Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podsumowanie "IV RP"

Czy Zadowoliła cię "IV RP" ????
Tak
16%
 16%  [ 2 ]
Nie
75%
 75%  [ 9 ]
Nie mam zdania
8%
 8%  [ 1 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)

Wysłany: 2007-11-18, 21:17   

Dahomej napisał/a:
Przeprowadziłem kilka lekcji i mogę ocenić, że zdecydowanie bardziej przyłożyłem się do pracy niż moi nauczyciele.
Szczerze wątpię. A jest jakaś subiektywna ocena na ten temat? Tylko taka prawdziwa - zawodowa, a nie "Maciuś dostał 5 bo przygotował referat".

Dahomej napisał/a:
Nie. Ale ja wcale nie oceniam lekarzy, mówię tylko że są takie przypadki, nie zmienia to faktu że wiedza i odpowiedzialnośc lekarzy powinna być większa niż pielęgniarek, dlatego też zarabiają więcej
To na podstawie przypadków nie uogólniaj, bo mimo wszystko pielęgniarki to zawód mniej odpowiedzialny i z o wiele mniejszą wiedzą niż zawód lekarza.

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 12:22   

Dahomej 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-11-18, 21:23   

Misza napisał/a:
Szczerze wątpię. A jest jakaś subiektywna ocena na ten temat? Tylko taka prawdziwa - zawodowa, a nie "Maciuś dostał 5 bo przygotował referat".

No cóż...mogę tylko powiedzieć że zaangażowanie i wkład merytoryczny był wyższy od wypadkowej tego co mieliśmy na co dzień na lekcjach
Misza napisał/a:
To na podstawie przypadków nie uogólniaj, bo mimo wszystko pielęgniarki to zawód mniej odpowiedzialny i z o wiele mniejszą wiedzą niż zawód lekarza.

Nie było tam żadnego uogólnienia. Ale przyznasz że doświadczenie niejednikrotnie jest cenniejszy od "suchej" wiedzy

macias
Wojewoda

Wysłany: 2007-11-18, 21:36   

Dahomej napisał/a:
No to super. A gdzie?

U mnie w liceum było kółko teatralne. Znam wiele innych szkół we Wrocławiu, w których popełniano podobne kółko.

kyok
Wojewoda

Wysłany: 2007-11-18, 23:13   

tu zdecydowanie musze sie zgodzic z Misza, moja mama jest nauczycielka i doskonale wiem jak to wyglada, praca w szkole to tylko fragment roboty. a najgorzej jest na poczatku i na koncu roku szkolnym. a jesli sie ma wychowawstwo to to jest dopiero koszmar. wychowawstwo nie daje jakosc duzo wiecej pieniedzy a dodatkowej roboty jest od groma, co do zajec poza lekcyjnych to wszedzie gdzie chodzilem do szkoly to byly, a chodzilem w paru miejsach - Lublin, Warszawa.

healthpromotor 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-11-18, 23:18   

Misza, jako człowieka lewicy bulwersuje mnie Twoje podejście do pielęgniarek! Uważasz, że jako liberał masz pełne prawo kogoś nazwać darmozjadem, nieukiem, utopistą? Ile Tobie to satysfakcji musi sprawiać. Twoja buta czasami przekracza granice dobrego smaku. Ciekawe, czy miałbyś czelność powiedzieć swoje chłodne aforyzmy pielęgniarkom prosto w twarz. Więcej empatii dostrzegam niekiedy w ultraliberalnej kanalii - Dahomeju niż w Tobie, Marcinie. Przy czym zaznaczam, że odnoszę się tylko do Twoich wypowiedzi forumowych. Czekam z niecierpliwością, kiedy PO zaproponuje pielęgniarkom rozwiązanie - rynek Waszą mało odpowiedzialną pracę wyceni. Tak Misza. Eksperci oceniają, że w polskich szpitalach i przychodniach jest dziś wolnych 3,5 tys. etatów dla pielęgniarek i położnych. Już dziś średnia wieku polskiej pielęgniarki wynosi 40 lat. Oznacza to, że coraz mniej młodych ludzi wybiera ten zawód. Trudno im się dziwić. Aby zostać pielęgniarką, należy ukończyć minimum studia licencjackie na Akademii Medycznej. Wykonywanie zawodu wymaga drogich i czasochłonnych dodatkowych szkoleń, za które zwykle płacimy z własnej kieszeni. Podnoszenie kwalifikacji wcale nie poprawia naszych marnych zarobków. Kosztem bytu własnych rodzin, nierzadko zdrowia, zaciągając pożyczki i kredyty kształcimy się po to, żeby pracować za niskie pensje. Aż ok. 10 % pielęgniarek wyjechało do pracy za granicę albo szykuje się do wyjazdu. Dlatego przy sterach wolę już oszołomów, zadeklarowanych antykomunistów, prostaków niż pozbawioną empatii liberalną technokrację. Źle się w tym kraju czuję.

