Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozna? miastem zamkni?tym......

Czy g?upota zwalnia urzednik?w od odpowiedzalnosci??
Tak
33%
 33%  [ 1 ]
Nie
66%
 66%  [ 2 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
rupert
Wojewoda


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 16777116
Wysłany: 2005-11-17, 09:47   Pozna? miastem zamkni?tym......

Prezydent Poznania -oficjalnie promowanego jako miasto otwarte i warte poznania - zakaza? przeprowadzenia Parady R?wno?ci. Parada to jeden z element?w szerszej akcji promoj?cej mniejszo?ci; bynajmniej nie chodzi tu o promowanie homoseksualizmu ale tak?e inwalid?w czy mnijeszo?ci etniczne jak np. Romowie. Ale prasa i politycy skupiaja sie na gejach -bo tak jest naj?atwiej.
Mnie najbardziej zaciekai?o i roz?mieszy?o t?umaczenie prezydenta Poznania Grobelnego - Parada R?wno?ci nie mo?e sie odbyc z powod?w bezpiecze?stwa gdy? stanowi zagro?enie dla bezpecze?stwa i maj?tku. Bynajmniej nie chodzi tu o to ?e uczestnicy manifestacji uzbrojeni i pe?ni nienawi?ci stanowi zagro?enie - to ich przeciwnicy zamiast si?y argument?w beda stosowa? argumenty si?y. Id?c dalej za logik? w?adza Poznania; wszyscy emeryci maja oddac swoje pieniadze - jako starsi ludzie z pieniedzmi prowokuja z?odzieji, kt?rzy ich ?upi? i grabi?. Kobiety trzeba zakmn?c w domach bo na ulicach prowokuja gwa?cicieli. W?a?ciciele samochod?w powinni sie ich pozbyc bo prowokuj? z?odzieji itp. I to wszystko w centrum Europy w kraju, kt?ry g?osi sie praworzadnym ..........
 
 
Forum Bot
Reklama


Wysłany: Dzisiaj 11:21   

 
 
straznik
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-17, 10:54   

a po co oni manifestuja wog?le? czy to im w czyms pomaga? Przeciez to im tylko szkodzi, bo wzbudza to w wielu osobach nienawisc do nich. Niedlugo zaczna manifestowac grubi, chudzi, garbaci, bez jednej reki, bez wlosow na glowie - i wszyscy beda czuc sie polrzywdzeni, bo np. sie z nich smieja. Tyle ze te grupy co ja wymienilem sa naturalne i zgodne z natura. A dwa chlopy nijak dziecka miec nie moga i nijak prawdziwa rodzina nie sa. Wiec nie jest to normalne! To ze jakies kraje, uwazaja ze jest inaczej, to ich sprawa. Nie wspomne juz o holandii gdzie pozwolono na adopcje takim parom, co juz jest ogromna paranoja!
Nie widze najmniejszego powodu do takich manifestacji! A zakazali z takiego a nie innego powodu, bo pewnie byl jedyny formalny.
 
 
kamilo
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-17, 15:07   

Pi?trzenie sztucznych przeszk?d formalnych, przez prezydent?w miast przeciw paradom r?wno?ci i innym paradom nie odpowiadaj?cym linii ideologicznej w?adz miasta, sta?o si? ju? chyba sta?? praktyk? w naszym kraju. Taki obyczaj ?amie podstawowe prawa demokracji oczywi?cie. To, ?e wi?kszo?? spo?ecze?stwa by? mo?e nie ?yczy sobie takich demonstracji, nie znaczy wcale, ?e nie maj? si? one odbywa? ! Ludzie po prostu myl? demokracj? z "dyktatem wi?kszo?ci". W pa?stwie demokratycznym, ka?da jednostka ma okre?lone prawa i niezale?nie od woli wszystkich innym, nale?y ich przestrzega?. Zawiera si? w tym na przyk?ad, wyra?anie swojego zdania, poprzez parady i demonstracje. I cho?by by?y to parady i demonstracje z powodu b?ahego i z najg?upszymi has?ami roku, w?adze powinny, a nawet musz? si? na nie zgodzi?! Co? mi si? wydaje, ?e za rz?d?w PiS-u b?dziemy mieli do czynienia z nagminnym ?amaniem praw demokracji i wszechobecn? cenzur?. Pomy?lcie Pa?stwo, parady r?wno?ci dotycz? kwestii raczej obyczajowych i nie kojarz? si? jednoznacznie z polityk?. Jednak w ten sam spos?b mo?na zablokowa? ka?? inn? parad?/demonstracj?, tak?e o charakterze politycznym. Na przyk?ad przeciw jakiej? konkretnej decyzji rz?du. I wyjdzie na to, ?e tylko cham ze sztachet? w r?ku b?dzie mia? co? do powiedzenia w tym kraju.
 
