Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lewo <-> Prawo

Z jakimi poglądami się utożsamiasz?
z lewicowymi
53%
 53%  [ 8 ]
z prawicowymi
46%
 46%  [ 7 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Quincunx 


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-05-17, 07:31   Lewo <-> Prawo

Dzień dobry. Proszę o oddanie głosu w pytaniu "Z jakimi poglądami się utożsamiasz" Do wyboru tylko lewo prawo.
Bardzo proszę o osoby, którym żadna opcja nie odpowiada, czy to dlatego, że uważają się za anarchistów, tercerystów, centrum i tak dalej, i niewylewanie łez i zwyczajne nie głosowanie.
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 14:52   

 
 
Chris 
Radny miejski



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 379
Wysłany: 2008-05-17, 09:45   

jednak lewo. ale tak minimalnie.
_________________
Jeżeli możesz, kliknij.
 
 
Marcin Adamczyk 


Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2008-05-17, 10:00   

Quincunx napisał/a:
Dzień dobry.


Dobry :mrgreen:

Oczywiście zaznaczyłem, że z poglądami lewicowymi choć jeszcze rok temu takie oczywiste to wcale nie było :twisted:
_________________
Przeżyliśmy trzy zabory, przeżyjemy i Kaczory...
 
 
 
Roch 
Aktywny wyborca
rojalista



Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 118
Wysłany: 2008-05-17, 18:09   

Oczywiście prawica- godność, moralność, wartości, sprawiedliwość, poszanowanie tradycji i kultury.

[ Dodano: 2008-05-17, 19:10 ]
Quincunx napisał/a:
Z jakimi poglądami się utożsamiasz

a Ty?
_________________
On mi się nie podoba. -Dlaczego? -Gdyż mu nie dorównywam. -Odpowiedział ktoś tak kiedy?" F. Nietzsche
 
 
Quincunx 


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-05-17, 18:23   

Ja zaznaczyłem z prawicowymi, ale pewnie UPRowska częśc mnie za nią nie uzna, bo jestem przeciwko liberalizmowi, kapitalizmowi i tak dalej, a dla niektórych to wyznacznikiem prawicowości jest entuzjazm dla wolnego rynku.
Bóg Honor Ojczyzna
Ład Porządek Dyscyplina

Tak może ułatwi sprawę:
Cytat:
* tradycjonalistycznej "skrajnej prawicy prawicy" (p. "ultra") - patriarchalizm, restauracjonizm, legitymizm monarchiczny (m.in. hiszpański karlizm) - prawie całkowicie pokrywający się z propapieskim ultramontanizmem, "evoliański" tradycjonalizm integralny oraz "integrystyczny" tradycjonalizm katolicki;
* reakcyjnej "prawicy prawicy" - niemiecki konserwatyzm romantyczny, rojalistyczny nacjonalizm integralny typu Action Française, hiszpański "nacjonal-katolicyzm" (nacional catolicismo), katolicki korporacjonizm, narodowo-katolickie postaci autorytaryzmu (Austria 1934-1938, salazaryzm, frankizm), "młodokonserwatywny" nurt "konserwatywnej rewolucji", amerykański "paleokonserwatyzm";
* zachowawczego "centrum prawicy" - ewolucjonistyczny konserwatyzm klasyczny typu brytyjskiego, konserwatyzm kulturowy, ziemiański konserwatyzm amerykańskiego Południa (Southern Tradition), antydemokratyczny liberalizm arystokratyczny, republikański nacjonalizm konserwatywny a'la Barres, partie chrześcijańsko-społeczne typu katolickiego Centrum w II Rzeszy Niemieckiej lub kalwińskiej Partii Antyrewolucyjnej w Holandii;
* demokratycznej "lewicy prawicy" - plebiscytaryzm (bonapartyzm, gaullizm), monarchizm i konserwatyzm liberalny (np. orleanizm), konserwatyzm demokratyczny a'la Tocqueville, liberalizm klasyczny (leseferyzm), nacjonalizm liberalny (np. włoski neogwelfizm), umiarkowane partie chrześcijańsko-demokratyczne typu CDU/CSU i mieszczańsko-"ludowe" (np. hiszpańska Partia Ludowa), neoliberalizm, amerykański konserwatyzm indywidualistyczny i neokonserwatyzm;
* rewolucyjnej "skrajnej lewicy prawicy" - faszyzujące ruchy narodowo-radykalne i narodowo-syndykalistyczne (hiszpańska Falanga, belgijski "rexizm", rumuński Legion Michała Archanioła), nurt "nacjonalizmu żołnierskiego" i "narodowo-bolszewicki" w "rewolucji konserwatywnej", doktryny i ruchy "tercerystyczne" ("trzeciej drogi"), "prawicowy gramscizm" Nowej Prawicy.

