Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zalegalizować czy nie ?? ??
Autor Wiadomość
kaminiak33 
Radny miejski

Wysłany: 2013-10-01, 11:19   zalegalizować czy nie ?? ??

Cytat:
"Tusk palił marihuanę. Chłopaki mieli najlepszą trawę w mieście"

http://www.wprost.pl/ar/4...rawe-w-miescie/

zalegalizować czy nie ?? ??

co o tym myślicie ??

http://ciekawa-ferajna.cb...ad.php?tid=1254

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 23:14   

pianist 

Wysłany: 2013-10-02, 15:18   

Nie widzę takiej potrzeby. Nie zmieni to świata na lepsze. Kto chce to i tak zapali, bez zmian w prawie i bez większych problemów.

kaminiak33 
Radny miejski

Wysłany: 2013-10-02, 16:16   

pianist napisał/a:
Nie widzę takiej potrzeby. Nie zmieni to świata na lepsze. Kto chce to i tak zapali, bez zmian w prawie i bez większych problemów.

a ja widzę , skoro to zioło jest nie legalne , to tylko do niego dokładamy (leczenie , ściganie) , a jakby oprócz tego na nim jeszcze ZARABIAĆ jako PAŃSTWO :wink:

to dodatkowy szmal do budżetu :mrgreen:

http://rozmowy.w-krainie-...ile.php?id=6887

heavy
Aktywny wyborca

Wysłany: 2013-10-04, 15:36   

Zalegalizować!!!!

Skoro fajki są legalne to nie widzę przeszkód!!

tortue81

Wysłany: 2013-10-09, 15:42   

Ja myślę, że legalizacja podreperowałaby budżet nie tylko dzięki akcyzie, ale i zaprzestaniu ścigania za posiadanie śladowych ilości
Jeżeli kredyty hipoteczne http://www.doradztwo-kred...dyty-hipoteczne , to tylko i wyłącznie w walucie, w której każdego miesiąca dostajemy wynagrodzenie. Jeśli złamiemy tę zasadę, w dłuższej perspektywie możemy mocno tego żałować.

Maciek

Wysłany: 2013-12-08, 12:08   

Jak zalegalizować to wszystko. Jak zdelegalizować to także wszystko. Przecież marihuana nie jest gorsza od wódki. Po niej nie awanturujesz się, nie robisz burd na ulicach. Tylko jak zalegalizujemy marihuanę, zaraz będziemy musieli zalegalizować prochy i dropy, bo kolejni się oburzą. Takim wagonikiem dojdziemy do momentu, że będziemy debatować czy zalegalizować heroinę. Ja bym jednak nie chciał, żeby moje dziecko miało swobodny dostęp do narkotyków. To nic dobrego. A jak już będzie chciało zajarać, to niech się chociaż o to postara.

Przeciw legalizacji.

kaminiak33 
Radny miejski

Wysłany: 2013-12-09, 09:01   

Maciek napisał/a:
Jak zalegalizować to wszystko. Jak zdelegalizować to także wszystko. Przecież marihuana nie jest gorsza od wódki. Po niej nie awanturujesz się, nie robisz burd na ulicach. Tylko jak zalegalizujemy marihuanę, zaraz będziemy musieli zalegalizować prochy i dropy, bo kolejni się oburzą. Takim wagonikiem dojdziemy do momentu, że będziemy debatować czy zalegalizować heroinę. Ja bym jednak nie chciał, żeby moje dziecko miało swobodny dostęp do narkotyków. To nic dobrego. A jak już będzie chciało zajarać, to niech się chociaż o to postara.

Przeciw legalizacji.

ja też mam dzieci i z tego co wiem od nich z zakupem tego gówna nie miały by kłopotu , swoboda czy też jej brak sprawy nie załatwi !!!!!!!!!!!

jak będą chciały ćpać to żaden zakaz ich nie powstrzyma....

Maciek nie przekonałeś mnie...

Maciek

Wysłany: 2013-12-12, 08:18   

Nie mam zamiaru nikogo agitować, bo każdy ma własne zdanie. Wyraziłem swoją opinię :)

profan

Wysłany: 2013-12-16, 18:46   

Moim zdaniem trawa powinna być dostępna na podobnej zasadzie jak fajki czy alkohol - czyli do kupienia w sklepie po ukończeniu 18stki. Oczywiście państwo mogłoby zabrać swój haracz, coby nie przesadzić.
Hodowla tak jak alkohol - na własny użytek dal każdego, gospodarczo sprzedaż tylko za koncesją i podatkiem.

Po pierwsze, dlatego, że w przeciwieństwie do innych używek nie powoduje większych szkód (i u palacza i u otoczenia, nie licząc jedzenia :v), a wręcz może leczyć.
Kolejna sprawa, że kto chce i tak znajdzie, a dla uczniów to kwestia kilku telefonów (sam się uczę, więc swoje wiem).

kaminiak33 
Radny miejski

Wysłany: 2013-12-16, 21:03   

profan napisał/a:
Moim zdaniem trawa powinna być dostępna na podobnej zasadzie jak fajki czy alkohol - czyli do kupienia w sklepie po ukończeniu 18stki. Oczywiście państwo mogłoby zabrać swój haracz, coby nie przesadzić.
Hodowla tak jak alkohol - na własny użytek dal każdego, gospodarczo sprzedaż tylko za koncesją i podatkiem.