 
Power
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-17, 21:55   

Uwa?am, ?e prezydent Grobelny powinien niezw?ocznie wylecie? z hukiem z PO. Nie mo?e by? tak, ?e wysoki urz?dnik reprezentuj?cy parti? mieni?c? si? liberaln?, bezceremonialnie ogranicza elementarn? wolno?? s?owa i zgromadze?. To jest godne Marka Jurka i Lecha Kaczy?skiego, ale nie tej Platformy, na kt?r? libera?owie, w?r?d nich i ja, z przekonaniem g?osowali.
 
 
Gość

Wysłany: 2005-11-18, 00:21   

czy PO jest liberalna, to ja bym sie klocil. Ona jest liberalna jak na polskie warunki, ale do typowej partii liberalnej to jej brakuje. Zreszta oni wcale nie mowia ze sa liberalnie na 100%, co zreszta mi odpowiada.

A geje - nie rozumiem po co to robia? Czy ktos to moze mi wyjasnic? Czy ich marsz zmieni poglady ludzi? Nie! Co najwyzej moze zaostyrzyc sytuacje. Po co to komu to ja naprawde nie wiem.
 
 
?miter
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-18, 01:11   

PO to konserwatywni libeara?owie! Aczkolwiek wydaj? mi si?, i? bli?ej im wolno?ci ni? zasadom konserwatywnym. Wg mnie "czlowiek PO" powinien do tego dopuscic. To tyle, wicej nie napisze gdyz jestem po koncercie i ledwo zyje. Dobranoc:)
 
 
kamilo
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-18, 01:25   

Nie mo?na jednoznacznie powiedzie?, czy PO to libera?owie, konserwaty?ci, bardziej czy mniej prawicowi. Wielu obecnych cz?onk?w tej partii by?o przecie? zwi?zanych z ruchem katolickim. PO jest po prostu wewn?trznie niesp?jna, jej charakter kszta?tuje si? jeszcze.
 
 
rupert
Wojewoda


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 16777116
Wysłany: 2005-11-18, 11:54   

PO to partia liberalna jak na sznae, polskie warunki ale w rzeczywistosci bli?ej jej do chadeckiego centrum. Co do Parady to nie jest i nigdzy ona nie by?a impreza organizowana tylko przez srodowiska gejowskie w ich sprawach; tak w Poznaniu jak i przy innych tego typu imprezach w Polsce, porusza sie sprawy dyskryminacji r?znych grup; inwalidow Rom?w itp. To media i prawica sp?yci?a wszytsko do kwestii homoseksualist?w
 
 
Karol
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-18, 14:09   

Pozw?lmy Romom zrobi? tak? sam? jatk? jak muzu?manie we Francji wtedy b?dzie r?wno??.
Troch? znam to ?rodowisko i w podobnie jest ono bardzo trudne do asymilacji.
 
 
rupert
Wojewoda


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 16777116
Wysłany: 2005-11-18, 17:01   

?atwo nie jest -podobnie jest z inwalidami; mimo wymog?w prawa budowlanego itd ma?o kt?ry budynek jest przystosowany tak aby mogli z niego korzystac niepe?nosprawni. To tylko pokazuje, ze jest realny problem kt?ry trzeba jakos rozwiazac. Zakazy i chowanie g?owy w piasek to nie jest rozwiazanie
 
 
julev
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-18, 17:55   

Sympatycy i propagatorzy marszu homoseksualist?w w Poznaniu powinni przypomnie? sobie b?jki i zamieszki uliczne do jakich dosz?o rok temu. Interweniowa?a policja. By?y straty. Komu potrzebna jest ta powt?rka i w imi? czego?
Dok?adnie opisa? to Wojciech Wybranowski: http://prawy.pl/czytaj.php?id=4425&dz=nowosc
 
 
rupert
Wojewoda


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 16777116
Wysłany: 2005-11-18, 18:19   

