Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwaśniewski i Palikot

Czy Aleksander Kwaśniewski powinien połączyć siły z Januszem Palikotem?
Tak
33%
 33%  [ 1 ]
Nie
66%
 66%  [ 2 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2012-02-25, 12:03   

krooll napisał/a:
Chociaż większy kredyt zaufania mają u mnie politycy, którzy zrobili coś dobrego, mądrego w przeszłości a mniejszy mają ci, którzy kiedyś się skompromitowali i bardziej uważnie, nieufnie oceniam wszystko, co oni robią i mówią dziś. Za czasów PISu rozpoczęto projekt mostu energetycznego z Litwą. Litwini wchodząc do UE zobowiązali się wygasić swoje przestarzałe elektrownie jądrowe (reaktory jądrowe), na wybudowanie nowej elektrowni nie mieli kasy. Polska chciała dołączyć się do Litwinów.


Ja jednak uważam, że z Litwą interesów nie warto robić. Po pierwsze dlatego, że powinniśmy mieć swoje przynajmniej dwie własne elektrownie jądrowe. Po drugie dlatego, że Litwa w tej inwestycji jest nam potrzebna jak kwiatek do korzucha a po trzecie dlatego, że traktowanie Polaków na Litwie jest karygodne. Nawet Łukaszenka na Białorusi tak nie prześladuje Polaków jak czynią to w kraju Unii Europejskiej! Represje wobec Polaków na Białorusi biorą się tam nie z narodowej przynależności a po prostu z zaangażowania w działalność opozycyjną wobec prezydenta tamtejszej Polonii. Natomiast prześladowania Polaków na Litwie mają tło czysto nacjonalistyczne. Mało tego jest na to ogólne przyzwolenie mediów, prezydent Litwy, rządu i większości społeczeństwa. A wszystko w kraju Unii Europejskiej i Strefy Shengen. A Komisja Europejska milczy...

To, że Lech Kaczyńśki chciał budować polską pozycję na sojuszach z małymi państewkami jak kraje bałtyckie czy Gruzja świadczy tylko o tym jak nikłe pojęcie miał o polityce międzynarodowej. Co z tego, że w Gruzji będą się z nami liczyć skoro nikt poważny na świecie nie liczy się z Gruzją? Nie jestem zwolennikiem polityki "ciepłej wody" wobec Rosji jaką prowadzą Donald Tusk i Radosław Sikorski ale wydaje się, że polityka zagraniczna obecnego rządu jest bardziej racjonalna niż za rządów PiS. Prawo i Sprawiedliwość "kocha" bardzo Stany Zjednoczone. Niestety jest ślepe na fakt, że USA jest najmniej przewidywalnym sojusznikiem z tych z którymi współpracuje Polska. Zwłaszcza pod przywództwem Baracka Obamy, który wielokrotnie pokazywał gdzie ma kraje Europy Wchodniej.

Polska polityka zagraniczna powinna się opierać na ścisłej współpracy politycznej z Niemcami, Francją i Rosją. Dopiero potem powinny być Stany Zjednoczone. Jeśli chodzi zaś o współpracę gospodarczą i ekonomiczną powinniśmy raczej postawić na Niemcy, Rosję, Chiny, Brazylię czy Indie.
_________________
...
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 15:43   

 
 
krooll 
Aktywny wyborca


Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 73
Skąd: Boćki
Wysłany: 2012-02-25, 12:49   

