Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory szefa forumowej lewicy- II tura

Kto powinien zostać szefem forumowej lewicy?
Dr Chavez
52%
 52%  [ 25 ]
Healthpromotor
47%
 47%  [ 23 ]
Głosowań: 48
Wszystkich Głosów: 48

Autor Wiadomość
healthpromotor 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-01-31, 23:54   

Anther zamieścił emotka na końcu swej wypowiedzi. Ale spontaniczny odruch. Nie poznaję. :mrgreen:

www.socjaldemokracja.pl

www.alterkino.org

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 5:35   

Michał Domański 
Wojewoda

Wysłany: 2008-01-31, 23:57   

Antherdil napisał/a:
Zajmuję się polityką nie dlatego, że jest to przyjemne, czy że wiążę z nią nadzieje w postaci jakiegoś politycznego etatu w przyszłości, ale dlatego, że, niech to zabrzmi patetycznie, chcę byc wolny, a polityka mi na to nie pozwala

I myślisz, że swoją pisaniną na forum zdołasz wpłynąć na politykę? Gratuluję optymizmu.
Antherdil napisał/a:
szczególnie mocno uprzykrza mi życie lewicowy kurs, dlatego nie raz można odnieść wrażenie, że jestem nawiedzony, oszołomiony

Masz całkowitą rację - nie tylko można odnieść takie wrażenie, ale nawet trzeba. A Ty robisz co możesz, by nas w tym wrażeniu utwierdzać.

Antherdil 
Wojewoda
anarchokapitalista

Wysłany: 2008-01-31, 23:59   

healthpromotor napisał/a:
Anther zamieścił emotka na końcu swej wypowiedzi. Ale spontaniczny odruch. Nie poznaję.
To przejrzyj moje pierwsze posty na tym forum, z 2-3 emotikonki na jedną wiadomość, może odbiorcy byli wówczas bardziej infantylni i teraz znów zaczynają, a ja staram się dostosować do odbiorcy...
Michał Domański napisał/a:
I myślisz, że swoją pisaniną na forum zdołasz wpłynąć na politykę? Gratuluję optymizmu.
Nie, ale na ludzi, którzy to czytają, niech wiedzą, że można inaczej, że wybór nie ogranicza się do poglądów zwolenników obniżenia podatków o 2% i zwolenników ich podniesienia o 1,5%.

healthpromotor 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-02-01, 00:07   

Anther, ja rozumiem, że merytoryczne wypowiedzi są priorytetem. Ale od czasu do czasu maskę można zdjąć. Dlaczego uważasz, że inni użytkownicy, często starsi od Ciebie, są od Ciebie bardziej infantylni?

www.socjaldemokracja.pl

www.alterkino.org

Antherdil 
Wojewoda
anarchokapitalista

Wysłany: 2008-02-01, 00:15   

healthpromotor napisał/a:
Dlaczego uważasz, że inni użytkownicy, często starsi od Ciebie, są od Ciebie bardziej infantylni?
Bo nagminnie (nad)używają pewnych, nie do końca poważnych środków wyrazu? Albo o ile nie napisze się im w nawiasie - ironia (od której ekspertem jest pewien młodszy użytkownik), lub nie umieści :razz: :mrgreen: na końcu zdania to nie zauważą, że się żartuje?
Nie będę już pisał, że ma ostatnia wypowiedź była pół-serio, pół-żartem, a chyba potraktowałeś ją śmiertelnie poważnie.

Michał Domański 
Wojewoda

Wysłany: 2008-02-01, 00:33   

Antherdil napisał/a:
Nie, ale na ludzi, którzy to czytają, niech wiedzą, że można inaczej, że wybór nie ogranicza się do poglądów zwolenników obniżenia podatków o 2% i zwolenników ich podniesienia o 1,5%.

Bo bez Ciebie oczywiście nikt by tego nie wiedział. Niskie masz mniemanie o ludzkiej inteligencji.

