Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Globalizacja

Popieram globalizację
Tak
100%
 100%  [ 6 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2007-02-08, 17:34   Globalizacja

Mam do Was prośbę. Mianowicie chodzi mi o to, byście wypowiedzieli swoje zdanie na temat globalizacji. Będę wdzięczna. :)
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 13:26   

 
 
wiklif 
Wojewoda



Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 16777192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-08, 17:53   

Myślę, że pytania tego typu nie mają większego sensu. I już nawet nie chodzi mi o fakt, że różni ludzi mówiąc "globalizacja" mają co innego na myśli. Faktem jest, że globalizacja zachodzi i będzie postępować i to bez względu na to, czy to się komuś podoba czy nie. A ci niby alterglobaliści są poprostu śmieszni... Na codzień korzystają z dobrodziejstw globalizacji i jednocześnie przeciw niej protestują. To się nazywa obłuda...
_________________
Ameryka nie ma przyjaciół, ona ma tylko aktualne sojusze. Kiedyś wspomagała Mudżahedinów w Afganistanie, potem z tymi samymi walczyła. W czasach wojny Iraku z Iranem USA wspomagała Saddama, kto dziś o tym pamięta? A potem oni sami obalili Saddama.
 
 
Gość

Wysłany: 2007-02-08, 18:09   

Wiesz co..mają,czy nie mają sensu, to jednak takie pytanie jest. Napisałam ten temat nie dlatego,że jestem za,czy przeciw.Ale dlatego,że potrzebuję napisać pracę na ten temat. Więc jakbyście mimo wszystko się mogli wypowiedzieć to będę wdzięczna.
 
 
healthpromotor 
Aktywny wyborca



Dołączył: 24 Gru 2005
Posty: 76
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-02-08, 18:15   

Paulo, w ankiecie nie uwzględniłaś alterglobalizmu... :wink:

Alterglobalista to jest człowiek, który widzi pozytywne strony globalizacji, ale widzi także takie, z którymi zgodzić się nie może. To jest taki globalista selektywny: są te elementy, z którymi można się zgodzić, te, które są pożyteczne, które są wspaniałe, ale są także takie, które kontrastować będziemy zawsze. Stąd właśnie alterglobalizm, a nie permanentny antyglobalizm.
Z jednej strony czuję się socjaldemokratą(myśl globalnie, działaj lokalnie), a z drugiej imponuje mi etos El Comandante. Na tym polega mój umiarkowany alterglobalizm(daleko mi do antyglobalistycznych wizji), moja obłuda i jestem po prostu śmieszny... :mrgreen: Literatura skłania mnie do postaw alter, bądź antyglobalistycznych, jednakże w zetknięciu z rzeczywistością trudno negować dobra wypływające z globalizmu.
_________________
Gdyby Johny Abbes lepiej wykonał zadanie i bomba urwała głowę temu **** Romulowi, nie byłoby sankcji, a skur** jankesi nie pie**** teraz o suwerenności, demokracji i prawach człowieka.

www.socjaldemokracja.pl

www.alterkino.org
 
 
 
Gość

Wysłany: 2007-02-08, 22:04   

zalezy czego ta globalizacja dotyczy... ja chyba jestem rowniez alterglobalista.
 
 
rupert
Wojewoda


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 16777116
Wysłany: 2007-02-09, 10:16   Jakie pytanie taka odpowiedź

Pytanie w stylu "Czy chcesz byc bogaty?". Globalizacja to bardzo szeroki proces, który niesie za soba rózne konsekwencję. Pewnie, że popieram międzynarodową współpracę, otwarcie państwa i wyrównywanie standartów społecznych i politycznych. Ale z drugiej stony przeciwny jestem dykatatowi koncernów, wykorzystywaniu krajów tzw III świata itd.
Odpowiedzieć można tylko cytując L. Wałęsę; "Jestem za a nawet przeciw"
 
 
Antherdil 
Wojewoda
anarchokapitalista



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 16777204
Wysłany: 2007-02-10, 18:23   

rupert napisał/a:
wykorzystywaniu krajów tzw III świata
Wykorzystujemy kraje III świata dopłacającą do rolnictwa (niech żyje UE!!!), nakładając cła i inne ograniczenia w wolnym handlu. Przez tą antyrynkową politykę ludzie w Afryce przymierają z głodu. A międzynarodowe koncerny, w dużej mierze, ratują ludzi w Azji, Afryce, Ameryce Południowej zapewniając im pracę.
 
 
 
rupert
Wojewoda


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 16777116
Wysłany: 2007-02-10, 19:01   Ratujemy??

