Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przywódca dla lewicy potrzebny od zaraz

Kto powinien stać na czele polskiej lewicy?
Wojciech Olejniczak
0%
 0%  [ 0 ]
Grzegorz Napieralski
7%
 7%  [ 1 ]
Marek Borowski
14%
 14%  [ 2 ]
Włodzimierz Cimoszewicz
50%
 50%  [ 7 ]
Ryszard Kalisz
7%
 7%  [ 1 ]
Andrzej Celiński
7%
 7%  [ 1 ]
Ktoś inny
14%
 14%  [ 2 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
mateusz 
Wojewoda

Wysłany: 2008-01-16, 09:29   

sparrow88 napisał/a:
echh nie wiem jak ty ale ja w ciągu ostatnich kilku lat widzę wokół siebie w **** nowych inwestycji drogowych. zwłaszcza tych samorządowych.

Jeżeli chodzi o drogi miejskie, to muszę się zgodzić, bo na mojej dzielnicy w końcu zrobili porządny asfalt, choć mieszkańcy czekali 9 lat od pierwszych postulatów.
Natomiast drogi ekspresowe ciągle dają dużo do życzenia

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 5:53   

rupert
Wojewoda

Wysłany: 2008-01-16, 09:38   miau

Kotek
1,Według danych polskich (rząd, GUS, KIE itd) oraz danych Komisji Europejskiej i Parklamentu Europejskiego obecnie i przez najbliższe kilkanascie lat POlska bedzie otrzymywała olbrzymie dotacje, które znacznie przewyższają nasze płaty do budzetu UE. Jeżeli masz inne dane to prosze podaj cie-konkretnie wraz ze żródłem (oby to nie był felieton z pisma UPR)

2, Państwo to forma umowy społecznej, której elementem jest sprawa podatków. Nie zgadza sie z tym o masz prawo domagac sie zmiany-jezlei odpowiednia liczba obywateli porze twój wniosek to zdobedziecie we władzach taka reprezentacje, ze dokonacie zmian.

3, Sa kraje gdzie nie płaci sie wogóle podatkow (np Somalia) lub płaci sie nie duzo niższe niż w Polsce-co sie powstrzymuje od emigracji?

falkonetti
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-01-16, 14:49   Re: miau

rupert napisał/a:
POlska bedzie otrzymywała olbrzymie dotacje

Co to znaczy olbrzymie?
rupert napisał/a:

, które znacznie przewyższają nasze płaty do budzetu UE.

Znacznie to znaczy o ile?
rupert napisał/a:

Jeżeli masz inne dane to prosze podaj cie-konkretnie

Bardziej konkretnych danych niż Twoje to obawiam się nikt nie poda. :mrgreen:

Dahomej 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-01-16, 15:03   

Sprawa "środków unijnych" jest bardziej skomplikowana. Biurokracje UE dysponuje pieniędzmi za pomocą różnych funduszy:
- Fundusz Kohezyjny, jako JEDYNY działa w ramach EOG i wg mnie jest jedynym sensownym przedsięwzięciem w ramach redystrybucji składek państw członkowskich. Środki z FK sa przeznaczane na inwestycje proekologiczne i infrastrukturalne.
- Fundusz Społeczny, "esencja tęczowego socjalizmu", finansuje np: tzw. "kampanie społeczne", "pomoc społeczną". Najbardziej korupcjogenny, marnotrawczy i bezsensowny z funduszy UE.
- programy kulturalne, młodzieżowe itp..., wyrzucanie pieniędzy w błoto, przynosi efekt odwrotny, zamiast wspierać kulturę robi z niej towar marketingowy, który nie zawsze chce się sprzedawać, a prawie zawsze jest wciskane ludziom na siłe
- fundusze rolne, blokują konkurencje na rynku rolnym, przyczyniają się dowysokich cen żywności, wg są główną przyczyną zapaści gospodarczej państw słabo rozwiniętych. Europejczycy zmuszenie są przez unijnych biurokratów, poprzez system ceł zaporowych, regulacji na rynku, dopłat, do kupowania drogiej, rodzimej żywności. Zjawisko to likwiduje mozliwośc rozwoju rolnictwa w KSW, gdyż żywnośc tam produkowana nie ma szans znalezienia nabywców w KWR.
- pozostałe funudsze, "koordynacyjne", "badawcze" itp...czyli przeżeranie składek przez biurokratów za zupełnie niepotrzebną robotę.
Podobnie jak Kotek nigdy nie skorzystałem ze środków UE, inwestycje infrastrukturalne są finansowane z FK, do którego niepotrzebne jest członkostwo w UE, ponadto są to pieniądze, których Polska nie otrzymuje, a jedynie może wykorzystać.