Współpraca z Litwą to świetny pomysł. Być może przydałyby się w Polsce elektrownie jądrowe, ale w tej kwestii nie posiadam wiedzy. Współpraca z Gruzją, która miała doprowadzić do dywersyfikacji dostaw surowców przy współpracy z Ukrainą to również dobry pomysł. Dziś nie ma, co się łudzić rurociągu nie będzie. Słono za ten pomysł zapłaciła Gruzja, prezydent Kaczyński i w jakiejś mierze Ukraińcy. Nikomu nie chodzi o to by Gruzja się z nami liczyła. Rozpatrujesz sprawę w kwestii dumy narodowej a tu chodzi zupełnie o coś innego. To, co myślą o nas Gruzini jest trzeciorzędne. Istotne natomiast jest to, że mielibyśmy inne źródło dostawy surowca – surowców. Mając innego dostawcę niż Rosja mielibyśmy atut przy negocjacji ceny surowca i wybór dostawcy. Mówiąc krótko, mielibyśmy tańszy gaz lub ropę. Czyli tańsze paliwo na stacji benzynowej i mniejsze rachunki za ogrzewanie. Tańsze paliwo to tańsze koszty transportu i prowadzenia działalności gospodarczej a to oznacza niższe ceny w zasadzie wszystkiego. Czyli zostawałoby nam więcej pieniędzy w portfelu. Jaki interes mają Litwini w prześladowaniu polaków na Litwie? Żaden. Kto ma w tym interes? Rosja. Dlatego na Litwie w 2010 roku było ponad 3000 działających rosyjskich agentów, którzy robią swoje. Rosji zależy by stosunki polsko litewskie były jak najgorsze i nie było żadnej współpracy. Bo taka współpraca dawałaby wymierne korzyści ekonomiczne dla obydwu krajów i utratę wpływów przez Rosję. Prześladowanie polaków na Litwie jest inspirowane i podsycane przez Rosję i niema nic wspólnego z nacjonalizmem. Putin konsekwentnie realizuje politykę uzależniania państw od swojej ropy, gazu i energii elektrycznej.
_________________
Wszystko jest logiczne.
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2012-02-25, 13:35   

Według różnych badań aż 60% Litwinów nie ukrywa niechęci do Polaków. I nie jest to wcale efekt działalności rosyjskich agentów. Jest to efekt wciskania do głów tamtejszemu społeczeństwu, że Rzeczpospolita Obojga Narodów to był zabór Litwy przez Polskę a nie unia na zasadzie równości.
_________________
...
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2012-02-25, 14:22   

krooll napisał/a:
Chociaż większy kredyt zaufania mają u mnie politycy, którzy zrobili coś dobrego, mądrego w przeszłości a mniejszy mają ci, którzy kiedyś się skompromitowali i bardziej uważnie, nieufnie oceniam wszystko, co oni robią i mówią dziś. Za czasów PISu rozpoczęto projekt mostu energetycznego z Litwą. Litwini wchodząc do UE zobowiązali się wygasić swoje przestarzałe elektrownie jądrowe (reaktory jądrowe), na wybudowanie nowej elektrowni nie mieli kasy. Polska chciała dołączyć się do Litwinów.


Panowie , według mnie to POLITYCY psują relacje między zwykłymi ludźmi , i u nas , i na Litwie ( wszędzie) . Każdy z nas dogada się z takim samym człowiekiem jak MY z zagranicy , "zwykli" ludzie NIE tworzą konfliktów , oni się dogadują .

Politycy i partie to NIE POWIETRZE można bez nich żyć :wink:


Byłoby TANIEJ i bezpieczniej :wink:

Kiedyś napisałem powinniśmy wybrać OSŁA

mniej kosztuje i jakby co można odsunąć od rządów w każdej chwili :wink:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
krooll 
Aktywny wyborca


Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 73
Skąd: Boćki
Wysłany: 2012-02-25, 21:07   

nicram napisał/a:
Według różnych badań aż 60% Litwinów nie ukrywa niechęci do Polaków


Robienie takich badań to roztrząsanie i podsycanie negatywnych emocji. Kto robił te badania? Współpracowałem z Litwinami przez trzy i pół roku. Wiem, jacy to są ludzie. Byłem na Litwie wiele razy i wiem, jakie relacje są pomiędzy Litwinami a Polakami na Litwie. Wzajemna niechęć owszem zdarza się, ale wśród głupich ludzi. Podobnie jak w Polsce jest jakaś grupa głupich ludzi nienawidzących Żydów, murzynów, Niemców czy Ukraińców.
_________________
Wszystko jest logiczne.
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2012-02-25, 21:52   

krooll napisał/a:
Podobnie jak w Polsce jest jakaś grupa głupich ludzi nienawidzących Żydów, murzynów, Niemców czy Ukraińców.