www.socjaldemokracja.pl

www.alterkino.org

Michał Domański 
Wojewoda

Wysłany: 2007-11-19, 00:21   

Kaukaz napisał/a:
Ja wiem ze powinno się im dać od razu po 300 % , mam nadzieje że Donald to zrobi, bo moja mam jest nauczycielka i na pewno się ucieszy.

Nie wiem czy to zrobi, ale wiem jedno - jeśli jednym z ośmiu największych sukcesów PO będzie podniesienie komuś pensji o 5%, to ja ich na pewno w następnych wyborach nie poprę i nie będę opowiadał bajek o tym, jakie wspaniałe sukcesy miał ten rząd.
Kaukaz napisał/a:
Zgadza się tylko taka sytuacja jest od 2 lat od kiedy PiS przepchnął tą ustawy w poprzednim parlamencie.

Zatem nie jest to sukces rządu PiS.
Kaukaz napisał/a:
Subiektywna opinia

W innym wątku podałem obiektywne fakty, przypomnijmy: Jak dotąd CBA kosztowała nas 200 mln złotych. Jak dotąd przeprowadziła 32 zatrzymania, z czego przynajmniej cztery wzbudziły - łagodnie mówiąc - spore kontrowersje, a w jednym przypadku (Sawicka) jest praktycznie pewne, że doszło do nadużyć. Dodatkowo szef CBA pasjami występował na konferencjach prasowych, ostatnią z nich urządzając w najgorętszym okresie kampanii wyborczej, "żeby ludzie wiedzieli na kogo głosują". Jeśli to wszystko nie wystarczy, by mówić o marnowaniu pieniędzy, upolitycznieniu i kompromitacji, to niech będzie, że moja opinia jest subiektywna. Na pewno jednak mniej subiektywna niż Twoje przekonanie o sukcesie.
Kaukaz napisał/a:
zresztą skrytykuj za to tez swojego Guru - Donalda bo on równiez ją poparł.

Gdybyś czytywał czasem moje posty, pamiętałbyś, że krytykowałem. Nie tylko za to zresztą. Tusk nie jest bowiem żadnym moim guru.
Kaukaz napisał/a:
I jakoś politycy żadnej partii nie wychodzą z inicjatywą żeby to zlikwidowac.

Politycy LiD już od jakiegoś czasu to proponują. Przypuszczam, że komisje śledcze szybko przekonają do tego również PO i PSL.
Kaukaz napisał/a:
Nie czaje co chciales przez to wyrazić? Napisałem to "magiczne" po '89 dlatego tylko ze od tego momentu możemy mówić o suwerennym państwie.

Ciekawi mnie tylko, czemu fraza "po 1989" obowiązuje wyłącznie w przypadku wyliczania negatywów.
Kaukaz napisał/a:
Nie ma sensu twoja całkowita i nieuzasadniona krytyka. Nie można powiedzieć ze wszystko zrobili dobrze bo nie zrobili - ale też nie można pisac że wszystko spierdzieli bo fałsz.

