Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

e-Polityka.pl - Strona Główna Serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto się boi archiwów?

Czy archiwa IPN powinny zostać raz na zawsze upublicznione?
Tak
87%
 87%  [ 7 ]
Nie
12%
 12%  [ 1 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
Misza 
Wojewoda
Dzielnicowy:)

Wysłany: 2007-05-14, 23:21   Kto się boi archiwów?

Dużo nasłuchaliśmy sie o tym od obecnych rządzących, że życie publiczne musi być przejrzyste, że trzeba ujawnić przeszłość, że agenci muszą zostać rozpoznani. Wszystko to było piękne dla przeciętnego młotkowego wyborcy PiSu. Ale co się stało, gdy przyszło do konkretów? Po klęsce ustawy lustracyjnej - któregoś z kolei pomysłu PiSu pisanego na kolanie, który został obalony przez Trybunał Konstytucyjny - pozostała jedna możliwość - OTWORZYĆ ARCHIWA. I tutaj nagle widać ogromny zwrot PiSu. PO chce otworzyć, LPR chce otworzyć, ba - nawet SLD chce otworzyć. Co jest w tych archiwach, że PiS boi się utracić kontrolę nad kolejnością i wybiórczością ujawniania teczek? Czyżby całe gadania o agentach sprowadzało się jedynie do chęci przejęcia kontroli nad IPN?
Szanowni wyborcy PiSu - CZEGO SIĘ BOICIE??

Forum Bot
Reklama

Wysłany: Dzisiaj 5:03   

-PuS-

Wysłany: 2007-05-15, 12:05   

To jest kolego polityka.Walka jest o utrzymanie się u władzy. To oczywiste. I teraz niby wszyscy chcą otwarcia archiwów. Ale... po pierwsze nie bardzo to się PiS opłaca. Strzelać trzeba celnie. A jak się otworzy na żywioł to jak to na wojnie padnie trochę ludności cywilnej. Ogólny chaos.
Misza napisał/a:
Szanowni wyborcy PiSu - CZEGO SIĘ BOICIE??
. My się nie boimy. Chcemy wygrać za wszelką cenę, ale z głową.
Bo to jest polityka :)

Gość

Wysłany: 2007-05-15, 12:08   

no chcecie wygrac ale gracie ludzmi a nie wszyscy oskarzeni sa winni. Ciekawe co by zrobil pis jakby nagle wyszlo na jaw ze pare osob od nich bylo agentami,hehe.

-PuS-

Wysłany: 2007-05-15, 12:10   

Bo są i kaczki to wiedzą. Jakieś straty muszą być nie ?

Gość

Wysłany: 2007-05-15, 12:14   

co ty gadasz, moim zdaniem graja ludzmi i tyle, powinni to wkoncu ujawnic zeby ludzie dowiedzieli sie kto wspolpracowal i w jaki sposob a osoby ktore podczas przesluchiwan ludzi bily itp powinny zostac oskarzone i podane do sadu i na tym powinna sie sprawa raz na zawsze skonczyc!

macias
Wojewoda

Wysłany: 2007-05-15, 12:17   

-PuS- napisał/a:
To jest kolego polityka.Walka jest o utrzymanie się u władzy.

Serio ? A ja myślałem, że chodzi o wolną i silną Polskę. Tak przynajmniej twierdził PiS, no ale dobrze, że sprostowałeś.

-PuS-

Wysłany: 2007-05-15, 12:18   

Zgadzam się całkowicie.
bananqq napisał/a:
a osoby ktore podczas przesluchiwan ludzi bily itp powinny zostac oskarzone i podane do sadu i
. Ale zanim ktoś trafił na przesłuchanie najpierw ktoś musiał na niego donieść łaskawie. Czyli na jedno wychodzi. Czy kat czy miły dobry sąsiad, współpracownik, kolega itd to jedno i to samo.

