Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak grać na giełdzie?
Autor Wiadomość
pebens

Wysłany: 2017-01-10, 15:33   Jak grać na giełdzie?

Interesuję się kursami walut, akcjami, zmianami rynkowymi. Chciałbym spróbować zacząć na poważnie w te tematy inwestować. Czego potrzebuję? Wiedzę na temat rynku mam dosyć dużą, ale już wiedzę na temat tego, jak to praktycznie się odbywa mam znikomą. Od czego powinienem zacząć i jak od razu się nie zrazić?

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 7:25   

kemis

Wysłany: 2017-01-11, 19:03   

To że się interesujesz, wcale nie oznacza, że musisz na forex zarabiać. Ja ci na początek sugeruję naukę i inwestowanie na sucho. Wybierasz co kupujesz, obserwujesz i sprzedajesz w odpowiednim momencie. Kiedy stwierdzisz, że faktycznie się nadajesz, to wtedy radzę usiąść na systemie EasyMarkets - oczywiście na początek na wersji demo. Poznaj możliwości - to już inny temat niż działanie na sucho. Dochodzi ogrom funkcji.

pebens

Wysłany: 2017-01-12, 15:37   

Domyślam się, że system, a inwestowanie na sucho, to diametralnie inne tematy. Ale dlaczego akurat sugerujesz siadanie na EasyMarkets? Chyba podobnych systemów jest bardzo dużo - dlaczego zatem akurat ten? Konkretnie pokażcie...

kemis

Wysłany: 2017-01-13, 17:17   

Najłatwiej będzie jeśli odpalisz sobie u nich demo systemu, potestujesz, a dalej spróbujesz innych systemów. Później u innych razi naprawdę wiele tematów. Na początek panel, ulokowanie/dotarcie do funkcji, a już dalej koszty konkretnych opcji, zasady korzystania z nich. STOP LOSS to jedno, anulowanie operacji też jest rzadkością. Ogólnie jeśli rozklikasz funkcje, zobacz jak to wszystko działa, to pewnie wiele zrozumiesz.

pebens

Wysłany: 2017-01-20, 15:08   

Już to zrobiłem. Rozkminiam kolejno wszystkie funkcje, szczególnie to, co wskazują jako swój plus na tle konkurencji. I rzeczywiście nie znajduję u innych brokerów takich możliwości jak obligatoryjne STOP LOSS. Zresztą - w wielu miejscach nie widzę tego nawet za opłatą. W sieci piszą, że broker udostępniając to, sam bierze na siebie dużą odpowiedzialność. Prawda to?

kemis

Wysłany: 2017-02-14, 17:19   

Tak, ponosi odpowiedzialność, ale akurat to bez znaczenia - interesuj się tym, co jest na twoim koncie, a nie koncie brokera. Minęło kilka tygodni - ruszyłeś z tym tematem? Jeśli założyłeś faktycznie konto demo, to jest ono już nieaktualne, musiałbyś działać na normalnym systemie. Tak to wygląda?

pebens

Wysłany: 2017-02-15, 15:04   

Konto demo mam już nieaktywne - w tym tygodniu wpłacam depozyt i zaczynam inwestowanie. Wpłacam na początek 1000 dolarów. Dostałem info, że od tego przy pierwszej wpłacie dostanę 50 proc. premii - w porządku. Nie wszystkie inwestycje na demie mi wchodziły, ale powiedzmy, że 80 proc. zdecydowanie trafiłem. 3 razy korzystałem z anulowania operacji - raz to okazało się zbędne, ale wydaje mi się, że jak na początek to i tak nie jest źle. Tam gdzie przerwałem transakcję mocno bym stracił.

kemis

Wysłany: 2017-02-16, 20:46   

Takie premie pojawiają się przy pierwszej wpłacie, ale później też warto trzymać rękę na pulsie, bo brokerzy uruchamiają okazyjne promocje, gdzie dostajesz ileś procent więcej, niż wynosił twój depozyt. Ja staram się mieć zawsze jakiś rezerwowy kapitał, który wpłacam kiedy opłaca się to zrobić. Przecież 50 proc. premii to kupa kasy.

pebens

Wysłany: 2017-02-17, 14:55   

Jak patrzyłem teraz to nie wiedziałem takich opcji w systemie.
To się pojawia na jakieś specjalne rocznice? Albo jakieś konkretne okazje?
Wiem, że w sieci w zasadzie we wszystkich firmach pojawiają się promocje przy czarnym piątku i technologicznych poniedziałku. Mniejsza o to. Po kilku tygodniach obracania pieniędzmi na pewno się z wami skontaktuję.

kasia860318

Wysłany: 2017-02-20, 17:52   

Ja się trochę tym zajmuję i powiem Ci, że wcale nie jest to takie skomplikowane. Zacznij najpierw dodawać sobie do przeglądarki kilka ważnych stron. Ja najczęściej kożystam ze strony trejdoo http://www.trejdoo.com/an...tarze-walutowe/ . Jest to strona poświęcona komentarzom związanym z zachowaniem walut i jest ona naprawdę przydatna jeśli chcesz się tym zająć na poważnie.

Odpowiedz do tematu