Po pierwsze, dlatego, że w przeciwieństwie do innych używek nie powoduje większych szkód (i u palacza i u otoczenia, nie licząc jedzenia :v), a wręcz może leczyć.
Kolejna sprawa, że kto chce i tak znajdzie, a dla uczniów to kwestia kilku telefonów (sam się uczę, więc swoje wiem).

masz rację Profan :wink: ale widocznie KRETYNI PRZY KORYCIE rżną świętoszków i nowych używek nie chcą legalizować , wolą wymyślać nowe opłaty takie jak np. za deszcz , ciekawe kiedy za wodę pitną się wezmą , taka nawet groszowa akcyza , dała by im od uja szmalu :smile:

profan

Wysłany: 2013-12-16, 22:36   

Cóż, żeby wprowadzać zmiany musiałaby wejść całkowicie nowa władza :v Spora część obecnych posłów chce po prostu utrzymać stanowisko, bez specjalnego celu dla kraju. No i wiadomo, legalizowanie "tej złej marihuaniny" dosyć mocno by zachwiało wyborcami właściwie każdej większej partii.

kaminiak33 
Radny miejski

Wysłany: 2013-12-16, 22:55   

profan napisał/a:
Cóż, żeby wprowadzać zmiany musiałaby wejść całkowicie nowa władza :v Spora część obecnych posłów chce po prostu utrzymać stanowisko, bez specjalnego celu dla kraju. No i wiadomo, legalizowanie "tej złej marihuaniny" dosyć mocno by zachwiało wyborcami właściwie każdej większej partii.

nie ma i nie będzie takiej władzy , tylko referendum mogłoby to zmienić , pod warunkiem że wytłumaczono by ludziom , że to np. zamiast wyższych podatków :smile:

Profan to jest temat rzeka , tylko że u nas LUDZIE W WIĘKSZOŚCI TO CIEMNOGRÓD :smile:

będą zapie... na przywileje do samej śmierci .

trzym się :twisted:

Maciek

Wysłany: 2013-12-17, 08:42   

A czy nie sądzicie, że są ważniejsze sprawy dla Pańśtwa niż to, czy wolno mi zajarać jointa?

kaminiak33 
Radny miejski

Wysłany: 2013-12-17, 09:56   

Maciek napisał/a:
A czy nie sądzicie, że są ważniejsze sprawy dla Pańśtwa niż to, czy wolno mi zajarać jointa?

Maciek pewnie i to wiele ta jest jedną z nich , nie dlatego żeby se zapalić legalnie jointa , ale PAŃSTWO powinno na tym zarabiać , nie tylko do tego dokładać :wink:

poco walczyć z czymś co i tak było , jest i będzie tak jak prostytucja , wyobrażasz sobie jaki to szmal i ile za ten szmal można zrobić dobrego w naszym kraju :?: :smile:

ja tego gówna nie palę , ale gdybym jarał wolałbym żeby PAŃSTWO miało z tego zysk tak jak z fajek i alkoholu...

u nas zabierają się do wszystkiego od dupi strony , żeby mieć dochody podwyższają podatki , akcyzę , a powinni likwidować wszystko co nie potrzebne np, PRZYWILEJE te kosztowały nas 700 mld zł , samo uproszczenie prawa dało by nam dziesiątki mld oszczędności w skali roku...

RZĄDZIĆ PODWYŻSZAJĄC I WYMYŚLAJĄC NOWE DANINY KAŻDY IDIOTA BY POTRAFIŁ

CHCESZ TO MOŻEMY O TYM POGADAĆ :wink:

Maciek

Wysłany: 2013-12-17, 11:28   

Myślę, że teoretyczne rządzenie państwem dalece odbiega od praktycznego. Wizję tego ma wiele osób, jedni mniej, drudzy bardziej szczegółową. Jednak praktyka od teorii bardzo się różni, bo dochodzą inne czynniki, m.in. kościół, mafie narkotykowe, prywatne układy z przedsiębiorcami, naciski innych państw i wiele innych. Co za problem zrobić referendum i na podstawie jego wyników wprowadzić w życie ustawę (tak jak powinno być w teoretycznej demokracji)? Ktoś po prostu trzyma rękę na pulsie i nie pozwoli na legalizację marychy, ponieważ straciłby na tym dużo więcej pieniędzy niż jakby to było legalne. Policjanci też nie mogliby się skupić na wyłapywaniu małolatów z gramami w parkach, co jest banalne, tylko musieliby zacząć szukać złodziei. Poza tym zastanówmy się ilu wyborców jest za, a ilu przeciwko legalizacji. Za legalizacją są przede wszystkim młodzi ludzie do 30 roku życia (czyli 12 roczników dopuszczonych do głosowania). Przeciwko legalizacji jest przykładowo 40 roczników. Nie sądzę, żeby jakakolwiek partia będąca u władzy podjęłaby się takiego ryzyka i zalegalizowała zielsko mając świadomość, że może stracić przez to ogromną większość wyborców, którzy na nią głosowali w wyborach, a którzy się od niej odwrócą podczas następnych wyborów.

Prostytucja? Jak dla mnie bomba. Na przeszkodzie stoi tylko/aż kościół. Z in vitro są problemy, a co dopiero będzie z prostytucją? Niestety kościół będzie się angażował w politykę jeszcze przez najbliższe kilkanaście/kilkadziesiąt lat. Nie rozumiem tylko, dlaczego oni czują się aż tak ważni.

Odpowiedz do tematu