Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PiS wygra wybory!!!

Kto wygra wybory parlamentarne???
Prawo i Sprawiedliwość
71%
 71%  [ 5 ]
Platforma Obywatelska
28%
 28%  [ 2 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Marcin Adamczyk 

Wysłany: 2007-09-15, 11:05   PiS wygra wybory!!!

Jestem przekonany że PiS wygra wybory parlamentarne. Ostatnie sondaże nie zostawiają złudzeń. Jeśli Polska Grupa Badawcza daje PiS-owi 34%, a PO 30% to może oznaczać tylko jedno. Taka jest aktualnie tendencja!

Spójrzmy tylko na mój okręg gdański. Na czele listy PiS-u staną najprawdopodobniej trzy wielkie osobowości:

1.Maciej Płażyński
2.Jacek Kurski
3.Tadeusz Cymański

Tymczasem na czele listy PO zapowiada się posucha... Najprawdopodobniej otworzy ją Sławomir Nowak... Dla nas osoba znana, ale dla przeciętnego Polaka anonimowa...

W Krakowie na czele listy PiS staje Ziobro z Wassermanem, kto na czele PO??? Nie wiadomo, ale nie będzie to raczej nikt znany...

Czy w Poznaniu Stefan Meller jest w stanie zagrozić Zycie Gilowskiej? Wątpie...

Myślę że polityka kadrowa Tuska jest bardzo słabiutka... A jeśli PO przegra te wybory, to będzie oznaczać koniec tego polityka... Koniec jego marzeń o Pałacu Prezydenckim...

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 5:42   

healthpromotor 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-09-15, 15:25   

Ażeby Was prawicowcy nie zaskoczyli... W Krakowie Widacki, w Poznaniu Krystyna Łybacka, w Wawie Borowski, a w Gdańsku Jolanta Banach!

www.socjaldemokracja.pl

www.alterkino.org

mateusz 
Wojewoda

Wysłany: 2007-09-15, 16:58   

Ale Adamczyk nawet jezeli PiS wygra lub nie wygra to i tak bedzie to samo. Trzeba bedzie zawrzec koalicje - a nie bedzie z kim. Jedyny wariant to PO ale watpie zeby sie dogadali. LiD odpada i moze duze szanse beda na PSL bo z tego co slysze zyskuje coraz wieksze poparcie.

Dr Chavez 
Wojewoda

Wysłany: 2007-09-15, 17:51   

W Gdansku Bogdan Lis.Wybitnie zasluzony opozycjonista-ma szanse odebrac PO nieco elektoratu.

wiklif 
Wojewoda

Wysłany: 2007-09-15, 19:46   

Tak sobie patrzę w telewizor... Nudy, nic się nie dzieje, cięgle te same mordy polityków, fałszywy PiS, nieudolne PO, LiD ze skompromitowanym Kwaśniewskim.... aż niedobrze się robi. Zastanawiam się czy nie oddać w tym roku głosu na UPR. Co prawda Korwin pieprzy czasem farmazony, ale ogólnie to całkiem inteligentny facet o liberalnych poglądach gospodarczych. Jakby się dostał do sejmu mogłoby być całkiem ciekawie :smile:

[ Dodano: 2007-09-15, 20:52 ]
Oczywiście to był joke z tym Korwinem, ale jak patrzę na PO i LiD to naprawdę nadzieją i optymizmem mnie to nie napawa... :neutral:
Ameryka nie ma przyjaciół, ona ma tylko aktualne sojusze. Kiedyś wspomagała Mudżahedinów w Afganistanie, potem z tymi samymi walczyła. W czasach wojny Iraku z Iranem USA wspomagała Saddama, kto dziś o tym pamięta? A potem oni sami obalili Saddama.

Gość

Wysłany: 2007-09-15, 20:00   

Pratforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość nie będą miały wyjścia i koalicja PO-PIS-u powstanie.
A jak nie to będą znowu nowe wybory parlamentarne.