[ Dodano: 2007-05-15, 13:23 ]
macias polityka to jeden wielki syf. Dlatego jak mi jegomość proponował start w wyborach bo... to powiedziałem mu aby walił się na ryj. I myślę, że dobrze zrobiłem. Ale pogadać lubię.

Gość

Wysłany: 2007-05-15, 12:29   

no chyba logiczne ze jak otworzy sie archiwa to kazdy bedzie mogl zajzec do nich lacznie z ludzmi ktorzy byli bici itp ich rodziny. Wiec logiczne ze wtedy gdy dowie sie co i jak bedzie mogl zlozyc pozew do sadu. Narazie PiS sie bawi ludzmi

-PuS-

Wysłany: 2007-05-15, 12:34   

Dalej powtarzam. Otwarcie archiwów jest ostatecznością dla PiS. To będzie konieczne, ale całkiem niepolityczne. Kiedyś to zrozumiesz.

Misza 
Wojewoda

Wysłany: 2007-05-15, 12:43   

To że to jest walka polityczna to doskonale rozumiem. Po sto razy mówiliśmy przecież, że chodzi jedynie o władzę i wykorzystanie archiwów dla własnych celów. Pytam się natomiast wyborców PiSu po co było to całe wasze pieprzenie frazesów o sprawiedliwości dziejowej, o wolnej i niepodległej Polsce i inne bzdury. Wyście w to wierzyli, a kiedy okazuje się, że zostaliście zrobieni bez mydła to wtedy udajecie - "taki był plan". Żałosne.

-PuS-

Wysłany: 2007-05-15, 12:47   

Ja w to wierzę. Mamy pierwszy niepodległy rząd. Fakt kaczki są kontrowersyjne ale nawet Marszałek był. Cel uświęca środki.

Misza 
Wojewoda

Wysłany: 2007-05-15, 12:52   

-PuS- napisał/a:
Ja w to wierzę. Mamy pierwszy niepodległy rząd. Fakt kaczki są kontrowersyjne ale nawet Marszałek był. Cel uświęca środki.

Cel uświęca środki - credo największych tyranów i znienawidzonych zbrodniarzy. Gratuluje. Ale widać Kaczki osiągnęły jeden cel - cokolwiek by nie zrobiły potrafią wmówić swoim wyborcom, że to dla ich dobra. Mam pytanie - po czym zauważycie, że kaczki was dymają, okradają, robią w balona? Bezkrytyczna wiara wobec władzy to nie jest najlepszy sposób na demokrację a już na pewno nie na zdrowe państwo. Przyszło Ci kiedyś do głowy, że być może cały ten pic z supercnotliwymi mężami stanu to jedynie dobry PR Kaczyńskich?

rupert
Wojewoda

Wysłany: 2007-05-15, 13:54   balonik

Kaczyńscy i cały ten PiS to olbrzymi populistyczny balonik -tak w polityce działali zawsze i dobrze ich okreslił Wałesa -mali ludzie. To populizm czystej wody i parcie na władze. Archiwa SB sa potrzebne jako bron polityczna - kim i czym beda straszyli przeciwników i społeczeństwo? Czy nikomu nie znudziło sie jak kolejny polityk PiS informuje, ze ma "porazajace" wiadomości ale dla dobra nas wszytskich nie moze nic upublicznić?
Gdyby nie lustacja, walka z esbekami to by zostało kaczorko? Nic musieli by sie wziąśź za gospodarkę, reformy a na tym sie nie znaja.

Gość

Wysłany: 2007-05-15, 14:02   

PiS nie boi się otwarcia teczek jako takich, ale utraty narzędzia władzy. Kontrolując teczki to PiS "strzela" do innych, jeśli zaś całe archiwum zostanie opublicznione, wszyscy inni dostaną po swoim pistolecie.

Gość

Wysłany: 2007-05-15, 17:21   

Po raz pierwszy popieram Leppera - albo otworzyć archiwa albo spalić je i mieć święty spokój.

Odpowiedz do tematu