Ależ ja nigdy nie twierdziłem, że spieprzyli wszystko. Twierdzę tylko, że spieprzyli 99% tego, czego się dotknęli.
Kaukaz napisał/a:
Nieno fakt - utworzenie CBA to nie było żadne działanie.

Nikt nigdy nie ograniczył poważnie korupcji metodami policyjnymi. W Chinach za branie łapówek grozi nawet kara śmierci (i bynajmniej nie jest to teoria, bo co roku wielu urzędników faktycznie tak kończy), a gdzie są Chiny w rankingach TI, chyba wiesz. Żeby naprawdę solidnie i trwale zmniejszyć korupcję, trzeba ograniczyć biurokrację, uprościć prawo, zmniejszyć styk polityki z gospodarką itd. Żadnej z tych rzeczy PiS nie zrobił.

Dahomej 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-11-19, 00:37   

Healthpromotor napisał/a:
ultraliberalnej kanalii - Dahomeju

Aż mi się cieplej na serduszku zrobiło Health :mrgreen:
Healthpromotor napisał/a:
rozwiązanie - rynek Waszą mało odpowiedzialną pracę wyceni

Mam nadzieję, że kiedyś do tego dojdzie-wtedy zobaczymy ile naprawdę jest warta praca dobrej pielęgniarki. A warta jest dużo. Podobnie jak praca dobrego nauczyciela

Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)

Wysłany: 2007-11-19, 09:14   

healthpromotor napisał/a:
Uważasz, że jako liberał masz pełne prawo kogoś nazwać darmozjadem, nieukiem, utopistą?
Wolę nazywać rzeczy po imieniu. Możemy to nazywać także wykluczeniem, układem, krwiożerczym kapitalizmem, ale prawda jest taka, że świat jest pełen ludzi, którzy dokonując złych wyborów, leniąc się i olewając sprawy próbują po latach zrzucać winę na innych. Są to amatorzy cudzych pieniędzy, którzy moralnym szantażem i litością próbują je wymusić.
Aby zostać pielęgniarką, należy ukończyć minimum studia licencjackie na Akademii Medycznej
Ustawa mówi coś innego.
Czekam z niecierpliwością, kiedy PO zaproponuje pielęgniarkom rozwiązanie - rynek Waszą mało odpowiedzialną pracę wyceni.
Rynek ma to do siebie, że sam o siebie dba. Jeśli pielęgniarki nie są tak bardzo potrzebne to ich po prostu nie ma i nikt im dobrych pieniędzy nie płaci - zwłaszcza w budżetówce. Wymagania do zawodu pielęgniarki były swego czasu bardzo niskie - stąd było ich bardzo dużo. Zresztą ideały ideałami, a życie i tak robi swoje. Posłuchaj sobie czasem opowieści kobiet z porodówki o traktowaniu ich przez pielegniarki - zrozumiesz skąd wzięła się wtedy fundacja "Rodzić po ludzku".
Wykonywanie zawodu wymaga drogich i czasochłonnych dodatkowych szkoleń, za które zwykle płacimy z własnej kieszeni. Podnoszenie kwalifikacji wcale nie poprawia naszych marnych zarobków. Kosztem bytu własnych rodzin, nierzadko zdrowia, zaciągając pożyczki i kredyty kształcimy się po to, żeby pracować za niskie pensje.
Ale ten opis pasuje mniej więcej do wszystkich w tym kraju.

[ Dodano: 2007-11-19, 09:16 ]
Dahomej napisał/a:
Mam nadzieję, że kiedyś do tego dojdzie-wtedy zobaczymy ile naprawdę jest warta praca dobrej pielęgniarki. A warta jest dużo. Podobnie jak praca dobrego nauczyciela
No i wtedy te wszystkie strajkujące w kółko miernoty stracą rację bytu. I o to chodzi. Tylko dopiero wtedy zaczniemy narzekać na brak pielęgniarek.

macias
Wojewoda

Wysłany: 2007-11-19, 09:49   

Misza napisał/a:
Jeśli pielęgniarki nie są tak bardzo potrzebne to ich po prostu nie ma i nikt im dobrych pieniędzy nie płaci - zwłaszcza w budżetówce.

