Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostatni obrońcy Hitlera
Autor Wiadomość
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2010-06-17, 20:18   

Chris napisał/a:
Na początku swojej kariery politycznej Hitler nie robił właściwie żadnych strasznych rzeczy.


Z historiii 1!!!
_________________
...
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 16:53   

 
 
Chris 
Radny miejski



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 379
Wysłany: 2010-06-17, 20:45   

nicram napisał/a:
Z historiii 1!!!

Proszę o podanie zbrodni Hitlera z roku '33, czy '34.

[ Dodano: 2010-06-17, 21:46 ]
A właściwie to źle mówię. Przecież początek politycznej kariery Hitlera to lata jeszcze wcześniejsze. Poproszę zatem o zbrodnie hitlerowskie z lat dajmy na to 1925-33.
_________________
Jeżeli możesz, kliknij.
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2010-06-18, 09:39   

Chris napisał/a:
Proszę o podanie zbrodni Hitlera z roku '33, czy '34.


Podpalenie Reihstagu aby był pretekst do zbrodni. Mało?

Chris napisał/a:
Przecież początek politycznej kariery Hitlera to lata jeszcze wcześniejsze. Poproszę zatem o zbrodnie hitlerowskie z lat dajmy na to 1925-33.


Cytat:
Na początku swojej kariery politycznej Hitler nie robił właściwie żadnych strasznych rzeczy.


Posłuchaj mnie teraz uważnie. To już nie pierwszy raz kiedy odwracasz kota ogonem i próbujesz wybrnąć z niefortunnej wypowiedzi odwracając własne słowa. Najpierw piszesz, że Hitler nie robił "strasznych rzeczy" a następnie chcesz abym Ci wskazał zbrodnie kiedy kwestionuje Twoje słowa. Otóż uświadom sobie, że nie tylko morderstwo jest "rzeczą straszną". Praktycznie od początku swojej kariery politycznej Hitler nawoływał do eksterminacji Żydów, jego zdaniem, winnych całego zła jakie spadło na Niemcy po Wersalu.
_________________
...
 
 
rupert
Wojewoda


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 16777116
Wysłany: 2010-06-18, 10:29   

Chris napisał/a:
nicram napisał/a:
Z historiii 1!!!

Proszę o podanie zbrodni Hitlera z roku '33, czy '34.

[ Dodano: 2010-06-17, 21:46 ]
A właściwie to źle mówię. Przecież początek politycznej kariery Hitlera to lata jeszcze wcześniejsze. Poproszę zatem o zbrodnie hitlerowskie z lat dajmy na to 1925-33.



To, że o nie masz o czymś pojęcia nie znaczy, że to się nie zdarzyło. Od samego pocątku swojej kariery politycznej Hitler skupiał się zwalczaniu tych których uważał za wrodów Niemiec; Żydzi, socjaldemokraci, liberałowie itd. Partyjna bojówka czyli SA powstała w 1921 i od początku zajęła się atakami na wrogów - pogromy Żydów nie zaczęły się od Nocy Kryształowej a z rąk SAmanów ginęli nie tylko aktywiści KPD czy SPD ale takżę dzinnikarze, księża, działacze społeczni - wszyscy uznani za wrogów partii i narodu. O puczu Monachijskim waść słyszałeś? To nie była pacyfistyczna majówka!
 
 
Kolanin 

Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Z Koła
Wysłany: 2010-06-23, 16:04   

rupert wg mnie hitler na początku to raczej dobrze rządził.

Może i miał paru ludzi na sumieniu ale trzeba wziąść pod uwagę ówczese realia polityczne i wtedy zobaczysz że to co on robił w latach 1933-38 nie odbiegało dużo od tego co się działo w niektórych krajach europy.

pozatym może po trupach ale podniósł rzeszę z kolan, i zbudował armię dosyć silną i wzmocnił gospodarkę.