No tak ratujemy ludność III świata-tak samo jak skin ratuje zycie staruszki; przestając ja kopać. Nigeria to chyba jeden z lepszych przykładów jak to ratowanie wyglada; kraj ma bogate złoza ropy naftowej i gazu ale rząd (a demokracji nie ma co chyba wspominać?) podpisał długotermonowe umowy z koncernami (Shell, BP), które eksploatuja złoża. Kraj ma z tego ochłapy, dobrze ma sie elita rządzaca. O samopoczucie obywateli dba armia; kiedy lud Ogonii sprzeciwił się działalności Shell`a -degradacja srodowiska i rugowanie rolników z ich ziemi to armia spacyfikowała ptotest a przywódców po sfingowanym procesie stracono.
A moze jeszcze chcesz powiedziec, ze wprowadzamy do tych krajów prawo pracy, zasady przestzregania BHP, racjonalnego wynagrodzenia za wykonana pracę?
Hipokryta z ciebie i tyle. W 1991r dziennikarze ujawnili, ze jedna z fabryk produkujaca sprzęt sportowy (chyba chodziło o Adidasa) mieści się w Lo-Gai. Przedstawiciel koncernu bez mrugniecia okiem stwierdził, ze jest to zakład karny ale panuja tam warunki "europejskie" więc nie widzi powodu do wstydu.
 
 
Antherdil 
Wojewoda
anarchokapitalista



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 16777204
Wysłany: 2007-02-10, 21:11   

Gdyby nie te koncerny to Ci ludzie w Afryce nie mieliby żadnej pracy. Gdyby nie europejscy politycy to ci ludzie nie umieraliby z głodu.

[ Dodano: 2007-02-10, 21:13 ]
(Najbardziej antyglobalistyczne są elektoraty PiS-u i Samoobrony)
_________________
Społeczeństwo - rzecz, którą definiują jako organizm nieposiadający kształtu fizycznego, nadistota nie zamieszkująca w nikim konkretnym, a zarazem zamieszkująca we wszystkich oprócz ciebie.
Ayn Rand
 
 
 
Gość

Wysłany: 2007-02-10, 21:22   

Dziękuję,że dyskutujecie na ten temat :)
 
 
rupert
Wojewoda


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 16777116
Wysłany: 2007-02-10, 21:42   ??

Ty kpisz czy rzeczywiście jesteś taki pokrecony? Gdyby nie działania polityków, ta ich pseudopomoc, gdyby nie naciski i wyniszczjaca działaność koncernów wiekszośc tych państw sama snaęła by na nogi i dawno zapomniała o głodzie. Podałem ci przykłąd Nigerii -bardzo jasno i jenoznaczny
 
 
Antherdil 
Wojewoda
anarchokapitalista



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 16777204
Wysłany: 2007-02-10, 21:55   

"Gdyby nie europejscy politycy to ci ludzie nie umieraliby z głodu." To napisałem, a nie jak zrozumiałeś(tzn. źle przeczytałeś)"Gdyby nie europejscy politycy to ci ludzie umieraliby z głodu."
rupert napisał/a:
Gdyby nie działania polityków, ta ich pseudopomoc
rupert napisał/a:
sama snaęła by na nogi i dawno zapomniała o głodzie
Zgadzam się. Co do koncernów to zdecydowanie nie, bo one dają tym ludzią pracę, gdyby nie one ci ludzie nie mieliby żadnej pracy. Widzisz różnicę, mieć pracę i płacę czy (co ty popierasz) nie mieć pracy i płacy.
 
 
 
rupert
Wojewoda


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 16777116
Wysłany: 2007-02-11, 12:13   ??

No tak teraz ci ludzie mają pracę, płacę a i tak umierają z głodu czy zatrutego środowiska. Inwestycje to ważna rzecz ale muszą one wpływać na rozwój kraju - inwestycje Shella nie wpływaja na rozwój Nigerii.Bardzo często jest odwrotnie; koncern korumpuje grupę polityków i zamiast rozwoju mamy wyzysk; głodowe płace, zyski dla koncernu i skomrumpowanych polityków a dla ludzi policyjna pałka lub kula.
 
 
Dzonzi

Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 0
Wysłany: 2007-02-11, 18:52   

rupert napisał/a:
koncern korumpuje grupę polityków i zamiast rozwoju mamy wyzysk; głodowe płace, zyski dla koncernu i skomrumpowanych polityków a dla ludzi policyjna pałka lub kula.


Yyyy, a gdzie tu jest wada globalizacji? Chyba gdzies ci sie w tym naplywie wielkich mysli pogubil watek. Sam piszesz, ze politycy biora, wiec jest to problem jak najbardziej wewnetrzny. Zdecydowanie, globalizacja jest czyms pozytywnym. Wiecej na ten temat napisze po meczu San Antonio Spurs z Miami Heat ;)
 
 
Antherdil 
Wojewoda
anarchokapitalista



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 16777204
Wysłany: 2007-02-13, 16:19   

rupert napisał/a:
No tak teraz ci ludzie mają pracę, płacę a i tak umierają z głodu czy zatrutego środowiska.
Umierają ci, którzy pracy nie mają. A gdyby twa teoria o wyzysku była prawdziwa to ludzie by nie pracowali w tychże koncernach (no chyba, że masz Afrykańczyków, albo Azjatów za niedorozwiniętych umysłowo i postępujących wbrew swoim interesom)
_________________
Społeczeństwo - rzecz, którą definiują jako organizm nieposiadający kształtu fizycznego, nadistota nie zamieszkująca w nikim konkretnym, a zarazem zamieszkująca we wszystkich oprócz ciebie.
Ayn Rand
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group