falkonetti
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-01-16, 15:24   

Dahomej - pełna zgoda :!:

Oto link do ciekawego zestawienia, które jakiś czas temu przedstawiałem.
Daje obraz skali przemiału unijnych (naszych ) pieniędzy.maj2004-wrzesień2007

rupert
Wojewoda

Wysłany: 2008-01-17, 10:59   Re: miau

falkonetti napisał/a:
rupert napisał/a:

Co to znaczy olbrzymie?
rupert napisał/a:

rupert napisał/a:

http://www.ukie.gov.pl/ww...1300342F4C?Open

Oto link do bardzo konkretnych danych opisujace rozliczenia miedzy UE a POlską w pierwszych latach naszgo członkowsta. Ma ktos inne dane?

Dahomej 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-01-17, 13:37   

Nikt nie neguje, że bilans środków przepływających między Polską a Brukselą jest dla RP korzystny. Totalnym kretynizmem byłoby gdyby bilnas był odwrotny. Ale w zestawieniach tych nie uwzględnia się szergu dodatkowych czynników związanych z "integracją":
po 1. nikt nie podliczył kosztów administracyjnych związanych z dostosowaniem prawa krajowego do ustawodawstwa unijnego. Nie uwzględnione są też koszty jakie poniosła gospodarka
po 2. nikt nie bierze pod uwage kosztów obsługi administracji polskiej wykonującej zadania związane z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem środków UE oraz z innymi aspektami "integracji"
po 3. wątpliwa jest celowośc niektórych przedsięwzięć finansowanych ze środków UE. Pisałem już że jedynym rozsądnym wg mnie funduszem jest Fundusz Kohezyjny

Ponadto trzeba sobie uzmysłowić, że Polska kiedyś stanie się płatnikiem netto w UE. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu aby Polska wspierała finansowo kraje rozwijające się bo jest to korzystne dla polskiej gospodarki (co pokazał przykład USA wspierającego gospodarki powojennej Europy Zach. i Azji), ale jestem stanowczo za tym aby robiła to bezpośrednio, a nie za pomocą unijnej biurokracji

rupert
Wojewoda

Wysłany: 2008-01-17, 14:20   ??

1, Jak POlska dostaje to moze byc to od biurokracji ale jak ma dawac to juz nie - prawdziwy Kali z ciebie. Wspólnoty Europejskie to cały mechanizm nastawiony na wspólny rozwój - dzis POlska potrzebuje duzej pomocy aby dogonić reszte krajów EU ale kiedys bedzie musiał ten dług spłacic. Bedzie juz miała z czego.

1, Jakie to koszty poniosła gospodraka w zwiazku z wejsciem do UE?

2, Polska wymagała i wymaga wielu reform-dostosowywanie prawa krajowego do unijnego nie było zadnym dodatkowym działaniem. I tak trzeba było zmienic wiele.

3, Kazde dzialanie zwiazane jest z kosztami-w przypadku funduszy unijnych koszt obsługi jest niski w stosunku do uzyskiwanych dotacji.

Dahomej 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-01-17, 15:00   

rupert napisał/a:
JJak POlska dostaje to moze byc to od biurokracji ale jak ma dawac to juz nie - prawdziwy Kali z ciebie.

Niczego takiego nie pisałem. Dorabiasz sobie ideologie do moich wypowiedzi. Skąd my to znamy
rupert napisał/a:
Jakie to koszty poniosła gospodraka w zwiazku z wejsciem do UE?

Konieczność dostosowania się do "wymogów unijnych", zdobywania certyfikatów

rupert napisał/a:
Polska wymagała i wymaga wielu reform-dostosowywanie prawa krajowego do unijnego nie było zadnym dodatkowym działaniem. I tak trzeba było zmienic wiele.

Niekoniecznie w kierunku wyznaczonym przez brukselską biurokrację, która dąży do maksymalnej kontroli i regulacji nad gospodarką
rupert napisał/a:
w przypadku funduszy unijnych koszt obsługi jest niski w stosunku do uzyskiwanych dotacji.

Nieprawda, to zalezy od wysokości dotacji oraz od jej rodzaju

rupert
Wojewoda

Wysłany: 2008-01-17, 15:21   ??

Dahomej napisał/a:
rupert napisał/a:
JJak POlska dostaje to moze byc to od biurokracji ale jak ma dawac to juz nie - prawdziwy Kali z ciebie.

Niczego takiego nie pisałem. Dorabiasz sobie ideologie do moich wypowiedzi. Skąd my to znamy
rupert napisał/a:
Jakie to koszty poniosła gospodraka w zwiazku z wejsciem do UE?