A co do polityki izraela to można zauważyc pewne podobieństwa np podział religijny ludzi możliwe też ze etniczny) - arabowie mają mniej praw w izraelu niż żydzi.
Dodatkowo poczucie żydów że sa lepsi od reszty świata i że "goje" to gorszy gatunek ludzi to widać analogie podziału ras.

No i sytuację w strefie gazy można porównać do sytuacji w gettach choć to już jest trochę wyolbrzymienie.

Pozatym to że hitler na początku nawoływał to eksterminacji żydów to mogło być uznawane za zwykły populizm polityczny.
 
 
 
rupert
Wojewoda


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 16777116
Wysłany: 2010-06-24, 09:32   

Kolanin napisał/a:
rupert wg mnie hitler na początku to raczej dobrze rządził.


Dobrze - to zależy jak rozumiesz to słowo.
Kolanin napisał/a:
Może i miał paru ludzi na sumieniu ale trzeba wziąść pod uwagę ówczese realia polityczne i wtedy zobaczysz że to co on robił w latach 1933-38 nie odbiegało dużo od tego co się działo w niektórych krajach europy.


Tzn jakie? To, że w innych krajach były dyktatury (nie wyłączając Polski) w żaden sposób go nie tłumaczy.

Kolanin napisał/a:
pozatym może po trupach ale podniósł rzeszę z kolan, i zbudował armię dosyć silną i wzmocnił gospodarkę.


No tak, Polska i świat przekonali się o tym bardzo boleśnie. Kluczowe pytanie to jaka liczba trupów jest dopuszczalna??

Kolanin napisał/a:
arabowie mają mniej praw w izraelu niż żydzi.


Tak? Działają partie i organizacje arabskie, posłowie arabscy zasiadają w Ksesecie - rzeczywiście gorzej niż w III Rzeszy

Kolanin napisał/a:
No i sytuację w strefie gazy można porównać do sytuacji w gettach choć to już jest trochę wyolbrzymienie.


Bynajmniej - analogia bardzo trafna.

Kolanin napisał/a:
Pozatym to że hitler na początku nawoływał to eksterminacji żydów to mogło być uznawane za zwykły populizm polityczny.


Jeżeli tak to był to raczej krwawy populizm a jak pokazuje ciąg dalszy chyba się mylisz.
 
 
ninka 
Aktywny wyborca


Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 126
Wysłany: 2010-07-19, 16:25   

Ostatni obroncy Hitlera nadal zyja i maja sie dobrze. Mozna ich spotkac we wschodnich landach. Jak ktos lubie survival, to niech sobie pojedzie do Magdeburga i tak wedle polnocy albo i ciut wczesniej sie przespaceruje uliecami miasta, najlepiej z polska flaga) ....raz - dwa, pozna " obroncow"...albo czcicieli tradycji.
 
 
Kolanin 

Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Z Koła
Wysłany: 2010-08-03, 16:02   

Cytat:
Kolanin napisał/a:
arabowie mają mniej praw w izraelu niż żydzi.



Tak? Działają partie i organizacje arabskie, posłowie arabscy zasiadają w Ksesecie - rzeczywiście gorzej niż w III Rzeszy



nie wypłaca się często emerytur arabą z izraela tłumaczac to tym że nie odbywali służby wojskowej.

Ponadto judaizuje się wschodnią jerozolimę a arabów "wypycha" z miasta


Cytat:
Może i miał paru ludzi na sumieniu ale trzeba wziąść pod uwagę ówczese realia polityczne i wtedy zobaczysz że to co on robił w latach 1933-38 nie odbiegało dużo od tego co się działo w niektórych krajach europy.



Tzn jakie? To, że w innych krajach były dyktatury (nie wyłączając Polski) w żaden sposób go nie tłumaczy.