W zasadzie Misza wszystkie zarzuty, które kierujesz pod adresem pielęgniarek, można odnieść w równym stopniu do nauczycieli. Na dzień dzisiejszy znakomita większość nauczycieli uczących w szkołach to miernoty, które nie potrafią dotrzeć do uczniów. Mimo swoich niekompetencji wciąż krzyczą, że chcą zarabiać więcej.

healthpromotor 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-11-19, 12:02   

Misza napisał/a:
Wolę nazywać rzeczy po imieniu. Możemy to nazywać także wykluczeniem, układem, krwiożerczym kapitalizmem, ale prawda jest taka, że świat jest pełen ludzi, którzy dokonując złych wyborów, leniąc się i olewając sprawy próbują po latach zrzucać winę na innych. Są to amatorzy cudzych pieniędzy, którzy moralnym szantażem i litością próbują je wymusić.

Skąd w Tobie tyle jadu? Najłatwiej wszystkich ludzi sfrustrowanych swoim statusem zawodowym, materialnym wrzucić do jednego wora. Przecież nie wyraziłem się źle o nauczycielach. Zawód tak samo potrzebny jak zwód pielęgniarki. I jedni, i drudzy poświęcają się dobrej sprawie. Neoliberalny autorytaryzm posiada w Polsce niepodzielną hegemonię. Neoliberalny populizm, pogarda dla walczących o swe podstawowe prawa i cyniczne zarządzanie społecznymi lękami ujawniły, że społeczny wymiar projektu politycznego PO "By żyło się lepiej. Wszystkim." jest jedynie najbardziej perwersyjnym narzędziem pacyfikowania społeczeństwa. Miszy i kilku innym forumowiczom to jednak bardzo odpowiada. Tu nie chodzi o obłudne „wspieranie najsłabszych” czy „pomaganie tym, którzy nie potrafią się odnaleźć w rynkowej rzeczywistości” – jak zwykła mawiać pseudolewica, kapitulująca przed dogmatami neoliberalnego fundamentalizmu. Chodzi raczej o rachunek wstawiony neoliberalnej dyktaturze kapitału, która zepchnęła prawie 60% obywateli Polski poniżej progu minimum socjalnego. O odrzucenie klasowego egoizmu tzw. pracodawców, którzy wszystkie rządy po 1989 r. utożsamiają z interesem ogólnonarodowym.

www.socjaldemokracja.pl

www.alterkino.org

macias
Wojewoda

Wysłany: 2007-11-19, 12:30   

Chodzi raczej o rachunek wstawiony neoliberalnej dyktaturze kapitału, która zepchnęła prawie 60% obywateli Polski poniżej progu minimum socjalnego.

Health, Ty chyba żyjesz w oderwaniu od rzeczywistości. 60% poniżej progu socjalnego ? Wolne żarty.

healthpromotor 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-11-19, 12:53   

Inaczej definiujemy próg socjalny, więc nie mamy o czym dyskutować.

www.socjaldemokracja.pl

www.alterkino.org

macias
Wojewoda

Wysłany: 2007-11-19, 13:52   

Cytat:
Inaczej definiujemy próg socjalny, więc nie mamy o czym dyskutować.

Najwidoczniej tak. Niemniej ciekaw jestem Twojej definicji ?

healthpromotor 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-11-19, 14:04   

Skoncentruję się na jednej kwestii. Próg socjalny - płaca mimalna - 2300 zł.

www.socjaldemokracja.pl

www.alterkino.org

macias
Wojewoda

Wysłany: 2007-11-19, 14:49   

Próg socjalny - płaca mimalna - 2300 zł.

Netto czy brutto ? :twisted: Bądźmy precyzyjni.

Odpowiedz do tematu