Konieczność dostosowania się do "wymogów unijnych", zdobywania certyfikatów

rupert napisał/a:
Polska wymagała i wymaga wielu reform-dostosowywanie prawa krajowego do unijnego nie było zadnym dodatkowym działaniem. I tak trzeba było zmienic wiele.

Niekoniecznie w kierunku wyznaczonym przez brukselską biurokrację, która dąży do maksymalnej kontroli i regulacji nad gospodarką
rupert napisał/a:
w przypadku funduszy unijnych koszt obsługi jest niski w stosunku do uzyskiwanych dotacji.

Nieprawda, to zalezy od wysokości dotacji oraz od jej rodzaju

1, "ale jestem stanowczo za tym aby robiła to bezpośrednio, a nie za pomocą unijnej biurokracji" - przypomina ci to coś?

2, Alez róznego rodzaju certyfikaty jak ISO HAACAP itd sa obecnie koniecznością i czy jesteśmy członkiem UE czy byśmy byli za po nią bez tego niemożliwe byłoby sprzedawanie towarów na całym świecie.

Dahomej 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-01-17, 16:36   

rupert napisał/a:
"ale jestem stanowczo za tym aby robiła to bezpośrednio, a nie za pomocą unijnej biurokracji" - przypomina ci to coś?

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodziło o to aby państwa członkowskie miały większą kontrolę nad pieniędzmi.

rupert napisał/a:
Alez róznego rodzaju certyfikaty jak ISO HAACAP itd sa obecnie koniecznością i czy jesteśmy członkiem UE czy byśmy byli za po nią bez tego niemożliwe byłoby sprzedawanie towarów na całym świecie.

Dobrze wiesz, że nie chodzi o ISO, ale o szereg regulacji charakterystycznych tylko dla UE

rupert
Wojewoda

Wysłany: 2008-01-17, 17:30   //

Dobrze wiesz, ze aby móc spzredawać towary na całym świcie trzeba posiadac rózne certyfikaty. Posiadanie certyfikatów unijnych to dodatkowy argument dla producentów-nie trzeba zdobywac innych certyfikatów. No chyba, ze partnerem jest Rosja ale to inna bajka

Marcin Adamczyk 

Wysłany: 2008-01-17, 19:10   

Toteż Unia Polityki Realnej jako alternatywe dla Unii Europejskiej zaproponowała wstąpienie Polski do NAFTA... NAFTA, jak pewnie wszyscy wiedzą jest to Północnoamerykańska Strefa Wolnego Handlu. Proszę mi powiedzieć czy ten co to zaproponował był spełna rozumu? No ale jak już usłyszałem tłumaczenia, że skoro Singapur jest w NAFTA to czemu Polska być nie może, zwaliło mnie z nóg...

falkonetti
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-01-17, 21:08   

rupert napisał/a:
falkonetti napisał/a:
rupert napisał/a:

Co to znaczy olbrzymie?
rupert napisał/a:

rupert napisał/a:

http://www.ukie.gov.pl/ww...1300342F4C?Open

Oto link do bardzo konkretnych danych opisujace rozliczenia miedzy UE a POlską w pierwszych latach naszgo członkowsta. Ma ktos inne dane?

Link (zresztą ten sam, który ja podałem post wcześniej) dotyczy danych za 2005-2007 czyli tego co było. :mrgreen:

Swoją drogą dane bardzo ciekawe.
Zwróćcie uwagę na taki fakt:
Odejmując od całkowitego bilansu netto w wysokości 32 mld PLN dotacje dla rolnictwa (22mld) zostaje nam na czysto około 10mld PLN (na 2,5roku),
Daje to około 4 mld rocznie oprócz rolnictwa. Odejmując od tego jeszcze 6mld jako środki przedakcesyjne da to niecałe 2 mld PLN rocznie.

O skali tej ogromnej pomocy niech świadczy fakt, że roczne dotacje z budżetu do KRUS to około 15 mld PLN. :mrgreen:

Dahomej 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-01-17, 21:43   

Marcin Adamczyk napisał/a:
Toteż Unia Polityki Realnej jako alternatywe dla Unii Europejskiej zaproponowała wstąpienie Polski do NAFTA... NAFTA, jak pewnie wszyscy wiedzą jest to Północnoamerykańska Strefa Wolnego Handlu. Proszę mi powiedzieć czy ten co to zaproponował był spełna rozumu? No ale jak już usłyszałem tłumaczenia, że skoro Singapur jest w NAFTA to czemu Polska być nie może, zwaliło mnie z nóg...

Gdzieś Ty to wyczytał kruszynko?

Odpowiedz do tematu