Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
2007-11-11, 14:17
wybory do sejmu 2007 - prawydobry na forum

Na kogo zamierzasz zagłosowac w wyborach do sejmu 2007
PiS
16%
 16%  [ 6 ]
PO
43%
 43%  [ 16 ]
LiD
32%
 32%  [ 12 ]
LPR
5%
 5%  [ 2 ]
Samoobrona RP
0%
 0%  [ 0 ]
PPR
0%
 0%  [ 0 ]
Partia Kobiet
2%
 2%  [ 1 ]
KPEiR
0%
 0%  [ 0 ]
Samoobrona patriotyczna
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2007-09-29, 17:57   wybory do sejmu 2007 - prawydobry na forum

Robimy sonde.Po prostu prawybory.
Skupiamy się tylko na wyborach do sejmu.
Po prostu macie kliknac w partie ,na ktora bedziecie glosowac w przyszlych wyborach.
W ankiecie nie musicie oddawac glosu.Fajne byloby uzasadnienie takiego wyboru.

Fajnie by było ,gdybyście uzasadnili każdy wybór i brak wyboru również(tymbardziej).
Prosiłbym ,aby napisać tu tylko uzasadnienie własnego wyboru i nie komentować wyborów innych.Od tego jest temat "polityka".
W tym temacie chodzi tylko o poznanie poglądów innych ,a nie dyskusja na temat poglądów.

3 ostatnie partie to są partie występujące tylko w niktórych regionach.Nie wszędzie można na nie głosować.Mniejszości niemickiej nie dałem ,ale ta partia ma z góry 2 miejsca w sejmie.

Ja głosuję na Po.
Skupiam sie na gospodarce ,bo dla mnie ,jako obywatela rozpoczynającego życie studenta ta sprawa jest najważniejsza.
Uważam ,że oni gospodarke mogą usprawnić , a nawet usprawnią ,jeśli obejmą rządy w państwie.
Nie obchodzi mnie ich wizerunek.Cieszy mnie to ,ze nie bawia sie w glupie gierki z innymi politykami ,a jak nawet zaczynaja sie w to bawic , to im to nie wychodzi.Cieszy mnie ,ze w tej partii sa ludzie rzeczowi ,fachowcy w swoich dziedzinach ,którzy nadają się tylko do rozmów rzeczowych.
Wiadomo ,ze jak kazdego spotykaja ich rozne kompromitujace przeżycia .Jednak nie sa to tak kompromitujace przeżycia jak spotkalo to ludzi z pisu.Np. Spiderman zamiast spajdermen albo Irasiad zamiast Ira ,albo z ziemi polskiej do Wlpo....ski ,albo nie sadze ze marihuana jest z konopii.
Ogólnie to nie interesuje mnie u ludzi z platformy :
sposób mówienia
wygląd
populizm
Po prostu wierze albo ludze się ,że jesli obejma rządy to zajda zmiany ,które usprawnią Polske.(Np. podatek liniowy ,prywatyzacja służby zdrowia)
Ostatnio zmieniony przez Gość 2007-09-29, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 6:48   

Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)

Wysłany: 2007-09-29, 18:30   

PO
1. Podatek liniowy
2. Deregulacja
3. Wysokie standardy

sparrow88 
Działacz rady osiedlowej

Wysłany: 2007-09-29, 18:58   

Ja przed tymi wyborami jestem w kropce. Na Śląsku jedynką LiDu jest Celiński za którym niespecjalnie przepadam. Zostaje do wyboru dwójka z PD, czwórka z SLD - mieszkanka mojego osiedla :P , albo Kutz - jedynka PO.

Gość

Wysłany: 2007-09-29, 20:07   

Już od kilkunastu lat jestem związany z lewica i to sie nie zmieni...Jest mi wstyd że krajem żadza tacy ludzie jak teraz.....

sparrow88 
Działacz rady osiedlowej

Wysłany: 2007-09-29, 20:55   

Sęk w tym że ja też zawsze czułem się lewicowo ::P Tylko na katowickiej liście nie ma żadnych osobowości.

Gość

Wysłany: 2007-09-29, 21:01   

Jesli nie pasuje Ci osoba zawsze mozesz to traktowac jako glosowanie na liste....Z drugiej jednak strony w PO sa ludzie godni zaufania,ktorzy przeciwstawia sie moherowym....