Kiedyś powszechne były dyktatury i w wielu krajach się dopuszczało morderstwa polityczne co teraz jest nie do pomyślenia podobnie jak kiedyś palenie wsi i wyżynanie mieszkańców po podbojach nie było uznawane za ludobójstwo a za normalkę.

Pozatym były to czasy wielkiego kryzysu i rzeszy bezrobotnych i co by nie mówić ludzią wtedy po dojściu hitlera w rzeszy żyło się lepiej.




Cytat:
No i sytuację w strefie gazy można porównać do sytuacji w gettach choć to już jest trochę wyolbrzymienie.



Bynajmniej - analogia bardzo trafna.


wg mnie odcięcie palestyńczykow od pomocy humanitarnej takiej jak żywnosc, leki czy woda pitna jest podobna do głodzenia żydów w gettach.

Ponadto prowadzi się od czasu do czasu bombardowania strefy gazy podczas których najczęściej giną cywile.


Cytat:
Pozatym to że hitler na początku nawoływał to eksterminacji żydów to mogło być uznawane za zwykły populizm polityczny.



Jeżeli tak to był to raczej krwawy populizm a jak pokazuje ciąg dalszy chyba się mylisz.


na początku były to slogany i hasła i ludzie mogli odebrać to jako kiełbasę wyborczą.
W 1933 roku nie bylo jeszcze prawdopodobnie planów obozów koncentracyjnych. U nas też się wiele obiecywało w kampaniach a jak jest każdy widzi.

Co do nazizmu to w niemczech się on odradza chociaż patrząc na to co się u nich dzieje to się wcale temu nie dziwię. A co do żołnierzy z czasów II wś to częśc zbrodniarzy została skazana niestety większośc albo załatwiła sobie lewe papiery i żyła/ żyje pod innym nazwiskiem albo uciekli do argentyny


Cytat:
rupert wg mnie hitler na początku to raczej dobrze rządził.



Dobrze - to zależy jak rozumiesz to słowo.


rozbudowa przemysłu, zmniejszenie bezrobocia, rozpowszechninie samochodów, budowa infrastruktury i znaczny wzrost stopy życiowej to wg mnie jest domena dobrych rządow. na początku rządów czyli mam na myśli jego pierwszych 5 lat
 
 
 
Israel 

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Londyn/Warszawa
Wysłany: 2010-08-06, 09:50   

Wybacz Kolanin ale masz spore braki w wiedzy.
Dachau, Oranienburg i inne obozy koncentracyjne na terenie Niemiec powstały w 1933 i zaraz po przejęciu władzy przez Hitlera zapełniły się więźniami.
Znaczny wzrost stopy życiowej w III Rzeszy to mit. Od 1935r zaczęto ograniczać płace, wzrastały też ceny. Od 1937r zaczęły się strajki i różne inne formy protestu. Wzrost gospodarczy był pobudzony sztucznie a olbrzymie inwestycje państwowe robiono na kredyt. Bank Rzeszy przejął wszystkie środki finansowe - ograniczono możliwość dysponowania pieniędzmi zgromadzonymi w bankach i kasach spółdzielczych - środki te skierowano na inwestycje rządowe. Likwidacja bezrobocia to mit - autostrady i inne inwestycje wykonywali robotnicy przymusowo zatrudnieni za minimalne stawki. Spora część bezrobotnych zajęła stanowiska pracy zwolnione przez Żydów.
W Izraelu nie ma obozów śmierci dla Arabów, nikt ich nie morduje masowo jak Niemcy Żydów. Firmy arabskie działają legalnie - chyba jednak mają lepiej niż Żydzi w III rzeszy?
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2010-08-06, 12:42   

