Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory 2011- co wiemy o partiach?

Na którą z partii startujących we wszystkich okręgach wyborczych oddasz swój głos?
Platforma Obywatelska
28%
 28%  [ 2 ]
Prawo i Sprawiedliwość
28%
 28%  [ 2 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej
0%
 0%  [ 0 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
0%
 0%  [ 0 ]
Polska Jest Najważniesza
0%
 0%  [ 0 ]
Ruch Palikota
28%
 28%  [ 2 ]
Polska Partia Pracy- Sierpień'80
14%
 14%  [ 1 ]
Zagłosuję na inną partię, która jest zarejestrowana w moim okręgu (podaj jaka w komentarzach)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-10-05, 23:06   Wybory 2011- co wiemy o partiach?

Postanowiłem w krótkich opisach streścić to co mają do zaproponowania Polakom partie polityczne, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich okręgach, czyli te z realną możliwością wejścia do Parlamentu. Niestety w tym gronie zabrakło Nowej Prawicy- uciętej przez PKW.

Platforma Obywatelska-

Partia rządząca 4 ostatnie lata. Szumne liberalne zapowiedzi zakończyły się jak zawsze. "Liberalnym" podniesieniem podatków. Do 2010 roku tłumaczono wszystko wetami ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jednak od czasu tragicznej śmierci prezydenta Kaczyńskiego minęło półtora roku a PO przy "swoim" prezydencie nie uchwaliła nic co byłoby godne uwagi. Może poza ustawą o "informacji publicznej" do której nie posunęło się nawet Prawo i Sprawiedliwość. Polityka zagraniczna skończyła się tym, że Rosja zakpiła sobie z Polski raportem MAK ws. katastrofy smoleńskiej. Minister finansów Jacek Rostowski w Polsce mówił, że jesteśmy "zieloną wyspą" (nawiązanie chyba do "drugiej Irlandii") a gdy udzielał wywiadów prasie zachodniej mówił, że jest źle... Tusk bierze do siebie najgorsze ścierwo od prawa do lewa. Od Kluzik-Rostkowskiej do Arłukowicza. Dużo by mówić o rządach PO ale ogólnie ocena to:

2+ - Za dobry PR i wykorzystanie słabości opozycji.


Prawo i Sprawiedliwość-

Tak słabej i dziadowskiej opozycji jeszcze III RP nie widziała. Platforma Obywatelska zawdzięcza to, że na 99% wygra kolejne wybory- PiS. Do 10 kwietnia 2010 roku polityka PiS była zwykłym warcholstwem. Po tej dacie nagle partia zaczęła mówić ludzkim głosem. To, że była to cyniczna gra przekonaliśmy się już 5 lipca po wypowiedziach prezesa PiS. Insynuacje w stylu "wiem ale nie powiem" i zobrzydzenie Polakom katastrofy smoleńskiej sprawiło, że chyba na zawsze PiS straciło szansę na jakikolwiek sukces wyborczy. I nawet kolejna "przemiana" prezesa i partii już chyba Polaków nie przekona. Poza tym skłócanie Polaków i krzyczenie, że tylko katolik może być prawdziwym Polakiem oraz poręczenie Beaty Kempy i Zbigniewa Romaszewskiego za bandytę Staruchowicza ( :shock: ) dyskredytuje tę partię kompletnie.

1!!! - To jest nie do pomyślenia aby opozycja nie była w stanie wykorzystać takiej nieudolności partii rządzącej.


Sojusz Lewicy Demokratycznej-

Trudno cokolwiek o tej partii napisać oprócz tego, że umiarkowany sukces Napieralskiego w wyborach prezydenckich przewrócił im w głowie i myśleli, że z czasem staną się znowu wielką siłą. Pomylili się ponieważ ktoś im stanął na drodze. Moją prognozą jest to, że ich wejście do Sejmu oceniam 50/50.

3- - Lepsza opozycja niż PiS ale bezbarwna. Pajac Kalisz i bezbarwny Napieralski. Nikt inny mi się z nimi nie kojarzy. Nawet dla swojego elektoratu są mało wiarygodni. Jednak na tle PiS wypada i tak nieźle.


Polskie Stronnictwo Ludowe-

Prostytutka polityczna! Pójdzie z każdym kto da stołki. Pawlak jako minister gospodarki wypadł nieźle. Nawet burak Sawicki sprawdził się nieźle. Tylko pani Fedak niestety najsłabsze ogniwo PSL. Bezrobocie dwucyfrowe...