Do tych pogrubionych dodałbym jeszcze Rosjan i jak w mordę strzelił pasowałoby do pewnej "patriotycznej" rozgłośni radiowej. :twisted:

Chłopie, na Litwie zakazuje się nauczania języka polskiego w szkołach. Ba! Likwiduje się polskie szkoły! Polaków zmusza się do używania litewskich form ich nazwisk. Tak samo rzecz się ma w miejscowościach zamieszkanych niemal w 100% przez mniejszość polską. Polskie cmentarze są notorycznie dewastowane. Władze z panią prezydent na czele niestety milczą dając ciche przyzwolenie na dyskryminację ze względu na narodowość. Napisałeś wcześniej, że to wina "rosyjskich agentów". Wyobraź sobie, że Polacy, Rosjanie i Żydzi są przez Litwinów niemal tak samo nienawidzeni. Władze nie reagują na narastającą na Litwie nienawiści do Polaków i Rosjan bo wiedzą, że takie zachowania są powszechne i boją się tracić poparcie nacjonalistycznie nastawionego społeczeństwa. Kilka miesięcy temu hitem na Litwie była piosenka, w której "artysta" śpiewał, że jak już wyrżnie wszystkich Rosjan i Żydów a Polacy będą leżeć zdechli pod płotem to wtedy będzie szczęście i pełna harmonia na Litwie.

Powiedz mi Kroll, dlaczego jako zwolennik PiS tak łatwo usprawiedliwiasz litewską nienawiść wobec Polaków ale w stosunku do niemającej prawie żadnego poparcia w Niemczech Eriki Steinbach Ty i Twoja partia odstawiacie notorycznie szopkę i histerię? Nastroje antypolskie w Niemczech są znikome podczas gdy na Litwie są powszechne i graniczące wręcz z nienawiścią. Jaka jest reakcja ze strony Polski i Sikorskiego? Żadna. Media jedyne co robią to potępiają "polskich chuliganów", którzy w ramach vendetty niszczą na terenie przy granicy polsko-litewskiej tablice z litewskimi nazwami miejscowości.
_________________
...
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2012-02-26, 14:26   

nicram napisał/a:
Jest to efekt wciskania do głów tamtejszemu społeczeństwu, że Rzeczpospolita Obojga Narodów to był zabór Litwy przez Polskę a nie unia na zasadzie równości.



Tak jak napisałem to wina polityków , oni potrafią wszystkich podzielić , tylko z dzieleniem obowiązków mają problem , zostawiają je dla nas :twisted: , nagrody , prawa i przywileje są dla nich. :wink:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
krooll 
Aktywny wyborca


Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 73
Skąd: Boćki
Wysłany: 2012-02-27, 23:23   

nicram napisał/a:
Chłopie, na Litwie zakazuje się nauczania języka polskiego w szkołach.


Czyżby w polskich podstawówkach uczono litewskiego? Jesteś polakiem mieszkającym w USA to dziecko będzie się uczyć angielskiego i tamtejszej historii. Tak samo będzie w Holandii i prawdopodobnie każdym innym kraju. Podstawa programowa narzucona przez państwo. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by dodatkowo uczyć się języka polskiego i naszej historii w Polskiej szkole. Ale by taka szkoła istniała musi w tym kierunku coś zrobić ministerstwo spraw zagranicznych np. dać pieniądze, wynająć lokal, zatrudnić nauczycieli. Jestem przeciwny by w Polsce za moje pieniądze obcokrajowcy uczyli się swojej a nie polskiej historii i uczyli się swego a nie polskiego języka. Jesteś obcokrajowcem mieszkającym w Polsce i chcesz mieć polskie obywatelstwo to ucz się języka polskiego niech twoje dziecko chodzi do polskiej szkoły, uczy się polskiego i polskiej historii. A jeśli masz ochotę uczyć swoje dzieci języka używanego w kraju, z którego pochodzisz, masz ochotę kultywować tamtejszą kulturę, uczyć swe dzieci tamtejszej historii to masz do tego pełne prawo. Tylko rób to we własnym zakresie i nie mów, że jesteś dyskryminowany w Polsce, bo w dowodzie osobistym twoje nazwisko napisano po polsku. Oczywiście dwa państwa np. sąsiadujące ze sobą mogą dokonać odpowiedniej regulacji powyższej kwestii zapisami w stosownej umowie. Jeśli któraś ze stron nie wywiąże się z takowej umowy lub zasady w niej zawarte będą łamane to stosowne zapisy tej umowy rozwiązywałyby tę kwestię odpowiednimi sankcjami. Jedna interwencja w tej sprawie ministerstwa spraw zagranicznych, jeden telefon powinien rozwiązać tę kwestię. Jeżeli nie rozwiąże zrywa się umowę i sprawę załatwia we własnym zakresie.

