Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Barwne fakty z życia Marszałka
Autor Wiadomość
artekpp 

Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-12-15, 18:02   Barwne fakty z życia Marszałka

W tygodniku Wprost ukazał się ciekawy artykuł na temat potomków II RP. Jak się okazuje, niektórzy z nich to obecnie całkiem znani ludzie. Ja chciałbym skupić się jednak tylko na marszałku. Robię to ze względu na kult, jakim został otoczony, głównie przez PISIOrów, którzy każdą część z życia Józefa nakazują traktować z szacunkiem, poważnie i w samych superlatywach. A że autorytetów nie uznaję z wyjątkiem rodzonego ojca, to aż się ciśnie, żeby z naszego drogiego marszałka zrobić trochę bardziej barwną postać. Zapraszam więc wszystkich, abyśmy ubarwili życie Marszałka

[ Dodano: 2008-12-15, 18:06 ]
A więc od razy zacznę.
Czym wsławił się kuzyn Marszałka??
Otóż swego czasu pojechał na wykład do Krakowa. Zaczął przemawiać na auli, Przemawiał, przemawiał i chyba po raz pierwszy w historii się zdarzyło, że wykładowca usnął na własnym wykładzie. Kuzyn Piłsudskiego zanudził nie tylko studentów ale i siebie samego.
_________________
artekpp
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 0:38   

 
 
RadoslavZ 
Aktywny wyborca



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-15, 18:42   

Nie bardzo interesują mnie krewni Piłsudskiego (może za wyj. brata). Dlatego podejrzewam, że ten artykuł raczej nie zainteresowałby mnie. Lepiej byłoby, gdyby ktoś w końcu napisał coś o prawdziwym Józefie Piłsudskim, nie takim 'pomnikowym' ale o takim normalnym człowieku, z zaletami i wadami, z jasnymi i ciemnymi epizodami życiorysu. Nie wydaje mi się, aby takie podejście do osoby Marszałka jakoś by zaszkodziło jego legendzie.
_________________
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!
 
 
 
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16776748
Skąd: Naturalnie z Pomorza
Wysłany: 2008-12-15, 19:03   

Marszałek Piłsudski o łączności w wojsku

Cytat:
Moje określenie, które stale przy grach wojennych powtarzam jest, że wojsko bez pracy nad łącznością staje się zwyczajną dziewką publiczną, szukającą awantur miłosnych po różnych lasach i pagórkach, bez żadnej korzyści dla wojny oprócz zadowolenia rozdziwaczonej pindy.[...]


Opis: rozkaz z 27 marca 1929 o łączności (sygn. archiw.: CAW, akta GISZ, tecz. 518/2)

Nie wiem kto mógł napisać, że Piłsudski był sztywniakiem :mrgreen: Facet był najbarawniejszą postacią w całej historii Polski i teksty miał lepsze od Wojewódzkiego.
_________________
UPR! UPR! UPR! Dwa procent! Dwa procent! Dwa procent!
 
 
 
ninka 
Aktywny wyborca


Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 126
Wysłany: 2008-12-15, 20:41   

Marszalek ? Sztywniakiem ? ....w zyszuuu:)
Niby jak Wieniawa- Dlugoszowski moglby byc Jego ulubionym adiutantem ?

a propos Wieniawy. Taka anegdotke czytalam. Wieniawa byl znanym birbantem, uwodzicielem, no jednym slowem- " brunetki blondynki, ja wszystkie was dziewczynki calowac chce "
Po jakiejs ostro zakrapianej bibce, gdzie to Pan Adiutant osobiscie obil facjate jakiemus jegomosciowi co to ponoc z ambasadorow czy innych Kawalerow Maltanskich sie wywodzil, po awanturze, po strzelaniu sie o jakas tancereczke - no po ekscesach niemozliwych, Marszalek w koncu stracil nerwy. Kazal natychmiast wezwac Wieniawe i sprawa dobrze nie wygladala, bo Marszalek wrzeszczal cos o zdegradowaniu i zamknieciu w kazamatach .
Wieniawa przyszedl ubrany nie w mundur tylko w elegancki garnitur.

Marszalek krzyknal na Niego ostro- a co to za przebieranka ?

Na to Wieniawa - Melduje poslusznie Panie Marszalku, ze oficera polskiego w mundurze nie wolno trzasnac w pysk !
Ponoc Marszalek byl sie rozchmurzyl...no i darowal Wieniawie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group