3+ - Słabszy z koalicjantów ale mimo wszystko wypadł nieźle.


Polska Jest Najważniejsza-

Najbardziej socjalistyczna (oprócz Sierpnia'80) partia startująca ze wszystkich okręgów. Powstała niewiadomo po co. Joanna Kluzik-Rostkowska wydawała się spoko babką a okazała się zwykłą dziwką polityczną. Ogólnie program partii brzmi: "wszystko wam damy tylko róbcie dzieci". Szanse na wejście do Sejmu niemal zerowe. Brak jakichkolwiek powszechnie rozpoznawalnych postaci.


2- - Lepiej by było gdy siedzieli w PiS i próbowali cywilizować tę partię. Odchodząc pozbawili opozycję jakichkolwiek ludzkich cech co spowodowało, że będziemy skazani na kolejne lata rządów nierobów.


Ruch Palikota-

Janusz Palikot... Kontrowersyjny facet, czasami nawet pajac. Przegiął kilka razy pałę w wypowiedziach na temat ofiar katastrofy smoleńskiej. Nie kocham tego człowieka ale uważam, że przyjamniej jest autentyczny i potrafi zjednać sobie wyborców. Zwłaszcza młodzież. Program gospodarczy to po trochu socjalizm a po trochu liberalizm. Jak to ładnie nazwał Janusz Korwin-Mikke - lewica w stylu amerykańskim. Myślę, że początkujące partie powinny brać u niego lekcje "Jak w 2 tygodni dziesięciokrotnie podnieść swoje poparcie społeczne". Ma mój głos. Chciałem głosować na Nową Prawicę ale w moim okręgu nie wystaruje niestety. Zagorzały antyklerykalizm może spowodować zniszczenie SLD, które nigdy nie przestrzegało lewicowych reguł. Można o nim powiedzieć polski Zapattero. "Banda czworga" trzęsie portkami bo ten rośnie w siłę. Chyba jednak ten Paligłup- jak go kiedyś nazywałem- jest potrzebny polskiemu życiu politycznemu.

4 - Jeśli ktoś w ciągu dwóch tygodni przy kompletnej dyskryminacji mediów z jednoprocentowego poparcia robi prawie 10% zasługuje na uznanie nawet jeśli moje poglądy są w znacznym stopniu rozbieżne z jego poglądami. Charyzma i autentyczność to go wyróżnia na tle pyszałka Napieralskiego. Dla mnie Ruch Palikota- póki co- jest największym zwycięzcą tej kampanii, biorąc pod uwagę możliwość występowania w mediach.


Polska Partia Pracy- Sierpień'80

Jedyny jej plus to fakt, że zawsze rejestruje listy we wszystkich okręgach. Tylko co z tego kiedy zawsze otrzymuje śladowe poparcie. To mi się wydaje podejrzane nieco... Jej program to czysty populizm i socjalizm. Chociaż dziś pan Ziętek dobrze skontrował min. Rostowskiego ws. umów-zleceń czyli potocznie "umów śmieciowych". Rostowski nie ma się czym szczycić bo ten proceder jest w Polsce powszechny. Wszędzie a nie w pojedynczych przypadkach. Zresztą co jakiś człowiek, który 3/4 życia spędził w Wielkiej Brytanii może wiedzieć o polskich realiach?

2= - Jakby nie patrzeć listy w całym kraju zarejestrowane. Poza tym zobaczyć minę Rostowskiego po kontrze- jakby nie patrzeć- buraka i socjalisty Ziętka- bezcenne.
_________________
...
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 20:07   

 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2011-10-06, 07:19   

Cytat:
Platforma Obywatelska


Dodałbym jeszcze, że przy okazji afery hazardowej zdymisjonowano jednego ministra a przewodniczący klubu przestał być członkiem partii, po czym okazało się, że afery nie było i wszystko jest w porządku. :mrgreen: Jeśli zaś chodzi o ustawy godne uwagi, to chyba zapomniałeś, że premier uratował nas przed bankructwem podnosząc VAT :mrgreen: , a oprócz tego uratował młodzież przed dopalaczami. :mrgreen:

nicram napisał/a:
Prawo i Sprawiedliwość


Pełna zgoda - nie było tak słabej opozycji. Partii rządzącej nie trzeba było nawet podstawiać nogi - sama potykała się o własne i nawet tego PiS nie potrafił wykorzystać. Pod koniec dnia zawsze najważniejszy okazywał się Smoleńsk i ukryta opcja niemiecka. :mrgreen:

nicram napisał/a:
Sojusz Lewicy Demokratycznej


Pod wodza Napieralskiego SLD stała się taka jak jej przywódca - mdła, nijaka, niezdecydowana. Mnie to ciesz, bo dzięki temu odchodzą od niej wyborcy. Osobiście uważam, że największym błędem było nie wybranie Olejniczaka na szefa partii - myślę, że w tej roli sprawdziłby się lepiej niż ciepła klucha Grześ, która rozdaje jabłka pod fabrykami i je kolację w górskiej chacie. :mrgreen:

nicram napisał/a:
Polskie Stronnictwo Ludowe


Kolesiostwo i nepotyzm pełna gębą, ale oni nawet się z tym nie kryją po co siedzą w tych izbach - stołki, pieniądze, władza. Bo człowiek jest najważniejszy. :mrgreen:

nicram napisał/a:
Polska Jest Najważniejsza


A ja z kolei słyszałem, że PJN ma całkiem sensowny program cięć budżetowych, tyle tylko że te cięcia są równoważone przez rozdmuchane wydatki w stylu damy każdemu po 400 złotych na każde dziecko. Według mnie oznacza to, że każdy dostanie 400 złotych, bo przecież każdy jest czyimś dzieckiem. :mrgreen:

Cytat:
Ruch Palikota


Też podziwiam -założył ruch poparcia samego siebie i wszystko wskazuje na to, że mimo ciągłych prób zepchnięcia go na margines i ośmieszenia, wejdzie do Sejmu jako 3 siła polityczna, czego mu życzę. Nie dlatego, że darzę go jakąś szczególną sympatią, ale dlatego, że jest osobą, która - o ile nie skompromituje się jak Lepper - ma szansę namieszać na scenie politycznej i przypomnieć panom z PiS i PO, że Polska to nie jest ich prywatny folwark i w każdej chwili mogą zostać odsunięci od władzy.

nicram napisał/a:
Polska Partia Pracy


Pan Ziętek obiecuje, że zbuduje milion mieszkań z wielkiej płyty, a metr kw takiego mieszkania kosztować będzie 2000 zł. To wystarczy za komentarz. :mrgreen:
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-10-06, 09:28   

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Polecam! :mrgreen:

[ Dodano: 2011-10-06, 11:03 ]
Tylko martwi mnie jedno. Dzieciak na końcu spotu krzyczący "precz z komuną" a niewiedzący nawet co to znaczy i to, że PO ma mało wspólnego z komuną. Więcej ma chyba PiS z cudownie nawróconą Katarzyną Łaniewską na czele, Karskim i Jasiem Tomaszewskim, którzy popierali stan wojenny.
_________________
...
 
 
Mołojec 

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 1
Wysłany: 2011-10-06, 11:11   

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 to jedyna partia lewicowa która w swym programie koncentruje się na rozwiązaniu faktycznych problemów społecznych. Jest jedynym ugrupowaniem które w całości odrzuca liberalny model.
Palikot to libertyn i antyklerykał ale w sprawach gospodarczych i społecznych najbliżej mu do Korwina-Mikke.
Cała reszta to przedstawiciele tej samej opcji liberalnej i antyspołecznej. SLD ma mniej wspólnego z lewicą niż Kalisz z problemem anoreksji
 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2011-10-06, 11:27   

Mołojec napisał/a:
Polska Partia Pracy-Sierpień 80 to jedyna partia lewicowa która w swym programie koncentruje się na rozwiązaniu faktycznych problemów społecznych


Generalnie łatwo jest się koncentrować na rozwiązywaniu problemów społecznych. Ja tez mogę wejść na mównice i obiecać, ze jak wygram to każdy dostanie mieszkanie, samochód, pracę. Znacznie trudniej jest jednak skoncentrować się na czymś, na czym PPP nie koncentruje się w ogóle - skąd wziąć na to pieniądze.