nicram napisał/a:
Polskie cmentarze są notorycznie dewastowane.


Dewastacja cmentarza to sprawa kryminalna dla policji niezależnie czy to cmentarz katolicki, prawosławny czy …

nicram napisał/a:
Powiedz mi Kroll, dlaczego jako zwolennik PiS tak łatwo usprawiedliwiasz litewską nienawiść wobec Polaków ale w stosunku do niemającej prawie żadnego poparcia w Niemczech Eriki Steinbach Ty i Twoja partia odstawiacie notorycznie szopkę i histerię? Nastroje antypolskie w Niemczech są znikome podczas gdy na Litwie są powszechne i graniczące wręcz z nienawiścią.


Nie należałem nigdy do żadnej partii i PIS nie jest moja partią. Erika Steinbach często oficjalnie podsyca nastroje antypolskie i zakłamuje historię. Trudno przechodzić nad tym obojętnie.

nicram napisał/a:
Nastroje antypolskie w Niemczech są znikome podczas gdy na Litwie są powszechne i graniczące wręcz z nienawiścią. Jaka jest reakcja ze strony Polski i Sikorskiego? Żadna. Media jedyne co robią to potępiają "polskich chuliganów", którzy w ramach vendetty niszczą na terenie przy granicy polsko-litewskiej tablice z litewskimi nazwami miejscowości.


Sikorski to człowiek putina wiec, czemu się dziwisz. TVP jest w rękach POwców, czyli ludzi putina. Prywatne stacje w rękach dawnych agentów SB, czyli też ludzi putina. Jeszcze czegoś nie rozumiesz?
_________________
Wszystko jest logiczne.
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2012-02-28, 16:21   

krooll napisał/a:
Sikorski to człowiek putina wiec, czemu się dziwisz. TVP jest w rękach POwców, czyli ludzi putina. Prywatne stacje w rękach dawnych agentów SB, czyli też ludzi putina. Jeszcze czegoś nie rozumiesz?


I tu należałoby zakończyć. Brnięcie dalej w dyskusję z Tobą na ten temat nie ma sensu. Niedługo otworzysz lodówkę i zobaczysz tam albo ludzi Putina albo wręcz samego Putina...
_________________
...
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2012-02-29, 00:11   

nicram napisał/a:
krooll napisał/a:
Sikorski to człowiek putina wiec, czemu się dziwisz. TVP jest w rękach POwców, czyli ludzi putina. Prywatne stacje w rękach dawnych agentów SB, czyli też ludzi putina. Jeszcze czegoś nie rozumiesz?


I tu należałoby zakończyć. Brnięcie dalej w dyskusję z Tobą na ten temat nie ma sensu. Niedługo otworzysz lodówkę i zobaczysz tam albo ludzi Putina albo wręcz samego Putina...


Lepiej tego nie rób , bo jak się to ROBACTWO Putinowe rozejdzie , to mamy przesrane :mrgreen:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
cristiano 

Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-03-28, 11:46   

Dzisiejsze pozwanie Millera do sądu przez Palikota i nazwanie Palikota "pajacem" przez Millera kończy chyba myślenie o zjednoczeniu lewicy. Ja zaczynam wierzyć, że Ruch Palikota powstał w gabinecie Tuska. Walczy tylko z opozycją i robi tematy zastępcze dla rządu.
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2012-03-28, 12:09   

cristiano napisał/a:
Ja zaczynam wierzyć, że Ruch Palikota powstał w gabinecie Tuska. Walczy tylko z opozycją i robi tematy zastępcze dla rządu.