Antherdil 
Wojewoda
anarchokapitalista

Wysłany: 2008-02-01, 00:39   

Michał Domański napisał/a:
Bo bez Ciebie oczywiście nikt by tego nie wiedział. Niskie masz mniemanie o ludzkiej inteligencji.
Niskie mam mniemanie o inteligencji (i moralności) osób mających wpływ na opinie ludzi interesujących sie polityką powierzchownie, dla polskiego mainstreamu nie istnieją Rothbard, Hoppe, Sowell, Bastiat, Hayek, Rand, nikt nie pyta czy, ale jakie podatki, nikt się nie zastanawia nad tym czego "nie widać", bo wszystko toczy się wspaniale dzięki funduszom z UE (które jak wiadomo spadły z nieba) i lewica takiego "bezmyślnego myślenia" jest wyrazicielem.

healthpromotor 
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-02-01, 02:26   

Antherdil napisał/a:
Niskie mam mniemanie o inteligencji (i moralności) osób mających wpływ na opinie ludzi interesujących sie polityką powierzchownie, dla polskiego mainstreamu nie istnieją Rothbard, Hoppe, Sowell, Bastiat, Hayek, Rand, nikt nie pyta czy, ale jakie podatki, nikt się nie zastanawia nad tym czego "nie widać", bo wszystko toczy się wspaniale dzięki funduszom z UE (które jak wiadomo spadły z nieba) i lewica takiego "bezmyślnego myślenia" jest wyrazicielem.

To samo ja mógłbym powiedzieć o osobach, którym teorie Chomsky'ego, Wallersteina, Baumana, Klein, Becka, Hardta, a także Stiglitza, Sorosa i Sachsa, linia ideologiczna Krytyki Politycznej, portalu lewica.pl, socjaldemokracja.pl są obce, ale tak nie twierdzę. Sam powinienem być w tym zakresie jeszcze bardziej oczytany. Nie oceniam ludzi na podstawie ich znajomości lewicowych, alterglobalistycznych teoretyków. Dla polskiego mainstreamu powyższe nazwiska (większość) również nie istnieją. W miarę możliwości staram się z drugim człowiekiem rozmawiać prostym, pełnym empatii językiem. I kto tu jest w tym przypadku Talibem, który sam chciałby decydować za innych kogo powinni czytać?

Antherdil napisał/a:
Spójrz na posty wyżej, głównie sparrowa i adamczyka, przeczytaj je, jeśli musisz, powoli i po trzykroć i cofnij wypisane słowa.

Zerkałem po trzykroć, a nawet czterokroć i podtrzymuję swoje stanowisko. Masz ponadprzeciętną zdolność do nieoczekiwanego wyskakiwania ze swoimi aforyzmami, abstrahowania od toru dyskusji, i wznoszenia się na pseudowyżyny intelektualne. Taka rola Tobie odpowiada doskonale i w Twoim mniemaniu wszyscy dostają ataku spazmów czytając Twoje "profesorskie" perory. Dla niektórych to wygląda tak samo groteskowo, jak moje tyrady o socjalizmie oddolnym. Co gorsza, nie masz choćby odrobiny wyczucia i dystansu (w przeciwieństwie do Twoich ulubionych forumowych UPRowskich bardów) do tego co głosisz. O polocie nie wspominając, ale on przecież jest przejawem infantylizmu (sic!).

www.socjaldemokracja.pl

www.alterkino.org
Ostatnio zmieniony przez healthpromotor 2008-02-01, 09:08, w całości zmieniany 2 razy  

nick 

Wysłany: 2008-02-01, 07:25   

Antherdil napisał/a:
szczególnie mocno uprzykrza mi życie lewicowy kurs, dlatego nie raz można odnieść wrażenie, że jestem nawiedzony, oszołomiony

Masz całkowitą rację - nie tylko można odnieść takie wrażenie, ale nawet trzeba. A Ty robisz co możesz, by nas w tym wrażeniu utwierdzać.[/quote]

Michale, zdejmuję z głowy wirtualny kapelusz.

[ Dodano: 2008-02-01, 07:29 ]
[/quote] To przejrzyj moje pierwsze posty na tym forum, z 2-3 emotikonki na jedną wiadomość, może odbiorcy byli wówczas bardziej infantylni i teraz znów zaczynają, a ja staram się dostosować do odbiorcy...[/quote]

Antherdil, jako odbiorczyni ślicznie dziękuję. Sto całusków.
A gdybyś miał problem, to :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Marcin Adamczyk 

Wysłany: 2008-02-01, 10:28   

sparrow88 napisał/a:
skoro mężczyzn reprezentują "indywidua" jak Kotek, Antherdil czy Dahomej,