No powiedz Mołojec, za co Państwo zbuduje 1 milion mieszkań? Przyjmijmy, że faktycznie koszt jednego metra wyniesie 2000 zł. Przyjmijmy, że jedno mieszkanie będzie miało 40 m2. Cena jednego mieszkania wyniesie 80 tys zł. Cena miliona mieszkań wyniesie 80 000 000 000 złotych. Skąd pan Ziętek chce wziąć 80 miliardów złotych?

Mołojec napisał/a:
Cała reszta to przedstawiciele tej samej opcji liberalnej i antyspołecznej.


Akurat obecne opcje nie mają nic wspólnego z liberalizmem. Chyba nie chcesz mi wmówić, ze partia podnosząca podatki jest liberalna? No i pytanie kolejne - skoro komunizm jest taki prospołeczny, to czemu społeczeństwo w Polsce postanowiło go obalić?
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-10-06, 12:04   

macias napisał/a:
No i pytanie kolejne - skoro komunizm jest taki prospołeczny, to czemu społeczeństwo w Polsce postanowiło go obalić?


Akurat PPP odwołuje się do czysto socjalistycznych postulatów z sierpnia 1980 roku. Mało kto wie, że wtedy ludziom chodziło o "normalny socjalizm" z "ludzką twarzą" a nie o wolny rynek. A tak naprawdę chodziło o dupę Wałęsy i stadka jego bachorów.

Mołojec napisał/a:
Polska Partia Pracy-Sierpień 80 to jedyna partia lewicowa która w swym programie koncentruje się na rozwiązaniu faktycznych problemów społecznych.


Ale wiesz o tym, że ten drugi człon nazwy ma charakter czysto antykomunistyczny?
_________________
...
 
 
bekol20

Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-10-07, 11:23   

Jedno sprostowanie do towarzysza Mołojca. SLD to nie partia lewicowa, tylko centrolewicowa, a oznacza to ze tak jakby wierzy w socjalliberalizm. Osobiscie moje poglady sa najblizsze temu i mialem zamiar na nich glosowac, ale sie zawiodlem. Slaba kampania, lider nie taki jak trzeba, , brak komunikacji z ludzmi mlodymi, itp. Co do PO, racja jej zapewne wygrana w duzym stopniu bedzie spowodowana polityka jaka prowadzi fanatyczny prezes.
_________________
Panować nad sobą to największa władza
 
 
 
krooll 
Aktywny wyborca


Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 73
Skąd: Boćki
Wysłany: 2011-10-07, 21:22   

nicram napisał/a:
Prawo i Sprawiedliwość-

Tak słabej i dziadowskiej opozycji jeszcze III RP nie widziała. Platforma Obywatelska zawdzięcza to, że na 99% wygra kolejne wybory- PiS. Do 10 kwietnia 2010 roku polityka PiS była zwykłym warcholstwem. Po tej dacie nagle partia zaczęła mówić ludzkim głosem. To, że była to cyniczna gra przekonaliśmy się już 5 lipca po wypowiedziach prezesa PiS. Insynuacje w stylu "wiem ale nie powiem" i zobrzydzenie Polakom katastrofy smoleńskiej sprawiło, że chyba na zawsze PiS straciło szansę na jakikolwiek sukces wyborczy. I nawet kolejna "przemiana" prezesa i partii już chyba Polaków nie przekona. Poza tym skłócanie Polaków i krzyczenie, że tylko katolik może być prawdziwym Polakiem oraz poręczenie Beaty Kempy i Zbigniewa Romaszewskiego za bandytę Staruchowicza ( ) dyskredytuje tę partię kompletnie.



Skrajny brak obiektywizmu. PIS pomimo ciągłych ataków ze strony mediów i chamskiej nagonki ma się całkiem nieźle. Prawdopodobnie PIS wygra wybory, ale rządzić nie będzie, bo nie będzie miał większości parlamentarnej. Właściwie jedyną możliwością dla PISu by uzyskać większość byłaby koalicja z Samoobroną, która odebrałaby głosy PSLowi. Rządzący, czyli PO i PSL zdawali sobie z tego sprawę, dlatego musieli usunąć Andrzeja Leppera. PO pomimo słabszego wyniku niż uzyska PIS będzie budować koalicję z wszystkimi partiami, które przekroczą próg wyborczy byleby tylko dalej rządzić.
_________________
Wszystko jest logiczne.
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-10-07, 22:39   

krooll napisał/a:
Skrajny brak obiektywizmu.


