Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskryminacja i obrazanie mnie i niektorych osob na forum

Czy uwazasz,ze to forum pozwala w pelni wyrazic swoje poglady i je uszanowac?
Tak
53%
 53%  [ 8 ]
Nie
40%
 40%  [ 6 ]
Nie mam zdania
6%
 6%  [ 1 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Dahomej 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-12-29, 02:02   

Myslę Marcin że Antherdilowi nie o to chodził. Chodzi o to, że obywatel jest zmuszony płacić podatki, uchwalone wolą większości. Uchylanie się od tego obowiązku jest przestępstwem i podlega karze z więzieniem włącznie. I tu państwo używa swych organów przymusu

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 7:56   

Antherdil 
Wojewoda
anarchokapitalista

Wysłany: 2007-12-29, 13:03   

Marcin Adamczyk napisał/a:
Przykład... Jeden przykład na to że w demokratycznym państwie siłą fizyczną odbiera się podatki. Jedno demokratyczne państwo gdzie egzekwowaniem podatków zajmuje się armia???
Siadam po stołem i odszczekuję coś, czego nie miałem ma myśli, a co błyskotliwie odczytałeś - wojsko nie odbiera siłą należnych podatków, nie przychodzi do domów, by okradać ludzi (robią to inne siły porządkowe) - zadowolony?, a teraz jeśli łaska napisz, czy zgadzasz się z maciasem, że wolność jest NADRZĘDNĄ wartością w DEMOKRACJI.

macias
Wojewoda

Wysłany: 2007-12-29, 13:07   

Antherdil napisał/a:
czekam niecierpliwie na odpowiedź

Cieżko będzie odpowiedzieć na tak postawione pytanie:

Antherdil napisał/a:
Żartujesz, kpisz, nie wiesz czy nie wstydzisz się łgać?

Ja czuję się wolny w demokratycznej Polsce. Ograniczenia, o których wspominasz, nie ograniczają mojej wolności na tyle, żebym zaczął bredzić o zniewoleniu. Zresztą, jako katolik, nie wiesz o wolności zbyt wiele, to przecież oczywiste. Aż dziwne, że przeszkadza Ci obowiązek szkolny i podatki, a nie masz najmniejszego problemu z obowiązkiem uczęszczania na msze święte co niedziela i dawania "co łaska" na tacę.

Antherdil 
Wojewoda
anarchokapitalista

Wysłany: 2007-12-29, 13:20   

macias napisał/a:
Ja czuję się wolny w demokratycznej Polsce.
Liczą się obiektywne fakty, a nie Twoje samopoczucie.
macias napisał/a:
Ograniczenia, o których wspominasz, nie ograniczają mojej wolności na tyle, żebym zaczął bredzić o zniewoleniu.
Ale Ty możesz bredzić o NADRZĘDNOŚCI wolności w DEMOKRACJI, a dziwna to nadrzędność, która podlega (podrzędnym?) ograniczeniom. I nie ma, nie ma żadnej dziedziny życia, w której nie byłoby ingerencji państwa - to jest ograniczenia lub całkowitego pozbawienia wolności wyboru, każde działanie, które podejmuje człowiek jest ograniczane prawem większości (często bardzo umownej)
macias napisał/a:
Aż dziwne, że przeszkadza Ci obowiązek szkolny i podatki, a nie masz najmniejszego problemu z obowiązkiem uczęszczania na msze święte co niedziela i dawania "co łaska" na tacę.
Chodzenie na msze święte co niedzielę i dawanie na tacę jest dobrowolne (wiesz co to znaczy?), za niepójście na mszę czy nie danie na tacę nie czekają mnie żadne (ż-a-d-n-e) konsekwencje ustalone przez demokratyczną wiekszość w postaci aresztowania, grzywny czy ograniczenia działań, jakie mogę podjąć. Czy tak samo wygląda płacenie podatków?

Marcin Adamczyk 

Wysłany: 2007-12-29, 13:25   

Antherdil napisał/a:
a teraz jeśli łaska napisz, czy zgadzasz się z maciasem, że wolność jest NADRZĘDNĄ wartością w DEMOKRACJI.

Teoretycznie tak... Praktycznie różnie z tym bywa. Dla mnie przymusowy pobór jest przejawem braku wolności.

Są też pewne kwestie w których znalezienie złotego środka do pełnej wolności jest niemożliwe. Jest nią m.in. palenie tytoniu w miejscach publicznych. Człowiek palący uważa że zakazy łamią wolności obywatelskie, tymczasem ja, niepalący i zagorzały wróg papierosów twierdze że gdy musze wdychac to gówno bez swojej woli tez łamie się moją wolność...

macias
Wojewoda

Wysłany: 2007-12-29, 13:29   

Cytat:
Liczą się obiektywne fakty, a nie Twoje samopoczucie.

Nie ma czegoś takiego jak obiektywne fakty.

Antherdil napisał/a:
I nie ma, nie ma żadnej dziedziny życia, w której nie byłoby ingerencji państwa

Ingerencja państwa w różne dziedziny życia nie jest dla mnie jakąś szczególnie uciążliwa. Nie odczuwam jej na co dzień. Co do miejsc, w które państwo nie zagląda, to znam takie jedno - jest nim sypialnia. Bardzo chętnie zacząłby zaglądać tam kościół, ale państwo póki co mu na to nie pozwala. Z dwojga złego, wybieram państwo jako podmiot zdecydowanie mniej ingerujący w moją prywatność i zdecydowanie mniej ograniczający moją wolność.