Podobnego podziału lewicy nie znalazłem.
 
 
plasot 
Aktywny wyborca



Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 52
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2008-05-17, 19:58   

No żesz dał wybór, szkoda że nie prawica>>prawica

Cytat:
Oczywiście prawica- godność, moralność, wartości, sprawiedliwość, poszanowanie tradycji i kultury.


A miejsca na wiedzę i rozum nie ma?

No to niech będzie cywilizacjośmierciowa eurokołchozowa relatywistycznie moralna zabraniająca feminazistkom mordującym księży mówić kotom mama lewica.
_________________
Iron Sky teaser - http://pl.youtube.com/watch?v=Xn4DW1uvsAE
Iron Sky stronka - http://www.ironsky.net/site/
 
 
Quincunx 


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-05-17, 20:01   

Jak znajdziesz podobny podział lewicy do tego prawicowego jaki wkleiłem to proszę uprzejmie o zamieszczenie.
 
 
Roch 
Aktywny wyborca
rojalista



Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 118
Wysłany: 2008-05-17, 20:04   

plasot napisał/a:
Cytat:
Oczywiście prawica- godność, moralność, wartości, sprawiedliwość, poszanowanie tradycji i kultury.


A miejsca na wiedzę i rozum nie ma?

dla mnie to pośrednio zawiera sie w tym co napisałem. sprawiedliwość wynika bowiem z mądrości, poszanowanie wartości i tradycji z wiedzy :wink:
_________________
On mi się nie podoba. -Dlaczego? -Gdyż mu nie dorównywam. -Odpowiedział ktoś tak kiedy?" F. Nietzsche
 
 
Chris 
Radny miejski



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 379
Wysłany: 2008-05-17, 20:30   

Roch napisał/a:
tradycji

w tradycji najlepiej sie przechowuje glupota...
_________________
Jeżeli możesz, kliknij.
 
 
Roch 
Aktywny wyborca
rojalista



Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 118
Wysłany: 2008-05-17, 20:43   

Chris napisał/a:
w tradycji najlepiej sie przechowuje glupota...

a to powiedział jakiś tam Ryszard Nowosielski. a babki pod sklepem gadają żę...
_________________
On mi się nie podoba. -Dlaczego? -Gdyż mu nie dorównywam. -Odpowiedział ktoś tak kiedy?" F. Nietzsche
 
 
Chris 
Radny miejski



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 379
Wysłany: 2008-05-17, 21:21   

Roch napisał/a:
a to powiedział jakiś tam Ryszard Nowosielski

i co z tego? madra mysl, i tyle.
_________________
Jeżeli możesz, kliknij.
 
 
Roch 
Aktywny wyborca
rojalista



Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 118
Wysłany: 2008-05-17, 21:28   

Chris napisał/a:
i co z tego? madra mysl, i tyle.

lewica to złodzieje i oszołomy. Pan Edward. i co z tego ze powiedział to pijak z pod sklepu? mądre zdanie.
_________________
On mi się nie podoba. -Dlaczego? -Gdyż mu nie dorównywam. -Odpowiedział ktoś tak kiedy?" F. Nietzsche
 
 
Chris 
Radny miejski



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 379
Wysłany: 2008-05-17, 21:36   

Roch napisał/a:
lewica to złodzieje i oszołomy. Pan Edward. i co z tego ze powiedział to pijak z pod sklepu?

papiez, albo Bush mogliby to powiedziec, a i tak bylaby to durnota.
_________________
Jeżeli możesz, kliknij.
 
 
Roch 
Aktywny wyborca
rojalista



Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 118
Wysłany: 2008-05-17, 21:42   

Chris napisał/a:
i tak bylaby to durnota

zapomniałeś dopisać ze zdaniem Chrisa.
_________________
On mi się nie podoba. -Dlaczego? -Gdyż mu nie dorównywam. -Odpowiedział ktoś tak kiedy?" F. Nietzsche
 
 
Chris 
Radny miejski



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 379
Wysłany: 2008-05-17, 22:09   

Roch napisał/a:
zapomniałeś dopisać ze zdaniem Chrisa.

nie tylko. ale bedac po dobrej stronie mocy :mrgreen: wiem, ze to tylko i wylacznie durnota :mrgreen:
_________________
Jeżeli możesz, kliknij.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group