Przeczytaj moje recenzje wszystkich partii a zauważysz, że nikogo nie oszczędzam. Łącznie z PO i SLD.

krooll napisał/a:
PIS pomimo ciągłych ataków ze strony mediów i chamskiej nagonki ma się całkiem nieźle.


Zgoda. PiS jest atakowane przez media ale tylko dlatego, że sam pierwszy atakuje media. Jak można wypominać prywatnej stacji TVN24 stronniczość kiedy samemu jest się oficjalnie popieranym przez podobno czysto religijne media ojca Rydzyka w sposób po prostu nachalny? Wytłumacz mi to najpierw a potem pogadamy. I jeszcze cham na czysto kibolowskim poziomie- Hofman chce zwalniać dziennikarza! Jak chcesz Białorusi to głosuj na PiS i Hofmana.

krooll napisał/a:
Prawdopodobnie PIS wygra wybory,


Ty w to wierzysz naprawdę? PiS już nigdy nic nie wygra dopóki prezesem będzie Jarosław Kaczyński z przybocznym gogusiem Hofmanem.

krooll napisał/a:
Właściwie jedyną możliwością dla PISu by uzyskać większość byłaby koalicja z Samoobroną,


No tak. Kryminaliści i margines społeczny to najlepszy koalicjant dla PiS.

krooll napisał/a:
Rządzący, czyli PO i PSL zdawali sobie z tego sprawę, dlatego musieli usunąć Andrzeja Leppera.


Andrzeja Leppera zniszczył Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński. Możesz sobie powtarzać farmazony ale prawda jest taka, że premiera Leppera zaszczuło Prawo i Sprawiedliwość. Takie pierdzielenie głupot zostaw sobie na spotkanie z Macierewiczem w Twojej wsi. Tam Ci nawet poklaszczą za to. Tutaj wszyscy chyba uznamy Cię za nienormalnego bo to normalne forum dla ludzi z racjonalnymi poglądami. Ale jest wolność słowa i pluralizm więc nawet wioskowy głupek może mówić co mu w duszy gra.

krooll napisał/a:
PO pomimo słabszego wyniku niż uzyska PIS


Płacą Ci za propagandę czy robisz to społecznie bo naprawdę w to wierzysz?

krooll napisał/a:
będzie budować koalicję z wszystkimi partiami, które przekroczą próg wyborczy byleby tylko dalej rządzić.


Pytanie dodatkowe. Dlaczego nikt nie chce wchodzić w koalicję z PiS? Pytanie retoryczne oczywiście. Po tym co Kaczyński zrobił z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin wszystkie partie chcą po prostu żyć...

PS: Ile kont założysz aby w ankiecie zagłosować na PiS? Jak przylezie Kropek to i tak nie dasz rady. :mrgreen:
_________________
...
 
 
falkonetti
Aktywny wyborca



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 69
Wysłany: 2011-10-07, 23:45   

nicram napisał/a:


PS: Ile kont założysz aby w ankiecie zagłosować na PiS? Jak przylezie Kropek to i tak nie dasz rady. :mrgreen:

To ja zagłosowałem. Wyluzuj nicram.
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2011-10-08, 10:03   

falkonetti napisał/a:
To ja zagłosowałem. Wyluzuj nicram.


Ja jestem wyluzowany i nie uprawiam żałosnej propagandy jak kolega Kroll. Jeśli tak to przepraszam. Ktoś się zarejestrował pod nazwą "spamer" i jakieś tam cyferki więc stąd moje podejrzenie. Mnie wkurzyło jedno. Zarzucenie mi braku obiektywizmu kiedy pojechałem jak z przysłowiowym gów... ze wszystkimi a najbardziej z PO. Pomyśl i sam powiedz czy to nie zasługa PiS, że PO wygra kolejne wybory. Wystarczyłoby aby się skupili na gospodarce a nie Smoleńsku i nie udawali grzecznych jak zawsze w kampanii wyborczej a sam bym na nich oddał głos. A chamstwo Hofmana przegania o 100 kilometrów chamstwo Niesiołowskiego.
_________________
...
 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2011-10-10, 02:03   

krooll napisał/a:
PIS pomimo ciągłych ataków ze strony mediów i chamskiej nagonki ma się całkiem nieźle.


A ja bym powiedział, że jak na oczywiste potknięcia partii rządzącej takie jak rażące łamanie obietnic wyborczych, PiS przędzie wyjątkowo słabo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group