Israel napisał/a:
Wybacz Kolanin ale masz spore braki w wiedzy.
Dachau, Oranienburg i inne obozy koncentracyjne na terenie Niemiec powstały w 1933 i zaraz po przejęciu władzy przez Hitlera zapełniły się więźniami.
Znaczny wzrost stopy życiowej w III Rzeszy to mit. Od 1935r zaczęto ograniczać płace, wzrastały też ceny. Od 1937r zaczęły się strajki i różne inne formy protestu. Wzrost gospodarczy był pobudzony sztucznie a olbrzymie inwestycje państwowe robiono na kredyt. Bank Rzeszy przejął wszystkie środki finansowe - ograniczono możliwość dysponowania pieniędzmi zgromadzonymi w bankach i kasach spółdzielczych - środki te skierowano na inwestycje rządowe. Likwidacja bezrobocia to mit - autostrady i inne inwestycje wykonywali robotnicy przymusowo zatrudnieni za minimalne stawki. Spora część bezrobotnych zajęła stanowiska pracy zwolnione przez Żydów.
W Izraelu nie ma obozów śmierci dla Arabów, nikt ich nie morduje masowo jak Niemcy Żydów. Firmy arabskie działają legalnie - chyba jednak mają lepiej niż Żydzi w III rzeszy?


rupert napisał/a:
To, że o nie masz o czymś pojęcia nie znaczy, że to się nie zdarzyło. Od samego pocątku swojej kariery politycznej Hitler skupiał się zwalczaniu tych których uważał za wrodów Niemiec; Żydzi, socjaldemokraci, liberałowie itd. Partyjna bojówka czyli SA powstała w 1921 i od początku zajęła się atakami na wrogów - pogromy Żydów nie zaczęły się od Nocy Kryształowej a z rąk SAmanów ginęli nie tylko aktywiści KPD czy SPD ale takżę dzinnikarze, księża, działacze społeczni - wszyscy uznani za wrogów partii i narodu. O puczu Monachijskim waść słyszałeś? To nie była pacyfistyczna majówka!


rupert napisał/a:
Wydaje mi się, że trochę mieszasz sprawy. Die Schutzstaffel der NSDAP czyli eskadra ochronna NSDAP powstała w 1923 r jako ochrona Hitlera i od początku były przeciwwagą dla potężnej SA. Po Nocy Długich Noży, kiedy rozbito kierownictwo SA to SS stało się główna siłą zbrojną NSDAP. Później podporządkowano jej niemiecką policję. Ta SS do końca była bardzo elitarna i niedostępna dla obcokrajowców. Obcokrajowcy służyli w jednostkach policyjnych podległych SS i siłach zbrojnych czyli w Waffen-SS. Wbrew nazwie była olbrzymia różnica miedzy SS a Waffen SS czy kolaboranckimi jednostkami SS. Chociaż nosili prawie identyczne mundury i podobne stopnie to były to różne struktury- niemieccy oficerowie mieli dwa stopnie jeden SS a drugi Waffen SS. Dla odróżnienia jednostek cudzoziemskich w ich nazwach i nazwach stopni stosowano określenie "der SS" czyli w służbie SS. I tak np. słynna dywizja ukraińska miała nazwę 14. Waffen-Grenadier-Division der SS czyli 14 Dywizja Grenadierów w służbie SS.
Co do ostatnich obrońców Hitlera to mało kto pamięta, że w Berlinie walczyli Francuzi, Rosjanie, Norwedzy, Szwedzi i Belgowie - to ich jednostki Waffen SS stawiały największy opór.


Czy tylko ja widzę zadziwiająco łudząco podobny sposób wypowiadania się, budowania postów a nawet pisania? W przypadek trudno uwierzyć. W chorobę psychiczną tak. :twisted:

[ Dodano: 2010-08-06, 13:47 ]
rupert napisał/a:
Waffen SS postało w 1940 na bazie wcześniej powołanych jednostek Allgemeine SS, które z rozkazu Hitlera tworzyły odrębny rodzaj wojsk nie wchodząc w skład Wermachtu. Pierwsze jednostki przyjmowały tylko Niemców, wyselekcjonowanych ochotników - pod koniec wojny zdarzało się, ze do jednostek Waffen SS wcielano normalnych poborowych. Jednostki cudzoziemskie powstały po ataku na ZSRR gdy zdecydowano o rozbudowie Waffen SS. Na początku pozwolono na służbę bliskich "rasowo" Skandynawów czyli Norwegów, Duńczyków, Finów -ale tych wielu się nie garnęło za to ochoczo wstępowali neutralni Szwedzi. Podobnie było z Francuzami, Belgami i Holendrami. Z terenów podbitego ZSRR werbowano Estończyków, Łotyszy i Litwinów ale ci ostatni byli chłodni. Na terenie dwóch pozostałych republik bałtyckich oprócz wcielania ochotników przeprowadzono normalny pobór. Przełomowa dla składu narodowego i "rasowego" Waffen SS była decyzja o podporządkowaniu mu wszystkich oddziałów cudzoziemskich i tworzeniu nowych jednostek złożonych z przedstawicieli podbitych narodów. Za wyjątkiem Polski i Litwy każdy inny podbity lub sojuszniczy naród miał swoją jednostkę Waffen SS - były nawet tak egzotyczne jednostki jak Hinduska czy Arabska. Muzułmanów reprezentowali Albańczycy i cała rzesza narodów kaukaskich. Ciekawostką były próby stworzenia jednostek brytyjskich i amerykańskich, które z braku chętnych spełzły na niczym.
O ile ochotnicy z krajów sojuszniczych czy podbitych zachodnioeuropejskich byli żarliwymi faszystami, którzy do końca wiernie służyli Hitlerowi to inaczej wygląda sprawa ochotników z terenów ZSRR. Oni nie mieli wpływu na to, że ich jednostki podporządkowane były Waffen SS. Wstępowali do jednostek, które miały być zalążkami ich armii narodowych - oprócz ochotników wcielani byli też poborowi. Trudno o nich mówić, ze byli faszystami czy nazistami - oni chcieli wyrwać swój kraj z rąk sowietów. Rosjanie czy liczni kozacy chcieli odbudowy Rosji bez komunistów. Wybrali współpracę z nazistami bo ci akurat walczyli z ZSRR a tzw wolny świat miał ich gdzieś. Po stronie nazistów walczyło (w Waffen SS i innych jednostkach) ponad 1 milion obywateli ZSRR!
W nielicznych przypadkach alianci po wojnie odmówili wydania do ZSRR żołnierzy tych jednostek-tak było z np. Ukraińcami, Estończykami, Łotyszami, którzy dostali azyl.
Jednostki Waffen SS, walczyły głównie na froncie a ich użycie w walkach z partyzantami czy pacyfikacjach ludności było marginalne. Tutaj głównie "zasłużyły" się jednostki policyjne tzn Pułki Policyjne oraz bataliony Schutzmannschaft. To one zajmowały się eksterminacją Żydów, pacyfikacją ludności i walkami z partyzantami.
Wśród batalionów Schutzmannschaft było tez kilka polskich. 202 stworzony z granatowych policjantów oraz 102,103 i 104 które działały na kresach jako samoobrona w walkach z UPA.


I jeszcze to dla lepszego obrazu sprawy.
_________________
...
 
 
Chris 
Radny miejski



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 379
Wysłany: 2010-08-06, 13:43   

Psychoza maniakalno - depresyjna. Moje diagnoza dla Ciebie, Ty detektywie.
_________________
Jeżeli możesz, kliknij.
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2010-08-06, 14:15   