Ruch Palikota walczy o elektorat SLD. Stąd ta wojenka. Palikot chciałby być jedyną lewicą i bez udziału starych towarzyszy. Jakoś mnie to nie martwi zbytnio i nie sądzę aby Ruch Palikota powstał w gabinecie Tuska. Janusz Palikot powiedział o wiele bardziej ciekawe rzeczy na temat polityków PO niż o Millerze.
_________________
...
 
 
falkonetti
Aktywny wyborca



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 69
Wysłany: 2012-03-28, 12:44   

cristiano napisał/a:
Dzisiejsze pozwanie Millera do sądu przez Palikota i nazwanie Palikota "pajacem" przez Millera kończy chyba myślenie o zjednoczeniu lewicy. Ja zaczynam wierzyć, że Ruch Palikota powstał w gabinecie Tuska. Walczy tylko z opozycją i robi tematy zastępcze dla rządu.

To jasne jak słońce. Tak jak nagła przemiana Palikota z obrońcy krzyża na antyklerykała. Te wszystkie sztuczki wymyślane przez Tymochowicza mają na celu oczywiście osłabienie lewicy ale przy okazji wzmocnienie platformy. Zbuntowana młodzież (hasło -palic, sadzic)- przeważnie do tej pory niegłosująca oraz i ludzie którzy przy niedzielnym obiedzie lubią popsioczyc na księży (hasło - opaśli biskupi) dają co najmniej kilka procent w wyborach. To spory kapitał, który przy aktorstwie Palikota łatwo zdobyc.
Wiadomo, ze Palikot "tak mi dopomóż Bóg" ma gdzieś czy przykładowo - krzyż wisi w sejmie i może się trochę nawet męczy udając takiego radykała - ale musi - bo ludzie mogliby się zorientowac , ze ich zwyczajnie oszukuje.
Kolejna sztuczka to " ostra krytyka PO" - gdyby jej nie stosował - wszyscy by widzieli w RP tylko przybudówkę PO.
 
 
cristiano 

Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-03-28, 12:46   

nicram napisał/a:

Ruch Palikota walczy o elektorat SLD.

A jest o co walczyć ? o 8 procent ? Lepiej by walczył o elektorat PO - prawie 40 procent.
nicram napisał/a:
Jakoś mnie to nie martwi zbytnio
Mnie też raczej cieszy, że nie zjednoczy się z SLD.
nicram napisał/a:
i nie sądzę aby Ruch Palikota powstał w gabinecie Tuska. Janusz Palikot powiedział o wiele bardziej ciekawe rzeczy na temat polityków PO niż o Millerze.
Ale nie powiedział o PO chyba nic mocnego skoro są gotowi do współpracy. I nie ważne co gada ale co robi. Proponuje PO współpracę a z SLD i PIS walczy. Robi ciągle tematy zastępcze Tuskowi kiedy ten tego potrzebuje. Zbliża się expose i zapowiedzi cięć no to wojna o krzyż z PIS. Jak spadają notowania PO za podwyższenie wieku emerytalnego no to temat zastępczy - więzienia CIA i "wojna z SLD".
 
 
kaminiak33 
Radny miejski



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 445
Wysłany: 2012-03-28, 14:01   

cristiano napisał/a:
Zbliża się expose i zapowiedzi cięć no to wojna o krzyż z PIS. Jak spadają notowania PO za podwyższenie wieku emerytalnego no to temat zastępczy - więzienia CIA i "wojna z SLD".


Co do tych tematów zastępczych pełna zgoda , ale co do "wojny" co to za wojna , jakby się powystrzelali to wtedy OK i wreszcie spokój na
Cytat:
Polsko Chińskiej granicy
:wink:
_________________
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów...

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group