Dahomej 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-09-15, 20:35   

Piotrek, Twoje dogłębne analizy polityczne mnie rozbrajają :razz:

Gość

Wysłany: 2007-09-15, 21:00   

Ja nadal myslę, że generalnie podział głosów niemal po równo będzie PiS - PO. Myślę też, że PO minimalnie jednak wygra, ale nawet jak wygra, to i tak to PiS dostanie poczatkowo od zaprzyjaźnionego prezydenta ("prezesie melduję wykonanie zadania") misję tworzenia rządu. Że wbrew zwyczajom? I co z tego. "Pokrzyczą i przestaną" ;) Ich zdolność koalicyjna jest dziś jednak żadna. No strach się z nimi układać. Jedynie PSL i to za wielkie profity ewentualnie z PiSem coś zmontuje, ale to będzie jak obwąchiwanie się kota z jeżem. Zero zaufania. POPiS to już chyba śpiew przeszłosci. PiS sięgnął po twardy elektorat LPR (Bender, Wrzodak), a PO skręciło z prawa ku centrum, (to że Rokita odsunąl się na bok tylko to wzmacnia). Te dwie partie są dzis tak inne, że o ile dwa lata temu ich koalicja mogła wydawać się łatwa, to dziś wygląda na niemal niemożliwą. PiS czy wygra, czy nawet będzie minimalnie z tyłu, stanie na uszach by "kupić" trochę głosów w Sejmie, powywrywać z różnych klubów pojedyńczych posłów lub próbowac rozbijać kluby - no tradycyjnie w ich stylu (prośbą, groźbą czy sznatażem) i sformowac ten rząd samodzielnie. Im mniej im będzie do tych magicznych 230głosów brakowało, tym mniej istotne metody tego będą. Będą zdeterminowani, bo to dla nich bój o wszystko. I dopiero jak wszystkie najegzotyczniejsze nawet warianty (nawet znów z Samoobroną czy LPR) zawiodą, to szanse dostanie PO. Też ruchu mieć za wielkiego nie będzie.. Zaczną od gadek z PSL i dopiero jak z arytmetyki wyniknie, że to za mało będzie to i LiD niechętnie doproszą. Ja też nie jestem zachwycony tym z czego mam wybierać. Ale jak nie póję na wybory wogóle, mohery i tak karnie zagłosują, więc pośrednio głosuję wtedy na PiS. Mi zaś o ile jest dość obojetne czy rząd stworzy PO, PSL, LiD (róznice między mini nie sa za wielkie). O tyle nie jest mi obojętne, ba ja wiem nawet kogo w tym rządzie zdecydowanie nie chcę. Ja zwyczajnie nie chcę by ten rząd tworzył nadal PiS, bo wg mnie to jest dla kraju katastrofa i pośmiewisko. Mimo więc całej tej mizerii obecnej oferty politycznej na wybory pójdę i wybiorę jakąś partię najbliżej mych poglądów. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co sie ma.... :)

Gość

Wysłany: 2007-09-16, 18:28   

Powiem krótko Prawo i Sprawiedliwość nie wejdzie w koalicje z postkomunistami z LID-u.
Tego na pewno nie uczyni.

Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)

Wysłany: 2007-09-16, 18:42   

Piotrek napisał/a:
Powiem krótko Prawo i Sprawiedliwość nie wejdzie w koalicje z postkomunistami z LID-u.

To się uśmiałem :mrgreen:

Cytat:
Więc my gwarantujemy: Leszek Miller być może Andrzeja Leppera zaprosi do współrządzenia Polską, Prawo i Sprawiedliwość Andrzeja Leppera do współrządzenie Polską nie zaprosi i taką gwarancję wyborcom wszystkim niezależnie od sympatii politycznych dajemy
Wiesław Walendziak - polityk PiS

Cytat:
Czy jest Pan gotów założyć koalicję z Samoobroną?
- Nie. My byliśmy głównym wrogiem Samooobrony do niedawna. Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD.
. J.Kaczynski na czacie portalu gazeta.pl z dnia 22. marca 2004

Ale skoro tak mówisz to pewnie PiS tak zrobi - w końcu zawsze dotrzymują słowa, a zasady zobowiązują :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (śmieje Ci się w twarz jeśli byś nie zauważył :wink: )

Dr Chavez 
Wojewoda

Wysłany: 2007-09-16, 18:59   

Cytat:

Antoni Mezydlo(zasluzony opozycjonista i czlowiek honorowy w przeciwienstwie do Jaroslawa) twierdzi ze w 2001 roku Kaczynski rozwazal mozliwosc koalicji z SLD.PiS wejdzie w kazda koalicje natomiast LiD nie wejdzie w koalicje z Pisuarem..

Marcin Adamczyk 

Wysłany: 2007-09-18, 08:30   

Prałat Jankowski w wywiadzie dla "Dziennika" mówi że PO przegra wybory bo ma Tuska. I trudno się z nim nie zgodzić...

Odpowiedz do tematu