Jeśli nie kumasz ironii i nawiązania do wypowiedzi Ruperta wobec mnie to nie moja sprawa. Przypuszczam, że nie tylko ja doszedłem do podobnych wniosków porównując wypowiedzi doktorze House. Zresztą naprawdę z każdym postem staczasz się do poziomu Kropcia. Jak więc zatem nasz geniusz House zdiagnozuje przypadłość Roberta z Warszawy (co ciekawe Israel też jest stamtąd)? Jak dla mnie jest to zaburzenie afektywne dwubiegunowe. Charakteryzuje się tym, że chory popada w skrajne stany emocjonalne. W czasie manii chory ma bardzo zawyżoną samoocenę (na przykład zna bardzo wielu wpływowych polityków osobiście, opowiada z kim to wódki nie pił i z kim to nie jest na "ty"). Natomiast w czasie stanu depresyjnego chowa się przed światem i nie chce aby ktoś go rozpoznał, widział, chce uciec (na przykład do Londynu).

To by było na tyle, House.
_________________
...
 
 
Israel 

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Londyn/Warszawa
Wysłany: 2010-08-10, 10:02   

Wybacz NICRAM (piszę do ciebie w tej formie bo jak zauważyłem wszyscy na tym forum używają tej formuły) ale chyba wymagasz konsultacji specjalisty. Przejrzałem twoje wpisy z ostatnich miesięcy i chyba już trochę cię poznałem.
Trafiłem na to forum przypadkiem-interesowały mnie komentarze na temat nowego prezydenta a wyszukiwarka wskazała m.in to forum. Nic ciekawego prezydencie nie znalazłem ale zaintrygował mnie wpis na temat Izraela, więc pozwoliłem sobie odpisać. Realia Izraela znam dobrze bo mieszkałem tam wiele lat i oprócz polskiego mam też obywatelstwo Izraela. Moja żona, Żydówka z Hajfy przez kilka lat pracowała w firmie żydowsko-palestyńskiej. Takich firm jest bardzo dużo i nikt im nie utrudnia działalności. Wielu arabów ma izraelskie obywatelstwo, są normalnymi obywatelami a w Knesecie zasiadają arabscy deputowani. Jest oczywiście wiele restrykcji na terenach okupowanych ale porównanie do losu Żydów w III Rzeszy jest bezzasadne.
 
 
nicram 
Aktywny wyborca



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 124
Wysłany: 2010-08-23, 23:00   

Israel napisał/a:
Wybacz NICRAM (piszę do ciebie w tej formie bo jak zauważyłem wszyscy na tym forum używają tej formuły) ale chyba wymagasz konsultacji specjalisty.


Cześć Robert.

Israel napisał/a:
Przejrzałem twoje wpisy z ostatnich miesięcy i chyba już trochę cię poznałem.


Nie musiałeś przeglądać. Ty je znasz. Wiesz Rupert dziwi mnie, że tylko z Tobą i Chrisem nie umiem się dogadać.

Israel napisał/a:
Trafiłem na to forum przypadkiem-interesowały mnie komentarze na temat nowego prezydenta a wyszukiwarka wskazała m.in to forum. Nic ciekawego prezydencie nie znalazłem ale zaintrygował mnie wpis na temat Izraela, więc pozwoliłem sobie odpisać.


Kolejny zbieg okoliczności. Gościu rejestruje się na forum i zakłada sobie nick Israel szukając wypowiedzi na temat Bronka (mało ciekawych, widocznie za dużo negatywnych). Następnie gościa o pseudonimie Israel zaciekawia wpis na temat... Izraela.
Israel napisał/a:
Realia Izraela znam dobrze bo mieszkałem tam wiele lat i oprócz polskiego mam też obywatelstwo Izraela. Moja żona, Żydówka z Hajfy przez kilka lat pracowała w firmie żydowsko-palestyńskiej.


A z Sharonem wódkę piłeś czy mordowałeś Libańczyków w Bejrucie?

Czekałem tak długo na odpowiedź w tym temacie aby wszyscy zrozumieli. Kiedy zauważyli to samo co ja mogę Ci już odpowiedzieć. Razem z Kropkiem robicie pośmiewisko z polskiej lewicy, Rupert! Może mało nas tu pisze ale troche ludzi nas czyta...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group