Ja bym jeszcze wspomniał o jednym, przy którym Ci trzej to ostoja normalności... A na imię mu dali Zawias :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

macias
Wojewoda

Wysłany: 2008-02-01, 10:31   

Ludzie, czy Wy nie potraficie nie offtopować ? :mrgreen: Niedługo dojdzie do tego, że temat "Tłusty czwartek" przemieni się w dyskusję o podatku VAT. :mrgreen:

Marcin Adamczyk 

Wysłany: 2008-02-01, 10:35   

Wspomnieliśmy tylko o naszych przemiłych lewicowych koleżankach, a Antherdil zaczął swoje pseudo-filozoficzne wywody... :twisted:

Kotek
Aktywny wyborca

Wysłany: 2008-02-01, 12:03   

Antherdil, powiem Ci tak, chłopaki i dziewczyny z lewej strony tego forum po prostu nia mają już żadnych logicznych argumentów na obronę swojej ideologii a może koniunktury, stąd szukają czegoś czego nie ma.
No więc będą się czepiać jakichś emotów, braku polotu - bo wiadomo polot to mają tylko Ci co wydają cudze - a co tam, nie?
Kiedyś, pamiętam czepiali się ortografii, interpunkcji no i genaralnie wszystkiego co im nie pasowało.
Czyli wychodzi na to, że po prostu wygrywamy z nimi bez dwóch zdań.
Oni już nic nie mają wartościowego do powiedzenia, nic poza wyzwiska, obelgi, przekleństwa i kłamstwa. Tylko na tyle stać dziś młodych gniewnych lewaków. Aż strach pomyśleć co z nimi będzie za pare lat - może starzy wkurzeni :razz:
Do książek i do pracy na własny rachunek Panowie i Panie z lewej strony.
Czytać warto pozycje o których nie raz już pisaliśmy z Antherdil'em i Dahomej'em.
Na początek i to całkiem dobry początek polecam:
http://www.mises.pl/ld/

macias
Wojewoda

Wysłany: 2008-02-01, 12:04   

Kotek napisał/a:
Oni już nic nie mają wartościowego do powiedzenia

Wszystko co wartościowe zostało już poweidziane Nikomu nie chce się powtarzać w kółko tego samego specjalnie dla waszej dwójki. Nie rozumiecie, trudno, macie pecha.

wiklif 
Wojewoda

Wysłany: 2008-02-01, 12:26   

Kotek napisał:
Cytat:
Antherdil, powiem Ci tak, chłopaki i dziewczyny z lewej strony tego forum po prostu nia mają już żadnych logicznych argumentów na obronę swojej ideologii a może koniunktury,

Kpisz czy o drogę pytasz? Przecież ty się nawet nie odniosłeś do merytorycznych argumentów jakie przedstawiłem, że deflacja jest szkodliwa http://forum.e-polityka.p...er=asc&start=15

To my nie mamy argumentów? To ty nie potrafisz obalić naszych argumentów i jak już nie masz co napisać bo fakty przeczą twoim teoriom to albo milczysz, albo zmieniasz temat.

Ty na obronę tego, że deflacja jest pozytywna przedstawiłeś przykład USA z XIX wieku, czyli epoki, która ma niewiele wspólnego z dzisiejszymi czasami i realiami. Przecież dopiero w drugiej połowie XIX w. zniesiono w USA niewolnictwo, czyli miliony darmowej siły roboczej. Próba wtłoczenia tamtych standardów ekonomicznych w dzisiejsze realia, gdzie wymiana informacji, działania giełd i w ogóle całego systemu powiązań międzynarodowych jest całkowicie inny niż istniał w XIX w. jest jednym wielkim nieporozumieniem.

Ja na swoją obronę, że deflacja jest szkodliwa podałem dwa konkrety, dużo bliższe naszym realiom, czyli fiasko polityki deflacyjnej w Polsce w latach 1929-1933/35 oraz kryzys deflacyjny w Japonii w latach 90-tych XX wieku. Może odniósł byś się zarozumiały ignorancie do tych konkretów, bo jak na razie to nie podałeś ani jednego kontrargumentu przeciw faktom, które przeczą twoim teoriom :twisted:
Ameryka nie ma przyjaciół, ona ma tylko aktualne sojusze. Kiedyś wspomagała Mudżahedinów w Afganistanie, potem z tymi samymi walczyła. W czasach wojny Iraku z Iranem USA wspomagała Saddama, kto dziś o tym pamięta? A potem oni sami obalili Saddama.

Odpowiedz do tematu