Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gross i historia
Autor Wiadomość
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16776748
Skąd: Naturalnie z Pomorza
Wysłany: 2008-03-24, 01:05   

Dahomej napisał/a:
Nie zmienia to faktu, że Polska była najwiekszym skupiskiem żydowskiej diaspory w Europie, a to o czymś świadczy
Głównie o tym, że dalej uciec się nie dało :mrgreen:
_________________
UPR! UPR! UPR! Dwa procent! Dwa procent! Dwa procent!
 
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 0:28   

 
 
awmi 

Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-03-24, 01:06   

Misza napisał/a:
Głównie dlatego, że w gospodarce Żydzi byli niezwykle pracowici, obrotni i pomysłowi nawet pomimo wielu zakazów jakie na nich nakładano - powodowało to szybko przewagę ekonomiczną Żydów czego polski tradycyjny chłop ze wsi Taplary znieść nie mógł i do dzisiaj nie może.


Misza jestem zdziwiony tym co piszesz, przecież już Niemcy myśleli w podobny sposób - że są lepsi od innych.
Badania naukowe dowodzą, że ilość nieprzeciętnych osób w różnych narodach i klasach społecznych jak podobna.

Myślę że problem antysemityzmu tkwi gdzie indziej.
 
 
Dahomej 
Aktywny wyborca



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-24, 01:14   

Misza napisał/a:
Głównie o tym, że dalej uciec się nie dało :mrgreen:

To pooglądaj sobie mape Europy :mrgreen:
_________________
"I tak długo jak ludzie bedą myśleli, że dostają "coś" i nie będą się zbytnio martwić o swoją wolność- to będa tolerowali ten system" Ron Paul
 
 
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16776748
Skąd: Naturalnie z Pomorza
Wysłany: 2008-03-24, 01:14   

awmi napisał/a:
Misza jestem zdziwiony tym co piszesz, przecież już Niemcy myśleli w podobny sposób - że są lepsi od innych.
Żydzi nie myśleli, że są lepsi od kogokolwiek - po prostu robili swoje. Za to Polacy ubzdurali sobie, że skoro taka padlina jak Żydzi ma w więcej od nich to pewnie ich okrada albo co gorszego :twisted: Ale Polaków było więcej i byli "u siebie" - więc argumentum baculinum.

[ Dodano: 2008-03-24, 01:17 ]
Dahomej napisał/a:
To pooglądaj sobie mape Europy
No pewnie - w końcu Żydzi mogli uciekać dalej na wschód - tam ich dopiero czekał raj. Dobra Dahomej - byliśmy przecież super tolerancyjni i dalej jesteśmy. Udowadniamy to przecież każdego dnia :mrgreen: W Polsce nie ma antysemitów, a radio Maryja wcale nie głosi nienawiści, JR Nowak też nie, Bubel też nie. :mrgreen: Jest pięknie i pewnie zaraz dostaniemy medal. Pogromów w Polsce też nigdy nie było - a jak były to UB zmusiło ludzi do tego ( a pamiętajmy, że UB to też Żydzi) :mrgreen:
_________________
UPR! UPR! UPR! Dwa procent! Dwa procent! Dwa procent!
 
 
 
ninka 
Aktywny wyborca


Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 126
Wysłany: 2008-03-24, 01:28   

Macie tendencje do samobiczowania sie..
Trzeba was opluc, zebyscie sie opamietali ? :mrgreen:

Pisze wyraznie, ze Zyd i Niemiec to teraz dwa bratanki ! Nic Wam to nie daje do myslenia ?

Pogromow bylo nieporownanie wiecej w Rosji, obozy koncentracyjne to jednak rasa domniemanych Panow budowala a jak wam malo to przejrzyjcie sobie listy ofiar z Katynia, Ostaszkowa i Starobielska - ile tam Zydow- polskich zolnierzy, podoficerow i oficerow zginelo....

A oczywiscie , ze ubecja to byli Zydzi, ale jednakFeliks czy tez Andrej Wyszynskij- to polskie, szlacheckie rodziny...
 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2008-03-24, 11:16   

ninka napisał/a:
Pogromow bylo nieporownanie wiecej w Rosji, obozy koncentracyjne to jednak rasa domniemanych Panow budowala a jak wam malo to przejrzyjcie sobie listy ofiar z Katynia, Ostaszkowa i Starobielska - ile tam Zydow- polskich zolnierzy, podoficerow i oficerow zginelo....