A kto wywo?a? te b?jki? Uczestnicy Parady R?wno?ci nikogo nie atakowali -zgodnie z prawem demonstrowali. To nie oni byli strona agresywna tylko wszechbydlaki i sp??ka, kt?rych policja nie potrafi?a spacyfikowa? bo by?a nieudolna. Na podobnej zasadzie mo?esz miec pretensje do kobiety, ze zosta? zgwa?cona czy emeryta ze go okradli itd. I na koniec - to nie by? marsz homoseksulaist?w ale ludzi kt?rzy domagali sie r?znosci dla r?znych grup -czytac nie potrafisz czy problemy ze zrozumieniem tekstu??
 
 
julev
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-18, 19:59   

J?zyk zaprezentowany przez Pana wskazuje, na osobiste zainteresowanie udzia?em w tej imprezie.Dobrze wi?c si? sta?o, ?e brak zgody na ten przemarsz.Wulgaryzm i nienawi?? jaki wyra?a Pan w stosunku do przeciwnik?w tej manifestacji jest przera?aj?cy. Trzeba umie? r??ni? si
 
 
wiklif 
Wojewoda



Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 16777192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-11-19, 17:09   

Co to za argument, ?e Marsze R?wno?ci organizowane m.in. przez homoseksualist?w s? bez sensu, poniewa? i tak niczego nie zmieni? a ludzie nie b?d? ich jeszcze bardziej lubi?. Negatywny odbi?r takich Marsz?w przez pewnych ludzi (zw?aszcza M?odzie?y Wszechpolskiej i jej podobnym) ?wiadcz?, ?e ?yjemy w kraju nietolerancyjnym. Takie LPRowskie oszo?omy chc? wszystkim w tym kraju narzuci? sw?j spos?b my?lenia (raczej bezmy?lno?ci). Naukowcy ju? udowodnili, ?e homoseksualizm jest czym? wrodzonym, a homoseksualista nie ma na to wp?ywu. On si? poprostu taki urodzi? i nie widz? w tym nic z?ego. On te? ma prawo do szcz??cia i mi?o?ci drugiej osoby. A argument, ?e dwaj homoseksuali?ci nie mog? mie? dzieci wi?c ich zwi?zek jest nienormalny jest poprostu absurdalny. Miliony ludzi (zwyk?ych par hetero) zw?aszcza w Europie mo?e mie? dzieci a nie chc?. Mamy wi?c ni? demograficzny. S? pary hetero, kt?re chc? mie? dzieci, ale nie mog? z powodu bezp?odno?ci. Czy te pary te? s? nienormalne?
Na koniec - uwa?am, ?e Parady R?wno?ci maj? sens, taki sam jak walka Afroamerykan?w o swoje prawa w USA. Kto 60 lat temu w USA pozwoli?by, aby Afroamerykanie chodzili do tej samej szko?y co Biali? Albo, ?eby Bia?a kobieta wysz?a za m?? za Afroamerykanina? NIKT. TAKIE ?eczy Amerykanom w tamtych czasach si? w PALE nie mie?ci?y. Ale ludzie si? zminiaj?, nie tylko Amerykanie, Polacy te?. Kiedy? mo?e dojrzej? i dostrzeg? swoj? hipokryzj? - religijno?? i rzekoma obrona warto?ci rodzinnych na pokaz - a w rzeczywisto?ci egoizm, za?ciankowo??, nietolerancja itp.
 
 
Gość

Wysłany: 2005-11-19, 18:47   

a ja mam np.prawo do kochania krowy ktora hoduje sasiad, i znajde takich jak ja powiedzmy tysiac osob, i wtedy tez mam prawo manifestowac swoje prawa do innej milosci?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
System reklamy Test

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group