Antherdil napisał/a:
Chodzenie na msze święte co niedzielę

No niestety, jeśli jesteś katolikiem to na msze chodzić musisz. Patrz 3. przykazanie.

Antherdil napisał/a:
za niepójście na mszę czy nie danie na tacę nie czekają mnie żadne (ż-a-d-n-e) konsekwencje w postaci aresztowania

Ty na pewno jesteś katolikiem ? Nie uczęszczanie na msze święte to grzech ciężki, bo łamie 3. przykazanie. Za grzechy ciężki idzie się do piekła, nie pamiętasz ? Jako katolik, powinieneś być przerażony. :mrgreen:

Antherdil 
Wojewoda
anarchokapitalista

Wysłany: 2007-12-30, 09:41   

macias napisał/a:
Co do miejsc, w które państwo nie zagląda, to znam takie jedno - jest nim sypialnia.
W niektórych krajach środki antykocepcyjne są przez państwo refundowane, a we wszystkich całe wyposażenie sypialni opodatkowane (nie pisząc już o tym, od którego momentu można - bezkarnie - , a do którego jeszcze nie uprawiać seks).
macias napisał/a:
Ty na pewno jesteś katolikiem ? Nie uczęszczanie na msze święte to grzech ciężki, bo łamie 3. przykazanie. Za grzechy ciężki idzie się do piekła, nie pamiętasz ? Jako katolik, powinieneś być przerażony.
W przypadku państwa nie ma takiej perspektywy; przestępczo-urzędniczy aparat przymusu nie mówi o tym, co się stanie po śmierci, jeśli zignoruje się przymus szkolny, podatki, regulacje, nakazy, zakazy i dyrektywy (unijne). To nie jest przedmiot dobrowolnej wiary i dobrowolnie wynikających z niej ograniczeń, nie można zostać "ateistą" i nie płacić podatków (nie dawać na tacę), nie przestrzegać prawa stanowionego w państwie (nie postępować zgodnie z Dekalogiem, Katechizmem KK).
Antherdil napisał/a:
a teraz jeśli łaska napisz, czy zgadzasz się z maciasem, że wolność jest NADRZĘDNĄ wartością w DEMOKRACJI.

Teoretycznie tak...Praktycznie różnie z tym bywa.
Demokracja to wola większości, wystarczy, że jedna osoba nie zgadza się z tą wolą, by wolność teoretycznie, praktycznie, i Bóg wie jeszcze jak przestała być nadrzędną wartością, a stała się sloganem ("poszanowanie praw i poglądów mniejszości", a kto ***** szanuje prawa i poglądy mniejszości, która sprzeciwia się podatkom i przymusowi?!)
Jest nią m.in. palenie tytoniu w miejscach publicznych.
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju" Problemem są miejsca publiczne, którymi dysponuje całe społeczeństwo, a konkretniej większość, choć zasadniczo teoretycznie większość, bo tak naprawdę jej reprezentanci w parlamencie RP, choć i to niekoniecznie, bo mogą być to też niereprezentanci w Bruskeli.

Marcin Adamczyk 

Wysłany: 2007-12-30, 10:20   

W postaci arestowania nie czekaja Cie konsekwencje. Ale zawsze Twój proboszcz może nagadać na Ciebie z ambony... :twisted: :twisted: :twisted:

Antherdil 
Wojewoda
anarchokapitalista

Wysłany: 2007-12-30, 10:32   

Ale zawsze Twój proboszcz może nagadać na Ciebie z ambony...
Chciałbym aby jakiś urzędnik MEN mógł tylko na mnie nagadać, gdybym przestał chodzić do szkoły.

Marcin Adamczyk 

Wysłany: 2007-12-30, 11:05   

Ale za niechodzenie do kościoła, czy bycie zwolennikiem PO żaden klecha nie ma prawa mówić że jestem szatańskim liberałem...

Dahomej 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2007-12-30, 12:39   

Masz racje, to że głosujesz na PO i nie chodzisz do kościoła, w żadnym wypadku nie oznacza że jesteś liberałem :razz:

macias
Wojewoda

Wysłany: 2007-12-30, 14:10   

Antherdil napisał/a:
W niektórych krajach środki antykocepcyjne są przez państwo refundowane

Co nie znaczy, że państwo zmusza do ich kupowania. Kościół natomiast najchętniej zakazałby antykoncepcji w Polsce, nie bacząc na to, że ktoś chce ich używać.

Antherdil napisał/a:
a we wszystkich całe wyposażenie sypialni opodatkowane

Nie wiedziałem, że w Polsce i innych krajach Europy istnieje przymus kupowania wyposażenia do sypialni. Jeśli tak bardzo przeszkadzają Ci opodatkowane meble, to po prostu ich nie kupuj - nikt Cię do tego nie zmusza.

Antherdil napisał/a:
nie przestrzegać prawa stanowionego w państwie

Mylisz się, można. Przykłady znajdziesz na pewno w zakładach karnych. Podobnie jak w przypadku wiary, przestrzeganie prawa w Polsce jest dobrowolne. Jeśli nie chcesz go przestrzegać, to tego nie rób, ale licz się z konsekwencjami.

Antherdil napisał/a:
kto ***** szanuje prawa i poglądy mniejszości, która sprzeciwia się podatkom i przymusowi?!

Ja szanuję. Jak dla mnie możesz nie płacić podatków.

Zdecydowana większość Polaków nie płaci abonamentu RTV, dlaczego w takim razie nikt go jeszcze nie zniósł, skoro taka jest wola większości ?

Odpowiedz do tematu