic, ale jak wwiemy frekwencja byla bardzo niska) . i jesli ta frekwxencja byla taka niska, bo spoleczenswto nie ufalo ani bandycie kaczynskiemu ani drugiemu tuskowi.
i to co sie dzieje aktualnie na scenie politycznej w kraju, tylko PiS jest odpowiedzialny, bo ON JEST U STEROW WLADZY. to ze sie nie umie dogadac, a to jest ich problem, to znaczy ze nie sa zdolni do wladzy.

po tragedii w Katowicach ich "image" podniesie sie po zabiegali jak dziwka za klijentem.

wiklif 
Wojewoda

Wysłany: 2006-01-30, 23:13   

Obiskykenobi napisa?:
Cytat:
Dla czego nie mo?esz odpisa? zachowuj?c neutralno?? tylko musisz atakowa? mnie i moje otoczenie.

Dlatego, poniewa? Ty tak?e nie zachowujesz neutralno?ci i atakujesz PO z Tuskiem na czele.
Tak czy inaczej, w przysz?o?ci pisz troch? bardziej wywa?aj?c swoje s?owa, a w?wczas i moje odpowiedzi b?d? ?agodniejsze. :)

[ Dodano: 2006-01-30, 23:17 ]
ma?gosia napisa?a:
Cytat:
po tragedii w Katowicach ich "image" podniesie sie po zabiegali jak dziwka za klijentem.

Zgadzam si? z tym w pe?ni, jednak dla usprawiedliwienia PiSu musz? doda?, ?e gdyby rz?dzi?a np. PO czy SLD to zrobiliby to samo - przynajmniej tak mi si? wydaje :(
Ameryka nie ma przyjaciół, ona ma tylko aktualne sojusze. Kiedyś wspomagała Mudżahedinów w Afganistanie, potem z tymi samymi walczyła. W czasach wojny Iraku z Iranem USA wspomagała Saddama, kto dziś o tym pamięta? A potem oni sami obalili Saddama.

Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)

Wysłany: 2006-01-30, 23:32   

Inna sprawa, ?e od pocz?tku zimy zawali?o si? ju? kilka dach?w w tym dach hali sportowej przy szkole. Szcz??ciem zawali? si? w niedziel?. Dopiero, gdy kto? zgin?? w?adza raczy?a si? tym zainteresowa? przy czym przybiera to ju? form? ?mieszno?ci. Nie jest to zarzut do PiSu, a raczej do w?adz samorz?dowych, bo to one powinny tego dopilnowa?. Tak jak przez 2 miesi?ce nie chcia?o im si? ty?ka zza biurka ruszy? tak w jeden dzie? sprawdzili 1000 budynk?w.

plasot 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2006-01-31, 01:09   

W moim mie?cie burmistrz jest z SLD a rada miasta to taka mieszanka SLD, SO, PiS, PO i naprawd? trzeba bardzo du?o z?ej woli by stwierdzi? ?e np. brak obwodnicy to wina PiS-u (tym razem to wina SO :D ). Nie ca?e z?o w tym kraju pochodzi od PiS-u, ?le ?e PiS z t? reszt? z?a pr?buje si? brata

Odpowiedz do tematu