Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska honorowym dawcą specjalistów dla krajów UE
Autor Wiadomość
Andrzej L-W. 


Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-05, 14:06   Polska honorowym dawcą specjalistów dla krajów UE

Taki paradoks w 2014 roku ponad 13 miliardów złoty, w 2015 ponad 14 miliardów złoty z budżetu państwa na studia dzienne, do tego trzeba dodać specjalne stypendia, zapomogi, ulgi studenckie, koszty utrzymania i remontów uczelni. A w Polsce nie ma lekarzy, na wizytę z dzieckiem do pediatry trzeba czekać nawet dwa tygodnie. 2500 Polskich pielęgniarek znalazło ostatnio zatrudnienie w Anglii a w naszych szpitalach nie ma się kto opiekować chorymi. Wszyscy ponosimy te koszty, emeryci i renciści też. Państwo z dziurą budżetową ponad 40 miliardów złoty. Państwo w którym ponad 700 tysięcy dzieci nie ma zapewnionych podstawowych potrzeb życiowych jest darmowym dawcą specjalistów. Bogate kraje nie ponosząc kosztów wychowania, leczenia i wykształcenia dostają od nas w prezencie wykształconą kadrę doktorów, magistrów i inżynierów. Żeby było śmieszniej to w większości tych krajów pobieranie nauki na uczelniach wyższych jest płatne. Społeczeństwo płaci za coś czego nie dostaje, nawet dziękuje nikt nie mówi. Wręcz odwrotnie "jak wykształciliście mnie to dajcie mi prace, bo jak nie to wyjeżdżam". Czas na zmiany? Jakieś pomysły?
_________________
Ja działam, a Ty?
http://prostadroga.org
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 18:23   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group