A nie no, jasne. To nas usprawiedliwia. :mrgreen:
 
 
ninka 
Aktywny wyborca


Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 126
Wysłany: 2008-03-25, 12:52   

Nie wiem dlaczego, ale zawsze jak mysle o Zydach to przypomina mi sie logika. Znaczy, te nedzne resztki, ktore kolacza sie w mojej glowinie:)
Nauczylam sie kiedys o kwantyfikatorach: ogolnym i szczegolowym.
Wiec nie KAZDY Polak jest antysemita.

ale smierci nic nie usprawiedliwia.
 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2008-03-25, 13:51   

ninka napisał/a:
Wiec nie KAZDY Polak jest antysemita.


Ja tak nie twierdzę. Śmieszy mnie natomiast licytacja pt. "kto zabił więcej Żydów".
 
 
ninka 
Aktywny wyborca


Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 126
Wysłany: 2008-03-25, 15:21   

A ja wiem czy to takie smieszne ?
Jesli mamy do czynienia z mordami nazwijmy je - incydentalnymi a holocaustem, to nie mozna nas wrzucic do jednego wora esesmanami.
Naprawde nie ma zadnej roznicy miedzy Jedwabnem a fabrykami smierci ?
Jakies proporcje bodaj...no ! i do czego dochodzi ? ze Polacy beda sie samobatozyc za Jedwabne a Niemcy , staja sie najlepszymi partnerami handlowymi dla Zydow.

a, ze dobrze miec zawsze kozla ofiarnego w poblizu, wiec teraz czas na Polske ?
 
 
macias
Wojewoda



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 16777111
Wysłany: 2008-03-25, 15:22   

ninka napisał/a:
Jesli mamy do czynienia z mordami nazwijmy je - incydentalnymi a holocaustem, to nie mozna nas wrzucic do jednego wora esesmanami.


Nikt nie wrzuca wszystkich do jednego wora.
 
 
Gość

Wysłany: 2008-03-25, 18:30   

A więc Polacy częściej mordowali Żydów, niż Żydzi Polaków?
W sumie nie ważne, bo jak ktoś wyżej mądrze napisał, nie ma co się licytować. A jeżeli do tej licytacji ktoś podaje rzekome Kielce czy nazistowski najazd na Jedwabne, to krzyż mu na drogę.
 
 
rupert
Wojewoda


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 16777116
Wysłany: 2008-03-25, 21:41   

PN_8 napisał/a:
A więc Polacy częściej mordowali Żydów, niż Żydzi Polaków?
W sumie nie ważne, bo jak ktoś wyżej mądrze napisał, nie ma co się licytować. A jeżeli do tej licytacji ktoś podaje rzekome Kielce czy nazistowski najazd na Jedwabne, to krzyż mu na drogę.




No tak w Kilecach nic sie nie wydarzyło-to tylko wymysł antypolskiej propagandy, w Jedwabnym tez nic nie było, getto ławkowe to tez fikcja, wogóle cały antysemityzm to bajka
 
 
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16776748
Skąd: Naturalnie z Pomorza
Wysłany: 2008-03-25, 22:36   

rupert napisał/a:
wogóle cały antysemityzm to bajka
Albo spisek Żydów i murzynów :mrgreen:
_________________
UPR! UPR! UPR! Dwa procent! Dwa procent! Dwa procent!
 
 
 
Marcin Adamczyk 


Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2008-03-26, 11:30   

I Inków :mrgreen:
_________________
Przeżyliśmy trzy zabory, przeżyjemy i Kaczory...
 
 
 
Gość

Wysłany: 2008-03-26, 20:56   

Cytat:
getto ławkowe to tez fikcja

To akurat nie jest fikcja <ok> :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A tak w ogóle to UFO tez fikcja.
Cytat:
Albo spisek(...)murzynów

Nie potrafili by tak spiskować.
Cytat:
w Jedwabnym tez nic nie było

A co było? Rządni krwi i złota polscy antysemici zamordowali biednych Żydów, tak?
W sprawie Jedwabnego nie ma żadnych dokumentów potwierdzających reżimową wersję. Są jedynie rzekome zeznania pewnego kłamcy, który jak się okazało nie był wtedy w tamtym miejscu. Co ciekawe zeznania niektórych Żydów w owym czasie z polskim obywatelstwem zaprzeczają wersji reżymowej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group