Gość

Wysłany: 2007-09-29, 21:07   

Niby na tej liscie wybiera sie osoby.Najbardziej chodzi jednak o to na jaka partie sie glosuje.Polska jest takim krajem ,ktory potrzebuje zmian strukturalnych i administracyjnych i systemowych.Jezeli uwazasz ,ze to bedzie LID to glosuj na LID i niestety na osobe ,ktora Ci nie odpowiada.
Jesli chodzi jednak o te zmiany to LIDu zmiany polegaja na zwiekszaniu dawanych pieniedzy na dane sprawy lub spolecznosci.Nie wydaje mi sie ,aby byly to jakies zmiany strukturalne albo systemowe.
Przykladem tego co bedzie w przyszlosci byl dzisiejszy program TVN.Nie pamietam jak sie nazywal ale tematem rozmowy byla przyszlosc sluzby zdrowia.
Zaproszeni byli minister zdrowia z PiSu , minister zdrowia LIDu Balicki oraz pani Kopacz z platformy obywatelskiej.
Oto stanowiska kolejnych osob na temat poprawy stanu sluzby zdrowia w polsce
reprezentant PiS - zwiekszyć składkę na służbę zdrowia
reprezentant LiD - zwiększyć nakłady na służbę zdrowia ,bo pieniądze są (nie zwiększać składki)
reprezentantka PO - muszą nastąpić zmiany w systemie służby zdrowia.Trzeba wprowadzić ubezpieczenia dla wszystkich i ubezpieczenia dodatkowe zapewniające 100% usług.

katrin 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-09-30, 10:21   

Po ostatnim wystapieniu Bartoszewskiego w Krakowie nie mam juz zadnych watpliwosci . POza tym biore pod uwage rowniez to o czym wspomniano juz wyzej podatek liniowy, usprawnienie sluzby zdrowia , gospodarki , administracji.
Dziś wiedzie nas na bój, na trud.

Marcin Adamczyk 

Wysłany: 2007-09-30, 16:22   

Głosuje na Platformę Obywatelską. Taki jest mój plan na dzień dzisiejszy. Dlaczego? Głosowałem na PiS. Zawiodłem się na tej partii. Miała być koalicja z PO była z Samoobroną. Jakieś pufne rozmowy w hotelu sejmowym z tępą babą. Nieudolna polityka zagraniczna. Poza tym populizm i socjalizm!!!

sparrow88 
Działacz rady osiedlowej

Wysłany: 2007-09-30, 20:10   

A ja jednak na PO nie zagłosuję, skoro tusk dalej uważa Kaczyńskiego za człowieka z którym warto rozmawiać o potencjalnej koalicji.

kyok
Wojewoda

Wysłany: 2007-09-30, 20:12   

A ja chyba nie zaglosuje na PO jezeli PO-LiD jest mozliwe. A na kogo zaglosuje? NIEWIEM

Artur 

Wysłany: 2007-09-30, 20:20   

Cytat:
Po ostatnim wystapieniu Bartoszewskiego w Krakowie nie mam juz zadnych watpliwosci .

A ja po dzisiejszych słowach Tuska (PO jest gotowa na koalicje zarówno z LiD -co mi najbardziej nie pasuje jak i PiS) wiem, że napewno nie zagłosuje za PO!

katrin 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-09-30, 20:31   

rzad mniejszosciowy nie przejdzie .... z kims koalicja musi byc .... wolicie koalicje z Samoobrona <o i;le znajdzie sie w sejmie> czy z LPR?
Dziś wiedzie nas na bój, na trud.

Gość

Wysłany: 2007-09-30, 21:02   

definitywnie LiD, na PiS'ie wszyscy się przejechali (obiecanki cacanki) a PO - nie jestem pewien co intencji tej partii.

pozatym LiD stawia na wykształconych i młodych ludzi

pabb 

Wysłany: 2007-09-30, 21:03   

Witam!

Poki co wstrzymuje się od głosu.Jeszcze jest troche czasu do ciszy wyborczej i będziemy zapewne świadkami prześcigania się partii w co raz nowych pomyslach pozyskiwania głosów.A robi się coraz ciekawiej - dziś Giertych i jego wielki spisek "okraglego stolu" z udzialem po-pis-lid, Niesiołowski...kompromitacja, Kaczyński - tu zacytuje Giertycha "ciamciaramcia", a LiD przegrał wszytsko odcinając się od reszty.Znowu pytam siebie - komu tym razem zaufać?Pozostaje gdzieś zabłakany PSL który chyba otrzymałby głos odemnie gdybym miał głosować dziś, ale to chyba tylko dlatego że głos nieoddany jest najgorszym z możliwych.

Pozdrawiam:)

Odpowiedz do tematu